Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare20 ani pe piață

ENERGY SAVING SRL

CUI 18435016J2006000114525

Sat Singureni, Comuna Singureni, Giurgiu

În 2025: cifra de afaceri 1,1 mil lei, pierdere netă 110 mii lei, 4 angajați.

Despre ENERGY SAVING SRL

ENERGY SAVING SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 februarie 2006 cu numărul J2006000114525 și codul unic de înregistrare (CUI) 18435016, cu sediul în Singureni, județul Giurgiu. Activitatea principală este „Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale” (cod CAEN 3320). Firma are 20 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,1 mil lei (-75% față de 2024), o pierdere netă de 110 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 420 mii lei la 1,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 6 martie 2006 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
18435016
Nr. Registrul Comerțului
J2006000114525
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
28 februarie 2006
EUID
ROONRC.J2006000114525
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 06.03.2006

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
13.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Giurgiu

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
1,1 mil lei

-75% față de 2024

Pierdere netă
110 mii lei
Angajați (medie)
4
Capitaluri proprii
397 mii lei
Datorii
57 mii lei
Active totale
454 mii lei
Marjă netă
-10,2%
Cifră / angajat
269 mii lei
Risc mediu

Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; cifra de afaceri a scăzut cu 75% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-2 mil02 mil4 mil6 mil2016: cifra de afaceri 276.329 lei; profit net 61.137 lei20162017: cifra de afaceri 184.896 lei; profit net 13.169 lei20172018: cifra de afaceri 293.622 lei; profit net 94.058 lei20182019: cifra de afaceri 339.007 lei; profit net 88.265 lei20192020: cifra de afaceri 244.167 lei; pierdere netă 48.653 lei20202021: cifra de afaceri 420.378 lei; profit net 89.749 lei20212022: cifra de afaceri 2.550.253 lei; profit net 316.852 lei20222023: cifra de afaceri 1.578.538 lei; profit net 110.558 lei20232024: cifra de afaceri 4.231.261 lei; profit net 204.879 lei20242025: cifra de afaceri 1.077.823 lei; pierdere netă 110.025 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă276 mii185 mii294 mii339 mii244 mii420 mii2,6 mil1,6 mil4,2 mil1,1 mil
Venituri totale277 mii185 mii294 mii340 mii283 mii420 mii2,6 mil1,6 mil4,2 mil1,1 mil
Cheltuieli totale213 mii170 mii197 mii248 mii329 mii327 mii2,2 mil1,5 mil4 mil1,2 mil
Profit / pierdere brută64 mii15 mii97 mii92 mii-46 mii94 mii339 mii124 mii267 mii-107 mii
Profit / pierdere netă61 mii13 mii94 mii88 mii-49 mii90 mii317 mii111 mii205 mii-110 mii
Număr mediu de angajați3434545544
Active imobilizate——2.2402.8516.5628.22067 mii101 mii222 mii172 mii
Active circulante60 mii59 mii172 mii171 mii150 mii237 mii908 mii1 mil355 mii276 mii
din care stocuri——4.587—23 mii—621 mii1 mil118 mii199 mii
creanțe59 mii57 mii164 mii172 mii129 mii248 mii141 mii16 mii247 mii182 mii
casa și conturi la bănci7492.4333.432-1.497-2.511-10 mii146 mii24 mii-10 mii-104 mii
Cheltuieli în avans—————68 mii68 mii—3.4385.669
Datorii142 mii129 mii149 mii61 mii92 mii160 mii572 mii846 mii73 mii57 mii
Capitaluri proprii-83 mii-69 mii25 mii113 mii64 mii154 mii471 mii302 mii507 mii397 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 1 din 2 în județul Giurgiu și locul 236 din 765 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 3320 – Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale.

Firme similare din județul Giurgiu

Dosare în instanță

1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 3223/99/202602.06.2026

    obligaţie de a face

    Tribunalul Iasi · Fond · Litigii de muncă · calitate: Pârât

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 3320 – Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale

  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
  • 7111 Activități de arhitectură
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării

Întrebări frecvente despre ENERGY SAVING SRL

Care este CUI-ul firmei ENERGY SAVING SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ENERGY SAVING SRL este 18435016, iar codul de TVA este RO18435016. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2006000114525, iar codul EUID este ROONRC.J2006000114525.

Unde are sediul ENERGY SAVING SRL?

Sediul social al firmei ENERGY SAVING SRL este în Sat Singureni, Comuna Singureni, Giurgiu, județul Giurgiu, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are ENERGY SAVING SRL?

Activitatea principală a firmei ENERGY SAVING SRL este „Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale”, cod CAEN 3320. În Registrul Comerțului are autorizate în total 13 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată ENERGY SAVING SRL?

ENERGY SAVING SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 februarie 2006, deci are 20 ani de activitate.

Cum pot contacta firma ENERGY SAVING SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0246 *** 201). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are ENERGY SAVING SRL?

În 2025, ENERGY SAVING SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,1 mil lei și o pierdere netă de 110 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este ENERGY SAVING SRL plătitoare de TVA?

Da. ENERGY SAVING SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 6 martie 2006 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 13 octombrie 2026.

Explorează