Sari la conținut
funcțiuneNeplătitor TVA14 ani pe piață

ENDEMEDICA SRL

CUI 29892390J2012000605235

SABARULUI, et. 1, Oraș Popești Leordeni, Ilfov

În 2025: cifra de afaceri 1,8 mil lei, profit net 230 mii lei, 5 angajați.

Despre ENDEMEDICA SRL

ENDEMEDICA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 martie 2012 cu numărul J2012000605235 și codul unic de înregistrare (CUI) 29892390, cu sediul în Popești Leordeni, județul Ilfov. Activitatea principală este „Activități de asistență medicală generală” (cod CAEN 8621). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,8 mil lei (+8% față de 2024), un profit net de 230 mii lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,2 mil lei la 1,8 mil lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Date de identificare

CUI
29892390
Nr. Registrul Comerțului
J2012000605235
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
12 martie 2012
EUID
ROONRC.J2012000605235
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
11.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
1,8 mil lei

+8% față de 2024

Profit net
230 mii lei
Angajați (medie)
5
Capitaluri proprii
231 mii lei
Datorii
316 mii lei
Active totale
547 mii lei
Marjă netă
12,9%
Cifră / angajat
358 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 58% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-500 mii0500 mii1 mil1,5 mil2 mil2016: cifra de afaceri 559.842 lei; pierdere netă 3.693 lei20162017: cifra de afaceri 580.467 lei; pierdere netă 82.123 lei20172018: cifra de afaceri 691.464 lei; profit net 190.372 lei20182019: cifra de afaceri 808.640 lei; profit net 122.764 lei20192020: cifra de afaceri 1.003.675 lei; profit net 260.589 lei20202021: cifra de afaceri 1.227.842 lei; profit net 199.248 lei20212022: cifra de afaceri 1.686.287 lei; profit net 478.314 lei20222023: cifra de afaceri 1.469.183 lei; profit net 255.182 lei20232024: cifra de afaceri 1.651.937 lei; profit net 307.481 lei20242025: cifra de afaceri 1.788.074 lei; profit net 230.300 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă560 mii580 mii691 mii809 mii1 mil1,2 mil1,7 mil1,5 mil1,7 mil1,8 mil
Venituri totale560 mii582 mii691 mii809 mii1 mil1,2 mil1,7 mil1,5 mil1,7 mil1,8 mil
Cheltuieli totale563 mii656 mii495 mii678 mii736 mii1 mil1,2 mil1,2 mil1,3 mil1,5 mil
Profit / pierdere brută-3.330-74 mii197 mii131 mii270 mii211 mii491 mii266 mii350 mii280 mii
Profit / pierdere netă-3.693-82 mii190 mii123 mii261 mii199 mii478 mii255 mii307 mii230 mii
Număr mediu de angajați10977777655
Active imobilizate70 mii54 mii113 mii117 mii64 mii48 mii183 mii144 mii242 mii185 mii
Active circulante198 mii105 mii320 mii252 mii429 mii418 mii516 mii347 mii303 mii361 mii
creanțe83 mii67 mii169 mii161 mii318 mii94 mii421 mii297 mii229 mii243 mii
casa și conturi la bănci115 mii37 mii151 mii91 mii111 mii325 mii96 mii50 mii74 mii117 mii
Cheltuieli în avans———6040——5.7571.0031.200
Datorii271 mii245 mii312 mii247 mii232 mii267 mii220 mii241 mii238 mii316 mii
Capitaluri proprii-3.493-87 mii121 mii123 mii261 mii199 mii479 mii255 mii308 mii231 mii
din care capital subscris vărsat200200210230230230230230230230

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 17 din 81 în județul Ilfov și locul 160 din 2.351 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8621 – Activități de asistență medicală generală.

Firme similare din județul Ilfov

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 8621 – Activități de asistență medicală generală

  • 8621 Activități de asistență medicală generală
  • 8622 Activități de asistență medicală specializată
  • 8690 Alte activități referitoare la sănătatea umană

Întrebări frecvente despre ENDEMEDICA SRL

Care este CUI-ul firmei ENDEMEDICA SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ENDEMEDICA SRL este 29892390. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2012000605235, iar codul EUID este ROONRC.J2012000605235.

Unde are sediul ENDEMEDICA SRL?

Sediul social al firmei ENDEMEDICA SRL este în SABARULUI, et. 1, Oraș Popești Leordeni, Ilfov, județul Ilfov, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are ENDEMEDICA SRL?

Activitatea principală a firmei ENDEMEDICA SRL este „Activități de asistență medicală generală”, cod CAEN 8621. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată ENDEMEDICA SRL?

ENDEMEDICA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 martie 2012, deci are 14 ani de activitate.

Cum pot contacta firma ENDEMEDICA SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0766 *** 569). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are ENDEMEDICA SRL?

În 2025, ENDEMEDICA SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,8 mil lei și un profit net de 230 mii lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este ENDEMEDICA SRL plătitoare de TVA?

Nu. Potrivit ANAF, ENDEMEDICA SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.

Explorează