ENARO PANAEM UNIVERSAL CONSTRUCT SRL
LIVADA, Sat Livada, Comuna Grebănu, Buzău
În 2025: cifra de afaceri 133 mii lei, pierdere netă 31 mii lei, 2 angajați.
Despre ENARO PANAEM UNIVERSAL CONSTRUCT SRL
ENARO PANAEM UNIVERSAL CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 decembrie 2016 cu numărul J10/1183/2016 și codul unic de înregistrare (CUI) 36860146, cu sediul în Livada (com. Grebănu), județul Buzău. Activitatea principală este „Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale” (cod CAEN 3320). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 133 mii lei (-81% față de 2024), o pierdere netă de 31 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 93 mii lei la 133 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 15 iunie 2017.
Date de identificare
- CUI
- 36860146
- Nr. Registrul Comerțului
- J10/1183/2016
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 21 decembrie 2016
- EUID
- ROONRC.J10/1183/2016
- Cod poștal
- 127272
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 15.06.2017
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală R. Sărat
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 133 mii lei
- Pierdere netă
- 31 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- -31 mii lei
- Datorii
- 166 mii lei
- Active totale
- 136 mii lei
- Marjă netă
- -23,4%
- Cifră / angajat
- 66 mii lei
-81% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în 2025; datorii mai mari decât activele (123%); cifra de afaceri a scăzut cu 81% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 0 | 480 mii | 158 mii | 110 mii | 214 mii | 93 mii | 628 mii | 597 mii | 703 mii | 133 mii |
| Venituri totale | 0 | 483 mii | 159 mii | 111 mii | 216 mii | 95 mii | 631 mii | 601 mii | 703 mii | 141 mii |
| Cheltuieli totale | 878 | 164 mii | 118 mii | 55 mii | 110 mii | 155 mii | 361 mii | 334 mii | 482 mii | 171 mii |
| Profit / pierdere brută | -878 | 318 mii | 41 mii | 56 mii | 106 mii | -60 mii | 270 mii | 267 mii | 222 mii | -30 mii |
| Profit / pierdere netă | -878 | 312 mii | 40 mii | 55 mii | 102 mii | -61 mii | 263 mii | 261 mii | 204 mii | -31 mii |
| Număr mediu de angajați | 0 | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 5 | 5 | 4 | 2 |
| Active imobilizate | 0 | — | 5.521 | 5.521 | 46 mii | 37 mii | 25 mii | 13 mii | 3.125 | 1.593 |
| Active circulante | 322 | 319 mii | 136 mii | 93 mii | 155 mii | 108 mii | 262 mii | 367 mii | 461 mii | 134 mii |
| din care stocuri | 0 | — | — | — | — | — | 461 | — | 30 mii | 30 mii |
| creanțe | 0 | 98 mii | 49 mii | 22 mii | 3.260 | 304 | 72 mii | 146 mii | 86 mii | 100 mii |
| casa și conturi la bănci | 322 | 221 mii | 88 mii | 71 mii | 151 mii | 108 mii | 189 mii | 221 mii | 345 mii | 3.864 |
| Cheltuieli în avans | 0 | — | — | — | 370 | 492 | 514 | 898 | 918 | 77 |
| Datorii | 1.000 | 6.630 | 102 mii | 4.327 | 4.619 | 9.664 | 20 mii | 31 mii | 261 mii | 166 mii |
| Capitaluri proprii | -678 | 312 mii | 40 mii | 95 mii | 196 mii | 136 mii | 267 mii | 350 mii | 204 mii | -31 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 9 din 12 în județul Buzău și locul 613 din 765 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 3320 – Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale.
Firme similare din județul Buzău
- ROMASIS SRL · Cislău644 mii lei · 3 ang.
- IGA EXTRACTOIL S.R.L. · Buzău422 mii lei · 1 ang.
- IGC RAFINERYOIL S.R.L. · Buzău412 mii lei · 1 ang.
- MENTENANTA AMC SRL · Buzău122 mii lei · 1 ang.
- A G V MONTAJ SRL · Dealul Viei (com. Merei)16 mii lei · 0 ang.
- DIZOM DOMOTIC SRL · Cândești (com. Vernești)6.170 lei · 1 ang.
- FOCUS KEYCONTROL SRL · Buzău0 lei · 0 ang.
- MAC AUTOMATION 2016 S.R.L. · Buzău0 lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 3320 – Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
- 3312 Repararea mașinilor
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
- 6831 Agenții imobiliare
Întrebări frecvente despre ENARO PANAEM UNIVERSAL CONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei ENARO PANAEM UNIVERSAL CONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ENARO PANAEM UNIVERSAL CONSTRUCT SRL este 36860146, iar codul de TVA este RO36860146. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J10/1183/2016, iar codul EUID este ROONRC.J10/1183/2016.
Unde are sediul ENARO PANAEM UNIVERSAL CONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei ENARO PANAEM UNIVERSAL CONSTRUCT SRL este în LIVADA, Sat Livada, Comuna Grebănu, Buzău, Livada (com. Grebănu), județul Buzău, cod poștal 127272, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ENARO PANAEM UNIVERSAL CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei ENARO PANAEM UNIVERSAL CONSTRUCT SRL este „Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale”, cod CAEN 3320. În Registrul Comerțului are autorizate în total 8 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ENARO PANAEM UNIVERSAL CONSTRUCT SRL?
ENARO PANAEM UNIVERSAL CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 decembrie 2016, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ENARO PANAEM UNIVERSAL CONSTRUCT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0765 *** 835). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ENARO PANAEM UNIVERSAL CONSTRUCT SRL?
În 2025, ENARO PANAEM UNIVERSAL CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 133 mii lei și o pierdere netă de 31 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ENARO PANAEM UNIVERSAL CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Da. ENARO PANAEM UNIVERSAL CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 15 iunie 2017. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.