ENRIC & CRIS SRL
GEORGE ENESCU, Municipiul Câmpia Turzii, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 171 mii lei, profit net 28 mii lei, 1 angajați.
Despre ENRIC & CRIS SRL
ENRIC & CRIS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 ianuarie 2015 cu numărul J12/62/2015 și codul unic de înregistrare (CUI) 33961405, cu sediul în Câmpia Turzii, județul Cluj. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 11 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 171 mii lei (-35% față de 2024), un profit net de 28 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 282 mii lei la 171 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 30 aprilie 2026 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 33961405
- Nr. Registrul Comerțului
- J12/62/2015
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 13 ianuarie 2015
- EUID
- ROONRC.J12/62/2015
- Cod poștal
- 405100
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 30.04.2026
din 01.10.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Turda
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 171 mii lei
- Profit net
- 28 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 28 mii lei
- Datorii
- 12 mii lei
- Active totale
- 40 mii lei
- Marjă netă
- 16,3%
- Cifră / angajat
- 171 mii lei
-35% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 35% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 39 mii | 166 mii | 156 mii | 14 mii | 230 mii | 282 mii | 188 mii | 236 mii | 264 mii | 171 mii |
| Venituri totale | 39 mii | 166 mii | 193 mii | 23 mii | 230 mii | 282 mii | 188 mii | 238 mii | 302 mii | 171 mii |
| Cheltuieli totale | 69 mii | 155 mii | 188 mii | 68 mii | 213 mii | 282 mii | 213 mii | 230 mii | 252 mii | 141 mii |
| Profit / pierdere brută | -30 mii | 10 mii | 5.420 | -45 mii | 17 mii | -339 | -25 mii | 7.986 | 50 mii | 30 mii |
| Profit / pierdere netă | -30 mii | 7.621 | 3.490 | -46 mii | 15 mii | -3.156 | -26 mii | 5.605 | 45 mii | 28 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 19 mii | 48 mii | 26 mii | — | — | — | — | 5.400 | 1.822 | — |
| Active circulante | 9.196 | 77 mii | 57 mii | 17 mii | 58 mii | 78 mii | 62 mii | 115 mii | 100 mii | 40 mii |
| creanțe | 2.748 | 59 mii | 33 mii | 16 mii | 36 mii | 38 mii | 45 mii | 100 mii | 51 mii | 2.808 |
| casa și conturi la bănci | 6.448 | 18 mii | 24 mii | 1.020 | 22 mii | 40 mii | 17 mii | 15 mii | 48 mii | 37 mii |
| Datorii | 19 mii | 108 mii | 62 mii | 42 mii | 67 mii | 91 mii | 102 mii | 154 mii | 90 mii | 12 mii |
| Capitaluri proprii | 10 mii | 18 mii | 21 mii | -24 mii | -9.731 | -13 mii | -39 mii | -34 mii | 11 mii | 28 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1.106 din 1.588 în județul Cluj și locul 25.762 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.
Firme similare din județul Cluj
- AUTO M ALEX SRL · Gilău172 mii lei · 1 ang.
- MIGRION CARGO S.R.L. · Cluj-Napoca171 mii lei · 1 ang.
- VLAD VBT LOGISTICS S.R.L. · Negreni171 mii lei · 1 ang.
- VEHICULAR TRANSPORT SRL · Apahida171 mii lei · 1 ang.
- RUL CAR SRL · Cluj-Napoca170 mii lei · 1 ang.
- FSDP TRANSPORT S.R.L. · Huedin170 mii lei · 1 ang.
- NVG TRANS SRL · Cluj-Napoca170 mii lei · 1 ang.
- PRIGHI SRL · Gilău170 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri
- 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
- 4932 Transporturi cu taxiuri
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5320 Alte activități poștale și de curier
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
Întrebări frecvente despre ENRIC & CRIS SRL
Care este CUI-ul firmei ENRIC & CRIS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ENRIC & CRIS SRL este 33961405, iar codul de TVA este RO33961405. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J12/62/2015, iar codul EUID este ROONRC.J12/62/2015.
Unde are sediul ENRIC & CRIS SRL?
Sediul social al firmei ENRIC & CRIS SRL este în GEORGE ENESCU, Municipiul Câmpia Turzii, Cluj, județul Cluj, cod poștal 405100, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ENRIC & CRIS SRL?
Activitatea principală a firmei ENRIC & CRIS SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941. În Registrul Comerțului are autorizate în total 8 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ENRIC & CRIS SRL?
ENRIC & CRIS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 ianuarie 2015, deci are 11 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ENRIC & CRIS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0771 *** 483). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ENRIC & CRIS SRL?
În 2025, ENRIC & CRIS SRL a raportat o cifră de afaceri de 171 mii lei și un profit net de 28 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ENRIC & CRIS SRL plătitoare de TVA?
Da. ENRIC & CRIS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 30 aprilie 2026 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.