ENGIL HOLDING SRL
Sat Prilog, Comuna Orașu Nou, Satu Mare
În 2025: cifra de afaceri 22,2 mil lei, profit net 3,8 mil lei, 16 angajați.
Despre ENGIL HOLDING SRL
ENGIL HOLDING SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 ianuarie 2012 cu numărul J30/33/2012 și codul unic de înregistrare (CUI) 29330996, cu sediul în Prilog (com. Orașu Nou), județul Satu Mare. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4120). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 22,2 mil lei (-42% față de 2024), un profit net de 3,8 mil lei și 16 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 936 mii lei la 22,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2012.
Date de identificare
- CUI
- 29330996
- Nr. Registrul Comerțului
- J30/33/2012
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 19 ianuarie 2012
- EUID
- ROONRC.J30/33/2012
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.04.2012
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Negreşti Oaş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 22,2 mil lei
- Profit net
- 3,8 mil lei
- Angajați (medie)
- 16
- Capitaluri proprii
- 19 mil lei
- Datorii
- 11,6 mil lei
- Active totale
- 30,6 mil lei
- Marjă netă
- 17,3%
- Cifră / angajat
- 1,4 mil lei
-42% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 42% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2,5 mil | 5,6 mil | 12,4 mil | 5,4 mil | 936 mii | 191 mii | 170 mii | 38,5 mil | 22,2 mil |
| Venituri totale | 2,3 mil | 9,8 mil | 12,3 mil | 3,6 mil | 952 mii | 201 mii | 350 mii | 42,9 mil | 22,6 mil |
| Cheltuieli totale | 2,1 mil | 9,3 mil | 10,9 mil | 3,6 mil | 948 mii | 430 mii | 884 mii | 24,7 mil | 18,1 mil |
| Profit / pierdere brută | 180 mii | 577 mii | 1,4 mil | 40 mii | 4.477 | -229 mii | -535 mii | 18,2 mil | 4,5 mil |
| Profit / pierdere netă | 150 mii | 485 mii | 1,2 mil | 32 mii | 1.424 | -229 mii | -535 mii | 15,6 mil | 3,8 mil |
| Număr mediu de angajați | 26 | 23 | 25 | 24 | 9 | 4 | 6 | 17 | 16 |
| Active imobilizate | 5,8 mil | 3,1 mil | 1,3 mil | 2,9 mil | 2,9 mil | 2,5 mil | 2,5 mil | 2,2 mil | 8,7 mil |
| Active circulante | 1,5 mil | 6,5 mil | 7,9 mil | 3,9 mil | 3,3 mil | 886 mii | 7,2 mil | 18,8 mil | 21,9 mil |
| din care stocuri | 113 mii | 3,5 mil | 2,8 mil | 670 mii | 670 mii | 671 mii | 211 mii | 4,2 mil | 19,4 mil |
| creanțe | 1,2 mil | 2,5 mil | 3,6 mil | 3,1 mil | 2,6 mil | 168 mii | 3,3 mil | 7,1 mil | 1,6 mil |
| casa și conturi la bănci | 204 mii | 461 mii | 1,5 mil | 93 mii | 24 mii | 46 mii | 3,8 mil | 7,5 mil | 905 mii |
| Cheltuieli în avans | 3.313 | 3.313 | 3.313 | 29 mii | 29 mii | — | — | — | — |
| Datorii | 4,4 mil | 6,2 mil | 4,4 mil | 2 mil | 1,8 mil | 359 mii | 10,1 mil | 5,8 mil | 11,6 mil |
| Capitaluri proprii | 2,9 mil | 3,4 mil | 4,8 mil | 4,8 mil | 4,5 mil | 3 mil | -438 mii | 15,2 mil | 19 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 mii | 200 mii | 200 mii | 200 mii | 200 mii | 200 mii | 200 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 2 din 415 în județul Satu Mare și locul 62 din 16.158 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Satu Mare
- SIRA CONS SRL · Carei18,3 mil lei · 13 ang.
- LUK RESIDENCE S.R.L. · Dorolț13,9 mil lei · 2 ang.
- ANTRO IMOB SRL · Satu Mare11 mil lei · 37 ang.
- INVESTTRIM SRL · Gherța Mică10,5 mil lei · 15 ang.
- SABCONST WORLD S.R.L. · Mădăras (oraș Ardud)8,1 mil lei · 14 ang.
- SEBASTIAN PRESTIGE S.R.L. · Negrești-Oaș7,7 mil lei · 6 ang.
- UNITED POWER CONSTRUCT S.R.L. · Satu Mare7,6 mil lei · 12 ang.
- RCC ROLAND CORP CONST S.R.L. · Satu Mare6,7 mil lei · 20 ang.
Dosare în instanță
4 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 4054/189/202607.05.2026
validare poprire
Judecătoria Barlad · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 3808/189/202630.04.2026
validare poprire
Judecătoria Barlad · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 3678/189/202627.04.2026
validare poprire
Judecătoria Barlad · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 1923/211/202203.02.2022
îmbogatirea fara justa cauza
Judecătoria Clujnapoca · Fond · Civil · calitate: Intervenient
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Întrebări frecvente despre ENGIL HOLDING SRL
Care este CUI-ul firmei ENGIL HOLDING SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ENGIL HOLDING SRL este 29330996, iar codul de TVA este RO29330996. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J30/33/2012, iar codul EUID este ROONRC.J30/33/2012.
Unde are sediul ENGIL HOLDING SRL?
Sediul social al firmei ENGIL HOLDING SRL este în Sat Prilog, Comuna Orașu Nou, Satu Mare, Prilog (com. Orașu Nou), județul Satu Mare, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ENGIL HOLDING SRL?
Activitatea principală a firmei ENGIL HOLDING SRL este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4120. În Registrul Comerțului are autorizate în total 22 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ENGIL HOLDING SRL?
ENGIL HOLDING SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 ianuarie 2012, deci are 14 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ENGIL HOLDING SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ENGIL HOLDING SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Prilog (com. Orașu Nou) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are ENGIL HOLDING SRL?
În 2025, ENGIL HOLDING SRL a raportat o cifră de afaceri de 22,2 mil lei și un profit net de 3,8 mil lei, cu 16 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ENGIL HOLDING SRL plătitoare de TVA?
Da. ENGIL HOLDING SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2012. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.