ELECTRO GSM SRL
Str. HAȚEGULUI, et. 2, ap. 10, Municipiul Sibiu, Sibiu
În 2025: cifra de afaceri 609 mii lei, pierdere netă 31 mii lei, 4 angajați.
Despre ELECTRO GSM SRL
ELECTRO GSM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 februarie 2005 cu numărul J2005000305324 și codul unic de înregistrare (CUI) 17283840, cu sediul în Sibiu, județul Sibiu. Activitatea principală este „Lucrări de instalații electrice” (cod CAEN 4321). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 609 mii lei (-4% față de 2024), o pierdere netă de 31 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 516 mii lei la 609 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 28 februarie 2005 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 17283840
- Nr. Registrul Comerțului
- J2005000305324
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 24 februarie 2005
- EUID
- ROONRC.J2005000305324
- Cod poștal
- 550069
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 08.10.2026
din 28.02.2005
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 609 mii lei
- Pierdere netă
- 31 mii lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- -70 mii lei
- Datorii
- 214 mii lei
- Active totale
- 144 mii lei
- Marjă netă
- -5,1%
- Cifră / angajat
- 152 mii lei
-4% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în 2025; datorii mai mari decât activele (149%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 210 mii | 205 mii | 218 mii | 309 mii | 346 mii | 516 mii | 623 mii | 578 mii | 631 mii | 609 mii |
| Venituri totale | 211 mii | 206 mii | 220 mii | 311 mii | 353 mii | 516 mii | 700 mii | 588 mii | 632 mii | 614 mii |
| Cheltuieli totale | 228 mii | 228 mii | 250 mii | 378 mii | 424 mii | 486 mii | 556 mii | 588 mii | 591 mii | 632 mii |
| Profit / pierdere brută | -18 mii | -22 mii | -30 mii | -68 mii | -71 mii | 30 mii | 145 mii | -24 | 41 mii | -18 mii |
| Profit / pierdere netă | -20 mii | -24 mii | -32 mii | -71 mii | -74 mii | 25 mii | 138 mii | -5.905 | 24 mii | -31 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 3 | 4 | 4 | 5 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Active imobilizate | 41 mii | 27 mii | 64 mii | 122 mii | 91 mii | 295 mii | 187 mii | 166 mii | 82 mii | 116 mii |
| Active circulante | 40 mii | 90 mii | 151 mii | 168 mii | 104 mii | 144 mii | 333 mii | 38 mii | 12 mii | 21 mii |
| din care stocuri | 25 mii | 61 mii | 97 mii | 127 mii | 16 mii | 21 mii | 49 mii | 11 mii | 3.755 | — |
| creanțe | 14 mii | 17 mii | 44 mii | 12 mii | 32 mii | 59 mii | 19 mii | 22 mii | 2.042 | 3.000 |
| casa și conturi la bănci | 893 | 12 mii | 9.805 | 29 mii | 56 mii | 65 mii | 265 mii | 5.764 | 5.768 | 18 mii |
| Cheltuieli în avans | 1.391 | 887 | 2.073 | 1.875 | 947 | 2.442 | 1.950 | 5.627 | 5.818 | 7.600 |
| Datorii | 102 mii | 162 mii | 292 mii | 439 mii | 417 mii | 638 mii | 580 mii | 274 mii | 138 mii | 214 mii |
| Capitaluri proprii | -20 mii | -44 mii | -76 mii | -147 mii | -221 mii | -196 mii | -58 mii | -64 mii | -39 mii | -70 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 77 din 211 în județul Sibiu și locul 3.075 din 8.173 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4321 – Lucrări de instalații electrice.
Firme similare din județul Sibiu
- CMA ELECTRIC SRL · Dumbrăveni687 mii lei · 4 ang.
- POWER SOLUTIONS SRL · Sibiu681 mii lei · 2 ang.
- TNT ILIGHT S.R.L. · Sibiu680 mii lei · 1 ang.
- EFICIENT ELECTRIC INSTAL S.R.L. · Sibiu679 mii lei · 2 ang.
- SCI INSTALAȚII ELECTRICE SIB S.R.L. · Sibiu646 mii lei · 2 ang.
- T.D.SISTEM SRL · Sibiu609 mii lei · 2 ang.
- ELECTRO ART SIBINSTAL S.R.L. · Sebeșu De Sus (com. Racovița)588 mii lei · 2 ang.
- MEME ELECTRO INSTAL S.R.L. · Sat Ighișu Nou, Municipiul Mediaș587 mii lei · 2 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4321 – Lucrări de instalații electrice
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 9609 Alte activități de servicii n.c.a.
Întrebări frecvente despre ELECTRO GSM SRL
Care este CUI-ul firmei ELECTRO GSM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ELECTRO GSM SRL este 17283840, iar codul de TVA este RO17283840. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2005000305324, iar codul EUID este ROONRC.J2005000305324.
Unde are sediul ELECTRO GSM SRL?
Sediul social al firmei ELECTRO GSM SRL este în Str. HAȚEGULUI, et. 2, ap. 10, Municipiul Sibiu, Sibiu, județul Sibiu, cod poștal 550069, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ELECTRO GSM SRL?
Activitatea principală a firmei ELECTRO GSM SRL este „Lucrări de instalații electrice”, cod CAEN 4321. În Registrul Comerțului are autorizate în total 9 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ELECTRO GSM SRL?
ELECTRO GSM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 februarie 2005, deci are 21 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ELECTRO GSM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0743 *** 514). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ELECTRO GSM SRL?
În 2025, ELECTRO GSM SRL a raportat o cifră de afaceri de 609 mii lei și o pierdere netă de 31 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ELECTRO GSM SRL plătitoare de TVA?
Da. ELECTRO GSM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 28 februarie 2005 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.