ELMAR SRL
BUCIUM, et. 3, Municipiul Iași, Iași
În 2025: cifra de afaceri 455 mii lei, profit net 50 mii lei, 1 angajați.
Despre ELMAR SRL
ELMAR SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 decembrie 1991 cu numărul J1991002177225 și codul unic de înregistrare (CUI) 1990216, cu sediul în Iași, județul Iași. Activitatea principală este „închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate” (cod CAEN 6820). Firma are 34 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 455 mii lei (+1% față de 2024), un profit net de 50 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 896 mii lei la 455 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
Date de identificare
- CUI
- 1990216
- Nr. Registrul Comerțului
- J1991002177225
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 12 decembrie 1991
- EUID
- ROONRC.J1991002177225
- Cod poștal
- 700282
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 01.07.1993
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 455 mii lei
- Profit net
- 50 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 807 mii lei
- Datorii
- 3,4 mil lei
- Active totale
- 4,2 mil lei
- Marjă netă
- 11%
- Cifră / angajat
- 455 mii lei
+1% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 81% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 6,1 mil | 1,8 mil | 1,7 mil | 3,6 mil | 2,5 mil | 896 mii | 1,4 mil | 591 mii | 449 mii | 455 mii |
| Venituri totale | 5,4 mil | 2,3 mil | 2 mil | 3,1 mil | 2,9 mil | 1,4 mil | 379 mii | 529 mii | 1,6 mil | 537 mii |
| Cheltuieli totale | 5,3 mil | 2,2 mil | 2 mil | 3,1 mil | 2,9 mil | 1,2 mil | 1,6 mil | 473 mii | 528 mii | 477 mii |
| Profit / pierdere brută | 79 mii | 31 mii | 31 mii | 64 mii | 32 mii | 241 mii | -1,2 mil | 56 mii | 1 mil | 60 mii |
| Profit / pierdere netă | 79 mii | 31 mii | 29 mii | 64 mii | 32 mii | 207 mii | -1,2 mil | 56 mii | 909 mii | 50 mii |
| Număr mediu de angajați | 54 | 29 | 27 | 30 | 39 | 16 | 8 | 0 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 554 mii | 3,6 mil | 3,5 mil | 3,4 mil | 3,3 mil | 3,6 mil | 3,6 mil | 3,5 mil | 3,3 mil | 3,4 mil |
| Active circulante | 2,7 mil | 2,2 mil | 2,2 mil | 1,7 mil | 1,3 mil | 1,2 mil | 218 mii | 237 mii | 260 mii | 709 mii |
| din care stocuri | 1,2 mil | 1,5 mil | 1,9 mil | 833 mii | 1 mil | 1,2 mil | 135 mii | 76 mii | 2.844 | 5.710 |
| creanțe | 382 mii | 466 mii | 216 mii | 457 mii | 157 mii | 26 mii | 25 mii | 92 mii | 227 mii | 651 mii |
| casa și conturi la bănci | 1,1 mil | 228 mii | 164 mii | 429 mii | 130 mii | 53 mii | 58 mii | 69 mii | 30 mii | 52 mii |
| Cheltuieli în avans | 3.374 | 38 mii | 26 mii | 1.118 | 448 | 771 | 353 | 7.044 | 46 mii | 33 mii |
| Datorii | 2,4 mil | 5,1 mil | 5 mil | 4,3 mil | 3,8 mil | 3,8 mil | 4 mil | 3,9 mil | 2,9 mil | 3,4 mil |
| Venituri în avans | 144 mii | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 704 mii | 735 mii | 763 mii | 827 mii | 859 mii | 1 mil | -208 mii | -152 mii | 757 mii | 807 mii |
| din care capital subscris vărsat | 10 mii | 10 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 191 din 543 în județul Iași și locul 4.763 din 14.556 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6820 – închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate.
Firme similare din județul Iași
- CRISTIAN BUILDING SRL · Iași479 mii lei · 1 ang.
- NN NEXT MEDICAL S.R.L. · Iași464 mii lei · 0 ang.
- ARIO SRL · Vlădiceni (com. Tomești)464 mii lei · 1 ang.
- AUREL VLAICU REZIDENTIAL S.R.L. · Iași455 mii lei · 2 ang.
- EXCLUSIVE RESIDENCE SRL · Iași451 mii lei · 2 ang.
- RODIANA SRL · Iași447 mii lei · 1 ang.
- DRAGON COM SRL · Iași444 mii lei · 1 ang.
- COJOCARU & CO CASA BUCOVINEANA S.R.L. · Iași441 mii lei · 3 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6820 – închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
Întrebări frecvente despre ELMAR SRL
Care este CUI-ul firmei ELMAR SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ELMAR SRL este 1990216, iar codul de TVA este RO1990216. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1991002177225, iar codul EUID este ROONRC.J1991002177225.
Unde are sediul ELMAR SRL?
Sediul social al firmei ELMAR SRL este în BUCIUM, et. 3, Municipiul Iași, Iași, județul Iași, cod poștal 700282, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ELMAR SRL?
Activitatea principală a firmei ELMAR SRL este „închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate”, cod CAEN 6820. În Registrul Comerțului are autorizate în total 23 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ELMAR SRL?
ELMAR SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 decembrie 1991, deci are 34 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ELMAR SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0232 *** 653). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ELMAR SRL?
În 2025, ELMAR SRL a raportat o cifră de afaceri de 455 mii lei și un profit net de 50 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ELMAR SRL plătitoare de TVA?
Da. ELMAR SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.