EQUATOR GROUP SRL
COM. RĂCARI, STR. ANA IPĂTESCU, Loc. Răcari, Oraș Răcari, Dâmbovița
În 2025: cifra de afaceri 6 mil lei, pierdere netă 1,5 mil lei, 10 angajați.
Despre EQUATOR GROUP SRL
EQUATOR GROUP SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 iunie 2005 cu numărul J15/695/2005 și codul unic de înregistrare (CUI) 17708860, cu sediul în Răcari, județul Dâmbovița. Activitatea principală este „Fabricarea materialelor plastice în forme primare” (cod CAEN 2016). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 6 mil lei (+33% față de 2024), o pierdere netă de 1,5 mil lei și 10 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 7,8 mil lei la 6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 22 iunie 2005.
Date de identificare
- CUI
- 17708860
- Nr. Registrul Comerțului
- J15/695/2005
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 21 iunie 2005
- EUID
- ROONRC.J15/695/2005
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 22.06.2005
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Titu
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 6 mil lei
- Pierdere netă
- 1,5 mil lei
- Angajați (medie)
- 10
- Capitaluri proprii
- -722 mii lei
- Datorii
- 7,5 mil lei
- Active totale
- 6,8 mil lei
- Marjă netă
- -25,2%
- Cifră / angajat
- 598 mii lei
+33% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în 2025; datorii mai mari decât activele (111%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 6,1 mil | 7,5 mil | 6,9 mil | 4,8 mil | 5,6 mil | 7,8 mil | 10,7 mil | 4,4 mil | 4,5 mil | 6 mil |
| Venituri totale | 5,8 mil | 7,3 mil | 4,4 mil | 4,7 mil | 6,6 mil | 7,1 mil | 10,3 mil | 6,4 mil | 6,6 mil | 5,3 mil |
| Cheltuieli totale | 5,6 mil | 8,3 mil | 5 mil | 4,6 mil | 6,2 mil | 6,7 mil | 10,1 mil | 6,4 mil | 6,5 mil | 6,8 mil |
| Profit / pierdere brută | 182 mii | -942 mii | -564 mii | 55 mii | 400 mii | 464 mii | 186 mii | 16 mii | 43 mii | -1,5 mil |
| Profit / pierdere netă | 152 mii | -942 mii | -564 mii | 55 mii | 400 mii | 396 mii | 150 mii | 14 mii | 37 mii | -1,5 mil |
| Număr mediu de angajați | 33 | 38 | 30 | 14 | 11 | 9 | 6 | 7 | 9 | 10 |
| Active imobilizate | 4,6 mil | 5,3 mil | 5,3 mil | 5,3 mil | 5 mil | 4,1 mil | 3,9 mil | 3,7 mil | 3,4 mil | 3,2 mil |
| Active circulante | 10 mil | 8,2 mil | 8,2 mil | 8,3 mil | 11,2 mil | 8,2 mil | 7,1 mil | 5,1 mil | 4,1 mil | 3,6 mil |
| din care stocuri | 8,5 mil | 6,5 mil | 6,3 mil | 6,6 mil | 6,1 mil | 5,2 mil | 4,5 mil | 3,1 mil | 3,1 mil | 2,5 mil |
| creanțe | 1,5 mil | 1,7 mil | 1,9 mil | 1,6 mil | 5 mil | 2,9 mil | 2,6 mil | 2 mil | 930 mii | 1 mil |
| casa și conturi la bănci | 10 mii | 79 mii | 12 mii | 27 mii | 61 mii | 7.803 | 3.523 | 1.125 | 3.922 | 18 mii |
| Cheltuieli în avans | 5.939 | — | 976 | 31 | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 13,1 mil | 13,6 mil | 14 mil | 13,7 mil | 16 mil | 12,4 mil | 10 mil | 8 mil | 6,7 mil | 7,5 mil |
| Venituri în avans | 517 mii | — | 20 mii | 354 mii | 301 mii | 239 mii | 238 mii | 69 mii | 69 mii | — |
| Capitaluri proprii | 927 mii | -15 mii | -580 mii | -525 mii | -125 mii | -362 mii | 713 mii | 727 mii | 782 mii | -722 mii |
| din care capital subscris vărsat | 500 mii | 500 mii | 500 mii | 500 mii | 500 mii | 500 mii | 500 mii | 500 mii | 500 mii | 500 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1 din 1 în județul Dâmbovița și locul 21 din 54 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2016 – Fabricarea materialelor plastice în forme primare.
Dosare în instanță
4 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 4553/284/202414.08.2025
pretenţii
Tribunalul Dambovita · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Intimat Pârât
- 4553/284/202413.09.2024
pretenţii
Judecătoria Racari · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 2154/284/2023/a122.11.2023
reexaminare taxe de timbru
Judecătoria Racari · Fond · Civil · calitate: Contestator
- 2154/284/202317.05.2023
contestaţie la executare 1646/2014
Judecătoria Racari · Fond · Civil · calitate: Contestator
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2016 – Fabricarea materialelor plastice în forme primare
- 2016 Fabricarea materialelor plastice în forme primare
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
Întrebări frecvente despre EQUATOR GROUP SRL
Care este CUI-ul firmei EQUATOR GROUP SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei EQUATOR GROUP SRL este 17708860, iar codul de TVA este RO17708860. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J15/695/2005, iar codul EUID este ROONRC.J15/695/2005.
Unde are sediul EQUATOR GROUP SRL?
Sediul social al firmei EQUATOR GROUP SRL este în COM. RĂCARI, STR. ANA IPĂTESCU, Loc. Răcari, Oraș Răcari, Dâmbovița, județul Dâmbovița, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are EQUATOR GROUP SRL?
Activitatea principală a firmei EQUATOR GROUP SRL este „Fabricarea materialelor plastice în forme primare”, cod CAEN 2016. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată EQUATOR GROUP SRL?
EQUATOR GROUP SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 iunie 2005, deci are 21 ani de activitate.
Cum pot contacta firma EQUATOR GROUP SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0245 *** 550). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are EQUATOR GROUP SRL?
În 2025, EQUATOR GROUP SRL a raportat o cifră de afaceri de 6 mil lei și o pierdere netă de 1,5 mil lei, cu 10 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este EQUATOR GROUP SRL plătitoare de TVA?
Da. EQUATOR GROUP SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 22 iunie 2005. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.