ELENAMED SRL
MICȘUNELE, bl. 200G, sc. 1, ap. 1, Municipiul Craiova, Dolj
În 2025: cifra de afaceri 458 mii lei, profit net 181 mii lei, 4 angajați.
Despre ELENAMED SRL
ELENAMED SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 decembrie 2005 cu numărul J16/2460/2005 și codul unic de înregistrare (CUI) 18210978, cu sediul în Craiova, județul Dolj. Activitatea principală este „Activități de asistență medicală generală” (cod CAEN 8621). Firma are 20 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 458 mii lei (-3% față de 2024), un profit net de 181 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 313 mii lei la 458 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 18210978
- Nr. Registrul Comerțului
- J16/2460/2005
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 13 decembrie 2005
- EUID
- ROONRC.J16/2460/2005
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 10.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dolj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 458 mii lei
- Profit net
- 181 mii lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- 181 mii lei
- Datorii
- 83 mii lei
- Active totale
- 264 mii lei
- Marjă netă
- 39,6%
- Cifră / angajat
- 115 mii lei
-3% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 31% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 176 mii | 188 mii | 233 mii | 261 mii | 313 mii | 313 mii | 358 mii | 461 mii | 472 mii | 458 mii |
| Venituri totale | 177 mii | 188 mii | 233 mii | 261 mii | 313 mii | 313 mii | 358 mii | 461 mii | 472 mii | 458 mii |
| Cheltuieli totale | 117 mii | 132 mii | 131 mii | 142 mii | 148 mii | 179 mii | 162 mii | 223 mii | 298 mii | 263 mii |
| Profit / pierdere brută | 59 mii | 56 mii | 102 mii | 119 mii | 165 mii | 134 mii | 196 mii | 238 mii | 174 mii | 195 mii |
| Profit / pierdere netă | 57 mii | 54 mii | 100 mii | 117 mii | 162 mii | 131 mii | 193 mii | 233 mii | 160 mii | 181 mii |
| Număr mediu de angajați | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 4 | 4 |
| Active imobilizate | — | — | — | 5.676 | 4.876 | 3.704 | 3.878 | 12 mii | — | — |
| Active circulante | 611 mii | 489 mii | 533 mii | 327 mii | 483 mii | 485 mii | 224 mii | 252 mii | 169 mii | 234 mii |
| creanțe | 350 mii | 356 mii | 328 mii | 296 mii | 307 mii | 229 mii | 68 mii | 195 mii | 101 mii | 141 mii |
| casa și conturi la bănci | 261 mii | 133 mii | 205 mii | 30 mii | 176 mii | 256 mii | 157 mii | 58 mii | 68 mii | 93 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 30 mii |
| Datorii | 240 mii | 63 mii | 7.733 | 16 mii | 9.809 | 172 mii | 35 mii | 31 mii | 9.232 | 83 mii |
| Capitaluri proprii | 371 mii | 426 mii | 525 mii | 316 mii | 478 mii | 317 mii | 193 mii | 234 mii | 160 mii | 181 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 60 din 112 în județul Dolj și locul 1.365 din 2.351 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8621 – Activități de asistență medicală generală.
Firme similare din județul Dolj
- DR. GĂMAN AURELIA SRL · Craiova473 mii lei · 1 ang.
- CABINET MEDICAL DR. MIU RUXANDRA SRL · Craiova468 mii lei · 2 ang.
- POLISIM SRL · Craiova468 mii lei · 0 ang.
- KAMAL WALI MED S.R.L. · Valea Stanciului467 mii lei · 4 ang.
- CABINET MEDICAL DR. IONESCU VIORICA SRL · Băilești464 mii lei · 2 ang.
- ANALIFE CABINET MEDICAL SRL · Craiova451 mii lei · 2 ang.
- STEFALAMED SRL · Craiova451 mii lei · 2 ang.
- PSIHOMED L&M SRL · Leu447 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 8621 – Activități de asistență medicală generală
- 8621 Activități de asistență medicală generală
Întrebări frecvente despre ELENAMED SRL
Care este CUI-ul firmei ELENAMED SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ELENAMED SRL este 18210978. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J16/2460/2005, iar codul EUID este ROONRC.J16/2460/2005.
Unde are sediul ELENAMED SRL?
Sediul social al firmei ELENAMED SRL este în MICȘUNELE, bl. 200G, sc. 1, ap. 1, Municipiul Craiova, Dolj, județul Dolj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ELENAMED SRL?
Activitatea principală a firmei ELENAMED SRL este „Activități de asistență medicală generală”, cod CAEN 8621.
Când a fost înființată ELENAMED SRL?
ELENAMED SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 decembrie 2005, deci are 20 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ELENAMED SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 833). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ELENAMED SRL?
În 2025, ELENAMED SRL a raportat o cifră de afaceri de 458 mii lei și un profit net de 181 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ELENAMED SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, ELENAMED SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.