ENADAM SRL
Str. 14 DECEMBRIE 1989, Municipiul Iași, Iași
În 2025: cifra de afaceri 265 mii lei, profit net 182 mii lei, 1 angajați.
Despre ENADAM SRL
ENADAM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 martie 1992 cu numărul J1992000741221 și codul unic de înregistrare (CUI) 1967833, cu sediul în Iași, județul Iași. Activitatea principală este „Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate” (cod CAEN 6820). Firma are 34 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 265 mii lei (+22% față de 2024), un profit net de 182 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 323 mii lei la 265 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 1967833
- Nr. Registrul Comerțului
- J1992000741221
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 26 martie 1992
- EUID
- ROONRC.J1992000741221
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 10.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 265 mii lei
- Profit net
- 182 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 239 mii lei
- Datorii
- 103 mii lei
- Active totale
- 343 mii lei
- Marjă netă
- 68,6%
- Cifră / angajat
- 265 mii lei
+22% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 30% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 51 mii | 66 mii | 82 mii | 169 mii | 197 mii | 323 mii | 306 mii | 284 mii | 218 mii | 265 mii |
| Venituri totale | 66 mii | 66 mii | 83 mii | 169 mii | 197 mii | 323 mii | 306 mii | 293 mii | 218 mii | 265 mii |
| Cheltuieli totale | 60 mii | 51 mii | 62 mii | 72 mii | 96 mii | 138 mii | 86 mii | 58 mii | 83 mii | 81 mii |
| Profit / pierdere brută | 5.988 | 15 mii | 21 mii | 97 mii | 101 mii | 185 mii | 220 mii | 235 mii | 135 mii | 185 mii |
| Profit / pierdere netă | 4.859 | 14 mii | 21 mii | 96 mii | 99 mii | 182 mii | 217 mii | 232 mii | 132 mii | 182 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 106 mii | 104 mii | 97 mii | 95 mii | 92 mii | 89 mii | 87 mii | 84 mii | 81 mii | 79 mii |
| Active circulante | 85 mii | 113 mii | 141 mii | 138 mii | 173 mii | 266 mii | 282 mii | 300 mii | 203 mii | 264 mii |
| din care stocuri | 2.854 | 2.386 | — | — | — | — | — | 0 | 0 | 1.000 |
| creanțe | 46 mii | 47 mii | 50 mii | 50 mii | 46 mii | 0 | — | 0 | 18 mii | 103 mii |
| casa și conturi la bănci | 36 mii | 64 mii | 91 mii | 88 mii | 127 mii | 266 mii | 282 mii | 300 mii | 185 mii | 161 mii |
| Datorii | 129 mii | 141 mii | 140 mii | 78 mii | 107 mii | 114 mii | 93 mii | 94 mii | 93 mii | 103 mii |
| Capitaluri proprii | 62 mii | 76 mii | 98 mii | 154 mii | 158 mii | 241 mii | 276 mii | 290 mii | 191 mii | 239 mii |
| din care capital subscris vărsat | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 264 din 543 în județul Iași și locul 6.745 din 14.556 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6820 – Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate.
Firme similare din județul Iași
- TMC MANAGEMENT SRL · Iași268 mii lei · 1 ang.
- A & A LONGAVIT SRL · Iași268 mii lei · 1 ang.
- AT TWIN INVESTMENTS S.R.L. · Valea Lupului266 mii lei · 1 ang.
- ANDRA JEANS SRL · Iași264 mii lei · 1 ang.
- FEELXKIM SRL · Tomești262 mii lei · 1 ang.
- SANCEV EXPERT SRL · Iași260 mii lei · 0 ang.
- DOMAC RENTIMOB PRO S.R.L. · Butea260 mii lei · 1 ang.
- RACOM SRL · Iași260 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6820 – Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Întrebări frecvente despre ENADAM SRL
Care este CUI-ul firmei ENADAM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ENADAM SRL este 1967833. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1992000741221, iar codul EUID este ROONRC.J1992000741221.
Unde are sediul ENADAM SRL?
Sediul social al firmei ENADAM SRL este în Str. 14 DECEMBRIE 1989, Municipiul Iași, Iași, județul Iași, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ENADAM SRL?
Activitatea principală a firmei ENADAM SRL este „Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate”, cod CAEN 6820.
Când a fost înființată ENADAM SRL?
ENADAM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 martie 1992, deci are 34 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ENADAM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0232 *** 170). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ENADAM SRL?
În 2025, ENADAM SRL a raportat o cifră de afaceri de 265 mii lei și un profit net de 182 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ENADAM SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, ENADAM SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.