EMIFLORA SRL
RĂCOASA, Sat Răcoasa, Comuna Răcoasa, Vrancea
În 2025: cifra de afaceri 34 mii lei, pierdere netă 88 mii lei, 2 angajați.
Despre EMIFLORA SRL
EMIFLORA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 octombrie 2003 cu numărul J39/663/2003 și codul unic de înregistrare (CUI) 15800621, cu sediul în Răcoasa, județul Vrancea. Activitatea principală este „Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)” (cod CAEN 1392). Firma are 23 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 34 mii lei (+221% față de 2024), o pierdere netă de 88 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2019 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 3.000 lei la 34 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 15800621
- Nr. Registrul Comerțului
- J39/663/2003
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 08 octombrie 2003
- EUID
- ROONRC.J39/663/2003
- Cod poștal
- 627280
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Panciu
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 34 mii lei
- Pierdere netă
- 88 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- -77 mii lei
- Datorii
- 43 mii lei
- Active totale
- 263 mii lei
- Marjă netă
- -257,9%
- Cifră / angajat
- 17 mii lei
+221% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 7.000 | 5.000 | 11 mii | 3.000 | 115 mii | 28 mii | 11 mii | 34 mii |
| Venituri totale | 7.000 | 5.000 | 11 mii | 3.000 | 115 mii | 29 mii | 36 mii | 64 mii |
| Cheltuieli totale | 3.144 | 828 | — | 1.552 | 66 mii | 26 mii | 83 mii | 152 mii |
| Profit / pierdere brută | 3.856 | 4.172 | 11 mii | 1.448 | 49 mii | 3.300 | -47 mii | -88 mii |
| Profit / pierdere netă | 3.740 | 4.082 | 10 mii | 1.448 | 48 mii | 3.300 | -47 mii | -88 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | — | 1 | 1 | 1 | — | 2 |
| Active imobilizate | 2.218 | 2.218 | 37 mii | 21 mii | 47 mii | 121 mii | 110 mii | 107 mii |
| Active circulante | 9.969 | 7.104 | 13 mii | 9.605 | 7.168 | 222 mii | 198 mii | 155 mii |
| din care stocuri | 2.750 | 2.748 | 2.748 | 2.893 | — | 11 mii | 18 mii | 56 mii |
| creanțe | 7.216 | 2.181 | 2.181 | 5.181 | 603 | 185 mii | 25 mii | 37 mii |
| casa și conturi la bănci | 3 | 2.175 | 7.675 | 1.531 | 6.565 | 26 mii | 155 mii | 62 mii |
| Cheltuieli în avans | 224 | 42 | 42 | 42 | 42 | 28 mii | 28 mii | 0 |
| Datorii | 106 mii | 99 mii | 9.479 | 119 mii | 1.476 | 2.671 | 25 mii | 43 mii |
| Venituri în avans | — | — | 30 mii | — | — | 311 mii | 302 mii | 297 mii |
| Capitaluri proprii | -94 mii | -89 mii | 10 mii | -88 mii | 53 mii | 56 mii | 8.943 | -77 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 9 din 12 în județul Vrancea și locul 642 din 779 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 1392 – Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp).
Firme similare din județul Vrancea
- DIA INTERIOR ART SRL · Focșani458 mii lei · 3 ang.
- KLAMIRAL MAKSELECT S.R.L. · Focșani335 mii lei · 0 ang.
- DECOMARICAM HOME S.R.L. · Mărășești212 mii lei · 1 ang.
- NICOL ANDRA COM SRL · Focșani139 mii lei · 0 ang.
- MARY & NELA DECOR S.R.L. · Lămotești (com. Milcovul)36 mii lei · 0 ang.
- MOUSSELINA TEXPROD S.R.L. · Bolotești19 mii lei · 1 ang.
- GENERAL AGENT S.R.L. · Tulnici10 mii lei · 0 ang.
- ANNES DECORAȚIUNI SRL · Gologanu2.780 lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 1392 – Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
- 1392 Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
- 1399 Fabricarea altor articole textile n.c.a.
- 1413 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
- 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea, în magazine specializate
- 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine
- 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
- 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 8690 Alte activități referitoare la sănătatea umană
- 9602 Coafură și alte activități de înfrumusețare
- 9604 Activități de întreținere corporală
Întrebări frecvente despre EMIFLORA SRL
Care este CUI-ul firmei EMIFLORA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei EMIFLORA SRL este 15800621. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J39/663/2003, iar codul EUID este ROONRC.J39/663/2003.
Unde are sediul EMIFLORA SRL?
Sediul social al firmei EMIFLORA SRL este în RĂCOASA, Sat Răcoasa, Comuna Răcoasa, Vrancea, județul Vrancea, cod poștal 627280, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are EMIFLORA SRL?
Activitatea principală a firmei EMIFLORA SRL este „Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)”, cod CAEN 1392. În Registrul Comerțului are autorizate în total 19 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată EMIFLORA SRL?
EMIFLORA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 octombrie 2003, deci are 23 ani de activitate.
Cum pot contacta firma EMIFLORA SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru EMIFLORA SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Răcoasa sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are EMIFLORA SRL?
În 2025, EMIFLORA SRL a raportat o cifră de afaceri de 34 mii lei și o pierdere netă de 88 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este EMIFLORA SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, EMIFLORA SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.