Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare25 ani pe piață

EPSAL SRL

CUI 13745270J2001000062364

Str. 1848, bl. 16, sc. B, ap. 9, Municipiul Tulcea, Tulcea

În 2025: cifra de afaceri 941 mii lei, profit net 44 mii lei, 2 angajați.

Despre EPSAL SRL

EPSAL SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 martie 2001 cu numărul J2001000062364 și codul unic de înregistrare (CUI) 13745270, cu sediul în Tulcea, județul Tulcea. Activitatea principală este „Activități ale agențiilor turistice” (cod CAEN 7911). Firma are 25 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 941 mii lei (-19% față de 2024), un profit net de 44 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 1,4 mil lei la 941 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2001 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
13745270
Nr. Registrul Comerțului
J2001000062364
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
01 martie 2001
EUID
ROONRC.J2001000062364
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.04.2001

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
09.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Tulcea

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
941 mii lei

-19% față de 2024

Profit net
44 mii lei
Angajați (medie)
2
Capitaluri proprii
421 mii lei
Datorii
231 mii lei
Active totale
652 mii lei
Marjă netă
4,7%
Cifră / angajat
471 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 35% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-500 mii0500 mii1 mil1,5 mil2016: cifra de afaceri 861.138 lei; pierdere netă 6.456 lei20162017: cifra de afaceri 703.569 lei; pierdere netă 27.772 lei20172018: cifra de afaceri 934.670 lei; profit net 15.944 lei20182019: cifra de afaceri 951.741 lei; profit net 3.935 lei20192020: cifra de afaceri 858.761 lei; profit net 42.716 lei20202021: cifra de afaceri 1.415.562 lei; profit net 137.588 lei20212022: cifra de afaceri 1.491.503 lei; profit net 164.732 lei20222023: cifra de afaceri 1.442.655 lei; profit net 224.807 lei20232024: cifra de afaceri 1.163.995 lei; profit net 194.727 lei20242025: cifra de afaceri 941.268 lei; profit net 43.951 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă861 mii704 mii935 mii952 mii859 mii1,4 mil1,5 mil1,4 mil1,2 mil941 mii
Venituri totale871 mii704 mii940 mii983 mii859 mii1,4 mil1,5 mil1,4 mil1,2 mil971 mii
Cheltuieli totale877 mii724 mii914 mii969 mii808 mii1,3 mil1,3 mil1,2 mil945 mii901 mii
Profit / pierdere brută-6.230-21 mii25 mii14 mii51 mii152 mii180 mii239 mii226 mii70 mii
Profit / pierdere netă-6.456-28 mii16 mii3.93543 mii138 mii165 mii225 mii195 mii44 mii
Număr mediu de angajați3322222222
Active imobilizate78 mii58 mii36 mii17 mii88 mii136 mii122 mii110 mii219 mii192 mii
Active circulante256 mii236 mii227 mii225 mii189 mii322 mii537 mii668 mii433 mii436 mii
din care stocuri85 mii90 mii9.90024 mii43 mii29 mii167 mii133 mii172 mii227 mii
creanțe51 mii38 mii84 mii36 mii28 mii83 mii86 mii45 mii49 mii43 mii
casa și conturi la bănci119 mii108 mii133 mii166 mii119 mii211 mii284 mii490 mii112 mii66 mii
Cheltuieli în avans——17 mii24 mii24 mii24 mii24 mii24 mii24 mii24 mii
Datorii108 mii95 mii65 mii48 mii40 mii83 mii120 mii14 mii132 mii231 mii
Capitaluri proprii227 mii199 mii215 mii219 mii261 mii399 mii564 mii789 mii544 mii421 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 1 din 14 în județul Tulcea și locul 228 din 1.365 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7911 – Activități ale agențiilor turistice.

Firme similare din județul Tulcea

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 7911 – Activități ale agențiilor turistice

  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
  • 5040 Transportul de marfă pe căi navigabile interioare
  • 5210 Depozitări
  • 5222 Activități de servicii anexe transportului pe apă
  • 5229 Alte activități anexe transporturilor

Întrebări frecvente despre EPSAL SRL

Care este CUI-ul firmei EPSAL SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei EPSAL SRL este 13745270, iar codul de TVA este RO13745270. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2001000062364, iar codul EUID este ROONRC.J2001000062364.

Unde are sediul EPSAL SRL?

Sediul social al firmei EPSAL SRL este în Str. 1848, bl. 16, sc. B, ap. 9, Municipiul Tulcea, Tulcea, județul Tulcea, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are EPSAL SRL?

Activitatea principală a firmei EPSAL SRL este „Activități ale agențiilor turistice”, cod CAEN 7911. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată EPSAL SRL?

EPSAL SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 martie 2001, deci are 25 ani de activitate.

Cum pot contacta firma EPSAL SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0240 *** 366). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are EPSAL SRL?

În 2025, EPSAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 941 mii lei și un profit net de 44 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este EPSAL SRL plătitoare de TVA?

Da. EPSAL SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2001 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.

Explorează