Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA23 ani pe piață

EPIMAG SRL

CUI 15552771J2003000548017

TUDOR VLADIMIRESCU, bl. 32, Municipiul Alba Iulia, Alba

A primit finanțare publică (1 proiect)

În 2025: cifra de afaceri 2,4 mil lei, profit net 6.756 lei, 8 angajați.

Despre EPIMAG SRL

EPIMAG SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 iunie 2003 cu numărul J2003000548017 și codul unic de înregistrare (CUI) 15552771, cu sediul în Alba Iulia, județul Alba. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare” (cod CAEN 4712). Firma are 23 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,4 mil lei (-21% față de 2024), un profit net de 6.756 lei și 8 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 2 mil lei la 2,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2008.

Date de identificare

CUI
15552771
Nr. Registrul Comerțului
J2003000548017
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
27 iunie 2003
EUID
ROONRC.J2003000548017
Cod poștal
510167

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.02.2008

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
15.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Alba

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
2,4 mil lei

-21% față de 2024

Profit net
6.756 lei
Angajați (medie)
8
Capitaluri proprii
2,1 mil lei
Datorii
4,6 mil lei
Active totale
6,7 mil lei
Marjă netă
0,3%
Cifră / angajat
297 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 69% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
01 mil2 mil3 mil2016: cifra de afaceri 1.786.200 lei; profit net 197.742 lei20162017: cifra de afaceri 2.093.444 lei; profit net 484.629 lei20172018: cifra de afaceri 2.519.260 lei; profit net 711.942 lei20182019: cifra de afaceri 2.138.084 lei; profit net 630.808 lei20192020: cifra de afaceri 2.370.070 lei; profit net 239.719 lei20202021: cifra de afaceri 2.029.236 lei; profit net 155.914 lei20212022: cifra de afaceri 2.749.379 lei; profit net 1.703.556 lei20222023: cifra de afaceri 2.842.685 lei; profit net 1.520 lei20232024: cifra de afaceri 2.991.806 lei; profit net 432.744 lei20242025: cifra de afaceri 2.375.486 lei; profit net 6.756 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă1,8 mil2,1 mil2,5 mil2,1 mil2,4 mil2 mil2,7 mil2,8 mil3 mil2,4 mil
Venituri totale1,8 mil2,1 mil2,6 mil2,4 mil2,7 mil2,3 mil5,6 mil2,8 mil3 mil2,4 mil
Cheltuieli totale1,6 mil1,6 mil1,8 mil1,8 mil2,4 mil2,2 mil3,9 mil2,8 mil2,5 mil2,4 mil
Profit / pierdere brută233 mii516 mii737 mii652 mii258 mii174 mii1,7 mil11 mii493 mii38 mii
Profit / pierdere netă198 mii485 mii712 mii631 mii240 mii156 mii1,7 mil1.520433 mii6.756
Număr mediu de angajați3136769788
Active imobilizate6.3264.206184 mii919 mii673 mii1,4 mil2,3 mil2,1 mil2,1 mil5,7 mil
Active circulante750 mii1,2 mil2,2 mil1,5 mil2 mil751 mii1 mil1 mil1,3 mil1 mil
din care stocuri203 mii111 mii1,2 mil445 mii352 mii351 mii352 mii286 mii286 mii302 mii
creanțe303 mii447 mii795 mii432 mii650 mii373 mii622 mii493 mii618 mii434 mii
casa și conturi la bănci244 mii616 mii285 mii586 mii1 mil27 mii53 mii239 mii401 mii272 mii
Datorii558 mii503 mii456 mii239 mii652 mii1,2 mil1,3 mil1,2 mil1,3 mil4,6 mil
Venituri în avans——844 mii596 mii299 mii—————
Capitaluri proprii198 mii675 mii1,1 mil1,5 mil1,7 mil983 mii2 mil1,9 mil2,1 mil2,1 mil
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 12 din 147 în județul Alba și locul 992 din 10.464 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare.

Firme similare din județul Alba

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

  • 1330 Finisarea materialelor textile
  • 1399 Fabricarea altor articole textile n.c.a.
  • 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
  • 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

Întrebări frecvente despre EPIMAG SRL

Care este CUI-ul firmei EPIMAG SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei EPIMAG SRL este 15552771, iar codul de TVA este RO15552771. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2003000548017, iar codul EUID este ROONRC.J2003000548017.

Unde are sediul EPIMAG SRL?

Sediul social al firmei EPIMAG SRL este în TUDOR VLADIMIRESCU, bl. 32, Municipiul Alba Iulia, Alba, județul Alba, cod poștal 510167, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are EPIMAG SRL?

Activitatea principală a firmei EPIMAG SRL este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare”, cod CAEN 4712. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată EPIMAG SRL?

EPIMAG SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 iunie 2003, deci are 23 ani de activitate.

Cum pot contacta firma EPIMAG SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 383). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are EPIMAG SRL?

În 2025, EPIMAG SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,4 mil lei și un profit net de 6.756 lei, cu 8 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este EPIMAG SRL plătitoare de TVA?

Da. EPIMAG SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2008. Datele au fost verificate la ANAF pe 15 octombrie 2026.

Explorează