EPSON CONSTRUCT S.R.L.
SĂCEL, et. M, ap. 13, Municipiul Sibiu, Sibiu
În 2025: cifra de afaceri 563 mii lei, profit net 23 mii lei.
Despre EPSON CONSTRUCT S.R.L.
EPSON CONSTRUCT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 martie 2019 cu numărul J2019000654326 și codul unic de înregistrare (CUI) 40739208, cu sediul în Sibiu, județul Sibiu. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 7 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 563 mii lei (+3943% față de 2024), un profit net de 23 mii lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 28 mii lei la 563 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 26 martie 2019.
Date de identificare
- CUI
- 40739208
- Nr. Registrul Comerțului
- J2019000654326
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 05 martie 2019
- EUID
- ROONRC.J2019000654326
- Cod poștal
- 550075
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 10.10.2026
din 26.03.2019
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 563 mii lei
- Profit net
- 23 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 82 mii lei
- Datorii
- 269 mii lei
- Active totale
- 350 mii lei
- Marjă netă
- 4%
+3943% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 77% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 238 mii | 103 mii | 28 mii | 1,5 mil | 2,6 mil | 14 mii | 563 mii |
| Venituri totale | 238 mii | 105 mii | 28 mii | 1,5 mil | 2,9 mil | 14 mii | 563 mii |
| Cheltuieli totale | 215 mii | 108 mii | 40 mii | 1,4 mil | 2,6 mil | 9.968 | 536 mii |
| Profit / pierdere brută | 23 mii | -3.322 | -12 mii | 153 mii | 241 mii | 3.957 | 27 mii |
| Profit / pierdere netă | 21 mii | -5.276 | -12 mii | 138 mii | 169 mii | 3.000 | 23 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 1 | 1 | 28 | 18 | — | — |
| Active imobilizate | 9.498 | 0 | 0 | — | — | — | 33 mii |
| Active circulante | 133 mii | 126 mii | 9.150 | 317 mii | 171 mii | 54 mii | 302 mii |
| din care stocuri | 127 mii | 115 mii | 0 | — | — | — | — |
| creanțe | 0 | 0 | 468 | 231 mii | 170 mii | 50 mii | 301 mii |
| casa și conturi la bănci | 6.240 | 11 mii | 8.682 | 86 mii | 408 | 3.097 | 866 |
| Cheltuieli în avans | 0 | 0 | 0 | — | — | 16 mii | 16 mii |
| Datorii | 122 mii | 110 mii | 5.391 | 178 mii | 1.082 | 10 mii | 269 mii |
| Capitaluri proprii | 21 mii | 16 mii | 3.759 | 139 mii | 169 mii | 59 mii | 82 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 138 din 357 în județul Sibiu și locul 8.451 din 19.580 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Sibiu
- UTILAJELECTRIC S.R.L. · Cisnădioara (oraș Cisnădie)600 mii lei · 1 ang.
- MY BETTER PLACE S.R.L. · Șelimbăr599 mii lei · 0 ang.
- SAM GREEN CONSTRUCT S.R.L. · Cisnădie592 mii lei · 2 ang.
- J CONSTRUCT MED SRL · Mediaș562 mii lei · 3 ang.
- SOR BOG CONSTRUCT S.R.L. · Cisnădie558 mii lei · 2 ang.
- WHT EQUIPMENTS SRL · Sat Colonia Tălmaciu, Oraș Tălmaciu542 mii lei · 1 ang.
- RAZMATAZ-CON SRL · Mediaș538 mii lei · 4 ang.
- KONIGBAU SRL · Sibiu532 mii lei · 3 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4942 Servicii de mutare
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5224 Manipulări
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 8123 Alte activități de curățenie
- 9039 Alte activități suport pentru creație și interpretare artistică
Întrebări frecvente despre EPSON CONSTRUCT S.R.L.
Care este CUI-ul firmei EPSON CONSTRUCT S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei EPSON CONSTRUCT S.R.L. este 40739208, iar codul de TVA este RO40739208. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2019000654326, iar codul EUID este ROONRC.J2019000654326.
Unde are sediul EPSON CONSTRUCT S.R.L.?
Sediul social al firmei EPSON CONSTRUCT S.R.L. este în SĂCEL, et. M, ap. 13, Municipiul Sibiu, Sibiu, județul Sibiu, cod poștal 550075, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are EPSON CONSTRUCT S.R.L.?
Activitatea principală a firmei EPSON CONSTRUCT S.R.L. este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 15 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată EPSON CONSTRUCT S.R.L.?
EPSON CONSTRUCT S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 martie 2019, deci are 7 ani de activitate.
Cum pot contacta firma EPSON CONSTRUCT S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru EPSON CONSTRUCT S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Sibiu sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are EPSON CONSTRUCT S.R.L.?
În 2025, EPSON CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 563 mii lei și un profit net de 23 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este EPSON CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. EPSON CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 26 martie 2019. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.