ENVIRO QUALITY CONCEPT SRL
B-dul ALEXANDRU LĂPUȘNEANU, bl. AL2, sc. B, et. 4, ap. 29, Municipiul Constanța, Constanța
În 2024: cifra de afaceri 1,5 mil lei, profit net 633 mii lei, 6 angajați.
Despre ENVIRO QUALITY CONCEPT SRL
ENVIRO QUALITY CONCEPT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 august 2011 cu numărul J2011001908130 și codul unic de înregistrare (CUI) 29001764, cu sediul în Constanța, județul Constanța. Activitatea principală este „Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.” (cod CAEN 7499). Firma are 15 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,5 mil lei (-19% față de 2023), un profit net de 633 mii lei și 6 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2024, cifra de afaceri a crescut (de la 656 mii lei la 1,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2014 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 29001764
- Nr. Registrul Comerțului
- J2011001908130
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 17 august 2011
- EUID
- ROONRC.J2011001908130
- Cod poștal
- 900605
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 01.09.2014
din 01.02.2015
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa
Date financiare 2024
- Cifra de afaceri
- 1,5 mil lei
- Profit net
- 633 mii lei
- Angajați (medie)
- 6
- Capitaluri proprii
- 634 mii lei
- Datorii
- 103 mii lei
- Active totale
- 743 mii lei
- Marjă netă
- 42,6%
- Cifră / angajat
- 248 mii lei
-19% față de 2023
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2024, datorii de 14% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 525 mii | 496 mii | 533 mii | 604 mii | 656 mii | 758 mii | 1,4 mil | 1,8 mil | 1,5 mil |
| Venituri totale | 525 mii | 496 mii | 533 mii | 604 mii | 656 mii | 758 mii | 1,4 mil | 1,9 mil | 1,5 mil |
| Cheltuieli totale | 243 mii | 262 mii | 290 mii | 298 mii | 354 mii | 419 mii | 605 mii | 723 mii | 815 mii |
| Profit / pierdere brută | 282 mii | 234 mii | 243 mii | 307 mii | 303 mii | 339 mii | 830 mii | 1,1 mil | 677 mii |
| Profit / pierdere netă | 234 mii | 228 mii | 238 mii | 301 mii | 296 mii | 332 mii | 816 mii | 1,1 mil | 633 mii |
| Număr mediu de angajați | 5 | 5 | 6 | 6 | 4 | 4 | 5 | 6 | 6 |
| Active imobilizate | 44 mii | 27 mii | 51 mii | 27 mii | 76 mii | 52 mii | 118 mii | 160 mii | 188 mii |
| Active circulante | 233 mii | 235 mii | 275 mii | 346 mii | 261 mii | 449 mii | 793 mii | 1,1 mil | 554 mii |
| din care stocuri | — | — | — | 234 | — | — | — | — | — |
| creanțe | 52 mii | 78 mii | 254 mii | 245 mii | 92 mii | 336 mii | 648 mii | 905 mii | 423 mii |
| casa și conturi la bănci | 182 mii | 158 mii | 22 mii | 101 mii | 169 mii | 114 mii | 145 mii | 190 mii | 131 mii |
| Datorii | 43 mii | 32 mii | 86 mii | 71 mii | 39 mii | 168 mii | 93 mii | 133 mii | 103 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | — | 7.688 | 5.438 |
| Capitaluri proprii | 235 mii | 230 mii | 239 mii | 302 mii | 298 mii | 333 mii | 817 mii | 1,1 mil | 634 mii |
| din care capital subscris vărsat | 1.200 | 1.200 | 1.200 | 1.200 | 1.200 | 1.200 | 1.200 | 1.200 | 1.200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 11 din 207 în județul Constanța și locul 249 din 3.233 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 7499 – Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a..
Firme similare din județul Constanța
- ULTIMATE HSE CONSULTANCY S.R.L. · Constanța1,8 mil lei · 1 ang.
- ENVIRO-HR SRL · Constanța1,3 mil lei · 5 ang.
- KEEP ENVIRO S.R.L. · Constanța1,3 mil lei · 4 ang.
- CARLA CORPORATION SRL · Mihail Kogălniceanu1,2 mil lei · 1 ang.
- THINK AHEAD S.R.L. · Constanța1,2 mil lei · 1 ang.
- QUAD MENTOR PETROPROJECTS SRL · Mangalia1,1 mil lei · 1 ang.
- TEHNOCOM SERV SRL · Constanța1,1 mil lei · 3 ang.
- INTERNAȚIONAL ENERGY CONSULTING GROUP SRL · Constanța983 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7499 – Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
Întrebări frecvente despre ENVIRO QUALITY CONCEPT SRL
Care este CUI-ul firmei ENVIRO QUALITY CONCEPT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ENVIRO QUALITY CONCEPT SRL este 29001764, iar codul de TVA este RO29001764. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2011001908130, iar codul EUID este ROONRC.J2011001908130.
Unde are sediul ENVIRO QUALITY CONCEPT SRL?
Sediul social al firmei ENVIRO QUALITY CONCEPT SRL este în B-dul ALEXANDRU LĂPUȘNEANU, bl. AL2, sc. B, et. 4, ap. 29, Municipiul Constanța, Constanța, județul Constanța, cod poștal 900605, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ENVIRO QUALITY CONCEPT SRL?
Activitatea principală a firmei ENVIRO QUALITY CONCEPT SRL este „Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.”, cod CAEN 7499.
Când a fost înființată ENVIRO QUALITY CONCEPT SRL?
ENVIRO QUALITY CONCEPT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 august 2011, deci are 15 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ENVIRO QUALITY CONCEPT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0766 *** 197). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ENVIRO QUALITY CONCEPT SRL?
În 2024, ENVIRO QUALITY CONCEPT SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,5 mil lei și un profit net de 633 mii lei, cu 6 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ENVIRO QUALITY CONCEPT SRL plătitoare de TVA?
Da. ENVIRO QUALITY CONCEPT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2014 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.