ENCO BAU SRL
HIPODROMULUI, et. 10, ap. 42, Municipiul Sibiu, Sibiu
În 2025: cifra de afaceri 2,3 mil lei, profit net 543 mii lei, 7 angajați.
Despre ENCO BAU SRL
ENCO BAU SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 iunie 2017 cu numărul J32/978/2017 și codul unic de înregistrare (CUI) 37848116, cu sediul în Sibiu, județul Sibiu. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4120). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,3 mil lei (+81% față de 2024), un profit net de 543 mii lei și 7 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 515 mii lei la 2,3 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2019.
Date de identificare
- CUI
- 37848116
- Nr. Registrul Comerțului
- J32/978/2017
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 27 iunie 2017
- EUID
- ROONRC.J32/978/2017
- Cod poștal
- 550360
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.02.2019
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,3 mil lei
- Profit net
- 543 mii lei
- Angajați (medie)
- 7
- Capitaluri proprii
- -384 mii lei
- Datorii
- 665 mii lei
- Active totale
- 281 mii lei
- Marjă netă
- 23,5%
- Cifră / angajat
- 331 mii lei
+81% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (237%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 134 mii | 329 mii | 348 mii | 352 mii | 515 mii | 289 mii | 390 mii | 1,3 mil | 2,3 mil |
| Venituri totale | 134 mii | 329 mii | 348 mii | 352 mii | 519 mii | 306 mii | 374 mii | 1,3 mil | 2,3 mil |
| Cheltuieli totale | 98 mii | 303 mii | 528 mii | 620 mii | 629 mii | 511 mii | 576 mii | 1,2 mil | 1,7 mil |
| Profit / pierdere brută | 36 mii | 26 mii | -181 mii | -268 mii | -110 mii | -205 mii | -202 mii | 37 mii | 652 mii |
| Profit / pierdere netă | 34 mii | 23 mii | -184 mii | -272 mii | -115 mii | -208 mii | -206 mii | 695 | 543 mii |
| Număr mediu de angajați | 8 | 11 | 14 | 13 | 10 | 8 | 8 | 9 | 7 |
| Active imobilizate | — | 4.880 | 3.920 | 10 mii | 5.817 | 94 mii | 64 mii | 34 mii | 12 mii |
| Active circulante | 57 mii | 79 mii | 22 mii | 4.830 | -11 mii | 90 mii | 79 mii | 214 mii | 267 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | 13 mii | 16 mii | 0 | 1.068 | — |
| creanțe | 55 mii | 61 mii | 12 mii | 3.930 | 8.249 | 69 mii | 51 mii | 36 mii | 81 mii |
| casa și conturi la bănci | 2.379 | 18 mii | 9.482 | 900 | -32 mii | 4.910 | 27 mii | 177 mii | 185 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | 1.615 | — | 19 mii | 1.406 | 1.553 |
| Datorii | 22 mii | 26 mii | 152 mii | 414 mii | 510 mii | 906 mii | 1,1 mil | 1,2 mil | 665 mii |
| Capitaluri proprii | 35 mii | 57 mii | -127 mii | -399 mii | -514 mii | -722 mii | -928 mii | -927 mii | -384 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 24 din 371 în județul Sibiu și locul 1.174 din 16.146 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Sibiu
- TERMO-TAN INSTAL SRL · Sibiu2,5 mil lei · 6 ang.
- ANTRESIB CONSTRUCT CONEX S.R.L. · Sibiu2,4 mil lei · 2 ang.
- ORION TRADING SRL · Sibiu2,3 mil lei · 9 ang.
- ADASUR CONSTRUCT S.R.L. · Merghindeal2,2 mil lei · 14 ang.
- MMD ARON CONSTRUCT S.R.L. · Copșa Mică2,1 mil lei · 0 ang.
- PAUL BUILDING SRL · Cristian2,1 mil lei · 11 ang.
- HDE TIBI CONSTRUCT S.R.L. · Mediaș2 mil lei · 7 ang.
- BAD CURCIU DACH S.R.L. · Curciu (com. Dârlos)2 mil lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4339 Alte lucrări de finisare
Întrebări frecvente despre ENCO BAU SRL
Care este CUI-ul firmei ENCO BAU SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ENCO BAU SRL este 37848116, iar codul de TVA este RO37848116. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J32/978/2017, iar codul EUID este ROONRC.J32/978/2017.
Unde are sediul ENCO BAU SRL?
Sediul social al firmei ENCO BAU SRL este în HIPODROMULUI, et. 10, ap. 42, Municipiul Sibiu, Sibiu, județul Sibiu, cod poștal 550360, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ENCO BAU SRL?
Activitatea principală a firmei ENCO BAU SRL este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4120. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ENCO BAU SRL?
ENCO BAU SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 iunie 2017, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ENCO BAU SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0756 *** 133). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ENCO BAU SRL?
În 2025, ENCO BAU SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,3 mil lei și un profit net de 543 mii lei, cu 7 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ENCO BAU SRL plătitoare de TVA?
Da. ENCO BAU SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2019. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.