ELECTRODEN CONS SRL
APA, Sat Apa, Comuna Apa, Satu Mare
În 2025: cifra de afaceri 2,4 mil lei, profit net 808 mii lei, 5 angajați.
Despre ELECTRODEN CONS SRL
ELECTRODEN CONS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 aprilie 2015 cu numărul J2015000272306 și codul unic de înregistrare (CUI) 34442040, cu sediul în Apa, județul Satu Mare. Activitatea principală este „Lucrări de instalații electrice” (cod CAEN 4321). Firma are 11 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,4 mil lei (-14% față de 2024), un profit net de 808 mii lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 348 mii lei la 2,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 8 iunie 2015 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 34442040
- Nr. Registrul Comerțului
- J2015000272306
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 30 aprilie 2015
- EUID
- ROONRC.J2015000272306
- Cod poștal
- 447015
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 08.06.2015
din 01.07.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Satu Mare
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,4 mil lei
- Profit net
- 808 mii lei
- Angajați (medie)
- 5
- Capitaluri proprii
- 824 mii lei
- Datorii
- 531 mii lei
- Active totale
- 1,4 mil lei
- Marjă netă
- 34%
- Cifră / angajat
- 475 mii lei
-14% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 39% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 42 mii | 125 mii | 178 mii | 127 mii | 155 mii | 348 mii | 526 mii | 314 mii | 2,7 mil | 2,4 mil |
| Venituri totale | 45 mii | 127 mii | 182 mii | 223 mii | 289 mii | 422 mii | 535 mii | 374 mii | 2,8 mil | 2,4 mil |
| Cheltuieli totale | 44 mii | 115 mii | 179 mii | 213 mii | 285 mii | 418 mii | 527 mii | 361 mii | 2,4 mil | 1,4 mil |
| Profit / pierdere brută | 1.845 | 12 mii | 2.883 | 10 mii | 3.651 | 4.524 | 8.334 | 13 mii | 400 mii | 943 mii |
| Profit / pierdere netă | 1.004 | 11 mii | 1.061 | 7.804 | 766 | 383 | 3.622 | 10 mii | 337 mii | 808 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 2 | 2 | 3 | 3 | 4 | 4 | 10 | 5 |
| Active imobilizate | 20 mii | 47 mii | 38 mii | 27 mii | 16 mii | 12 mii | 29 mii | 26 mii | 17 mii | 128 mii |
| Active circulante | 41 mii | 41 mii | 84 mii | 76 mii | 92 mii | 198 mii | 144 mii | 250 mii | 1,1 mil | 1,2 mil |
| din care stocuri | 14 mii | 21 mii | 56 mii | 67 mii | 75 mii | 76 mii | 89 mii | 219 mii | 33 mii | 8.319 |
| creanțe | 8.568 | 13 mii | 1.800 | 773 | 5.159 | 7.332 | 33 mii | 16 mii | 836 mii | 874 mii |
| casa și conturi la bănci | 18 mii | 6.848 | 26 mii | 8.048 | 12 mii | 115 mii | 22 mii | 14 mii | 229 mii | 324 mii |
| Cheltuieli în avans | — | 908 | 907 | 908 | — | 907 | 1.107 | — | 14 mii | 31 mii |
| Datorii | 60 mii | 76 mii | 109 mii | 82 mii | 98 mii | 211 mii | 170 mii | 262 mii | 779 mii | 531 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 10 mii |
| Capitaluri proprii | 1.262 | 12 mii | 13 mii | 21 mii | 10 mii | 464 | 4.086 | 14 mii | 351 mii | 824 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 18 din 107 în județul Satu Mare și locul 1.352 din 8.173 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4321 – Lucrări de instalații electrice.
Firme similare din județul Satu Mare
- NORA ENERGY S.R.L. · Supuru De Jos (com. Supur)3,1 mil lei · 6 ang.
- CORAL ELECTRIC AS SRL · Gherța Mică2,9 mil lei · 12 ang.
- ELECTRIC POINT SATU MARE S.R.L. · Satu Mare2,8 mil lei · 10 ang.
- GEPIDEN SRL · Urziceni2,4 mil lei · 5 ang.
- ELEKTRONETIC S.R.L. · Satu Mare2 mil lei · 7 ang.
- KISS POWER SOLUTION S.R.L. · Porumbești1,9 mil lei · 3 ang.
- HEIZUNG UND ELECTRIC S.R.L. · Carei1,9 mil lei · 17 ang.
- SOLAR INVEST MTE S.R.L. · Carei1,6 mil lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4321 – Lucrări de instalații electrice
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4761 Comerț cu amănuntul al cărților
- 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7414 Alte activități de design specializat
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8130 Activități de întreținere peisagistică
Întrebări frecvente despre ELECTRODEN CONS SRL
Care este CUI-ul firmei ELECTRODEN CONS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ELECTRODEN CONS SRL este 34442040, iar codul de TVA este RO34442040. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2015000272306, iar codul EUID este ROONRC.J2015000272306.
Unde are sediul ELECTRODEN CONS SRL?
Sediul social al firmei ELECTRODEN CONS SRL este în APA, Sat Apa, Comuna Apa, Satu Mare, județul Satu Mare, cod poștal 447015, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ELECTRODEN CONS SRL?
Activitatea principală a firmei ELECTRODEN CONS SRL este „Lucrări de instalații electrice”, cod CAEN 4321. În Registrul Comerțului are autorizate în total 26 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ELECTRODEN CONS SRL?
ELECTRODEN CONS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 aprilie 2015, deci are 11 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ELECTRODEN CONS SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ELECTRODEN CONS SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Apa sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are ELECTRODEN CONS SRL?
În 2025, ELECTRODEN CONS SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,4 mil lei și un profit net de 808 mii lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ELECTRODEN CONS SRL plătitoare de TVA?
Da. ELECTRODEN CONS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 8 iunie 2015 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.