ENERGOSIG SRL
OITUZ, Municipiul Brașov, Brașov
În 2024: cifra de afaceri 6 mil lei, profit net 718 mii lei, 16 angajați.
Despre ENERGOSIG SRL
ENERGOSIG SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 mai 2006 cu numărul J08/1291/2006 și codul unic de înregistrare (CUI) 18717343, cu sediul în Brașov, județul Brașov. Activitatea principală este „Lucrări de instalații electrice” (cod CAEN 4321). Firma are 20 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 6 mil lei (+29% față de 2023), un profit net de 718 mii lei și 16 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2024, cifra de afaceri a crescut (de la 3,4 mil lei la 6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 5 iunie 2006.
Date de identificare
- CUI
- 18717343
- Nr. Registrul Comerțului
- J08/1291/2006
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 30 mai 2006
- EUID
- ROONRC.J08/1291/2006
- Cod poștal
- 500142
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 05.06.2006
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov
Date financiare 2024
- Cifra de afaceri
- 6 mil lei
- Profit net
- 718 mii lei
- Angajați (medie)
- 16
- Capitaluri proprii
- 1,2 mil lei
- Datorii
- 783 mii lei
- Active totale
- 1,9 mil lei
- Marjă netă
- 12,1%
- Cifră / angajat
- 372 mii lei
+29% față de 2023
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2024, datorii de 40% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 3,1 mil | 3,2 mil | 3,9 mil | 3,8 mil | 3,4 mil | 2,7 mil | 3,6 mil | 4,6 mil | 6 mil |
| Venituri totale | 2,5 mil | 3,2 mil | 3,9 mil | 3,9 mil | 3,4 mil | 3 mil | 3,6 mil | 4,6 mil | 5,7 mil |
| Cheltuieli totale | 2,4 mil | 3,2 mil | 3,5 mil | 3,2 mil | 2,9 mil | 2,9 mil | 3,4 mil | 4,4 mil | 4,8 mil |
| Profit / pierdere brută | 43 mii | 14 mii | 443 mii | 685 mii | 510 mii | 83 mii | 223 mii | 223 mii | 858 mii |
| Profit / pierdere netă | 37 mii | 2.599 | 400 mii | 646 mii | 484 mii | 55 mii | 188 mii | 185 mii | 718 mii |
| Număr mediu de angajați | 22 | 19 | 18 | 17 | 17 | 17 | 15 | 15 | 16 |
| Active imobilizate | 185 mii | 241 mii | 265 mii | 314 mii | 673 mii | 863 mii | 974 mii | 1 mil | 755 mii |
| Active circulante | 905 mii | 653 mii | 284 mii | 727 mii | 1 mil | 1,2 mil | 1,9 mil | 1,8 mil | 1,2 mil |
| din care stocuri | — | 49 mii | 3.409 | 1.798 | 6.721 | 320 mii | 328 mii | 340 mii | 48 mii |
| creanțe | 72 mii | 409 mii | 30 mii | 443 mii | 758 mii | 777 mii | 1 mil | 821 mii | 1 mil |
| casa și conturi la bănci | 833 mii | 195 mii | 250 mii | 283 mii | 268 mii | 116 mii | 579 mii | 618 mii | 104 mii |
| Datorii | 798 mii | 889 mii | 143 mii | 391 mii | 630 mii | 1,8 mil | 2,6 mil | 2,3 mil | 783 mii |
| Capitaluri proprii | 292 mii | 4.731 | 405 mii | 651 mii | 1,1 mil | 258 mii | 248 mii | 433 mii | 1,2 mil |
| din care capital subscris vărsat | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 24 din 327 în județul Brașov și locul 668 din 8.173 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 4321 – Lucrări de instalații electrice.
Firme similare din județul Brașov
- PMC INSTAL TEAM S.R.L. · Brașov6,9 mil lei · 20 ang.
- ELGOM SRL · Brașov6,4 mil lei · 15 ang.
- ELEKROM STARTEAM S.R.L. · Brașov6,1 mil lei · 20 ang.
- ICCO-SYSTEMS SRL · Ghimbav6,1 mil lei · 36 ang.
- PRO CONEL IMPEX SRL · Brașov5,7 mil lei · 13 ang.
- KRON POWER EXECUTION MT S.R.L. · Brașov5,6 mil lei · 10 ang.
- FRONTEX-TRADE SRL · Hărman5,3 mil lei · 22 ang.
- U.S.E. SYSTEMS SRL · Brașov4,9 mil lei · 16 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4321 – Lucrări de instalații electrice
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Întrebări frecvente despre ENERGOSIG SRL
Care este CUI-ul firmei ENERGOSIG SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ENERGOSIG SRL este 18717343, iar codul de TVA este RO18717343. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J08/1291/2006, iar codul EUID este ROONRC.J08/1291/2006.
Unde are sediul ENERGOSIG SRL?
Sediul social al firmei ENERGOSIG SRL este în OITUZ, Municipiul Brașov, Brașov, județul Brașov, cod poștal 500142, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ENERGOSIG SRL?
Activitatea principală a firmei ENERGOSIG SRL este „Lucrări de instalații electrice”, cod CAEN 4321. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ENERGOSIG SRL?
ENERGOSIG SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 mai 2006, deci are 20 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ENERGOSIG SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ENERGOSIG SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Brașov sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are ENERGOSIG SRL?
În 2024, ENERGOSIG SRL a raportat o cifră de afaceri de 6 mil lei și un profit net de 718 mii lei, cu 16 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ENERGOSIG SRL plătitoare de TVA?
Da. ENERGOSIG SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 5 iunie 2006. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.