ELCOMPET SRL
Hărăului, Municipiul Deva, Hunedoara
A primit finanțare publică (4 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 28,9 mil lei, profit net 2,3 mil lei, 60 angajați.
Despre ELCOMPET SRL
ELCOMPET SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 decembrie 2002 cu numărul J2002001000201 și codul unic de înregistrare (CUI) 15079470, cu sediul în Deva, județul Hunedoara. Activitatea principală este „Lucrări de instalații electrice” (cod CAEN 4321). Firma are 23 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 28,9 mil lei (+8% față de 2024), un profit net de 2,3 mil lei și 60 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 26,4 mil lei la 28,9 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2003.
Date de identificare
- CUI
- 15079470
- Nr. Registrul Comerțului
- J2002001000201
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 10 decembrie 2002
- EUID
- ROONRC.J2002001000201
- Cod poștal
- 330061
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 01.01.2003
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Hunedoara
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 28,9 mil lei
- Profit net
- 2,3 mil lei
- Angajați (medie)
- 60
- Capitaluri proprii
- 2,7 mil lei
- Datorii
- 19,6 mil lei
- Active totale
- 22,4 mil lei
- Marjă netă
- 8,1%
- Cifră / angajat
- 481 mii lei
+8% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 88% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 9,7 mil | 13,4 mil | 14,3 mil | 24 mil | 13,8 mil | 26,4 mil | 15,9 mil | 21,1 mil | 26,7 mil | 28,9 mil |
| Venituri totale | 9,8 mil | 13,5 mil | 14,6 mil | 24,2 mil | 13,9 mil | 26,7 mil | 16,4 mil | 22,4 mil | 26,5 mil | 29,8 mil |
| Cheltuieli totale | 9,1 mil | 11,9 mil | 12,7 mil | 20,1 mil | 13 mil | 25,2 mil | 14,8 mil | 21,8 mil | 24,2 mil | 27 mil |
| Profit / pierdere brută | 719 mii | 1,7 mil | 2 mil | 4,1 mil | 843 mii | 1,4 mil | 1,7 mil | 573 mii | 2,4 mil | 2,8 mil |
| Profit / pierdere netă | 594 mii | 1,4 mil | 1,6 mil | 3,5 mil | 710 mii | 1,1 mil | 1,4 mil | 479 mii | 1,9 mil | 2,3 mil |
| Număr mediu de angajați | 94 | 100 | 107 | 114 | 83 | 93 | 80 | 80 | 71 | 60 |
| Active imobilizate | 1,7 mil | 1,7 mil | 1,8 mil | 2,3 mil | 2,2 mil | 3,1 mil | 2,8 mil | 2,4 mil | 2,9 mil | 4,1 mil |
| Active circulante | 5,3 mil | 6,5 mil | 11 mil | 13,8 mil | 7,4 mil | 20,4 mil | 9,1 mil | 7,1 mil | 13,9 mil | 17,8 mil |
| din care stocuri | 218 mii | 235 mii | 232 mii | 111 mii | 875 mii | 437 mii | 1 mil | 2,5 mil | 357 mii | 568 mii |
| creanțe | 4,2 mil | 5,3 mil | 8,5 mil | 10,6 mil | 6,3 mil | 7,8 mil | 3,7 mil | 2,1 mil | 10,5 mil | 13,6 mil |
| casa și conturi la bănci | 940 mii | 957 mii | 2,3 mil | 3,1 mil | 209 mii | 12,2 mil | 4,4 mil | 2,4 mil | 3,1 mil | 3,6 mil |
| Cheltuieli în avans | 15 mii | 50 mii | 252 mii | 378 mii | 165 mii | 131 mii | 129 mii | 205 mii | 528 mii | 539 mii |
| Datorii | 6,4 mil | 6,8 mil | 10 mil | 13 mil | 5,9 mil | 20,9 mil | 9,1 mil | 7,4 mil | 15,2 mil | 19,6 mil |
| Venituri în avans | 6.391 | 6.391 | 6.391 | 6.391 | 6.391 | 6.391 | — | — | — | — |
| Provizioane | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 56 mii |
| Capitaluri proprii | 684 mii | 1,5 mil | 3,1 mil | 3,5 mil | 3,8 mil | 2,8 mil | 2,9 mil | 2,2 mil | 2,2 mil | 2,7 mil |
| din care capital subscris vărsat | 25 mii | 25 mii | 25 mii | 25 mii | 25 mii | 25 mii | 25 mii | 25 mii | 25 mii | 25 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1 din 100 în județul Hunedoara și locul 131 din 8.173 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4321 – Lucrări de instalații electrice.
Firme similare din județul Hunedoara
- PROFIL ELECTRO PRESTCOM SRL · Petroșani25,5 mil lei · 0 ang.
- EUROELECTRIC SRL · Baru17,3 mil lei · 48 ang.
- LINKIT SOLUTIONS SRL · Orăștie17 mil lei · 11 ang.
- ELECTROPTIM S.R.L. · Deva16,3 mil lei · 30 ang.
- DIACOM PRESTCOM SRL · Lupeni15 mil lei · 36 ang.
- UP MEDIA GROUP CORPORATION SRL · Petroșani11,1 mil lei · 32 ang.
- BIO GREEN POWER SOLUTIONS S.R.L. · Luncoiu De Jos10,9 mil lei · 18 ang.
- ELECTROUTIL ALISER SRL · Aninoasa8,5 mil lei · 20 ang.
Dosare în instanță
4 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 2272/97/202412.12.2024
litigiu privind achiziţiile publice
Curtea de Apel Albaiulia · Apel · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Intimat Pârât
- 8653/221/202410.10.2024
anulare proces verbal de contravenţie PHDX 348288
Judecătoria Deva · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Petent
- 2272/97/202408.05.2024
litigiu privind achiziţiile publice
Tribunalul Hunedoara · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Pârât
- 6615/278/2013*15.06.2023
plângere împotriva încheierii de carte funciară (Art.52 alin.2 Legea nr.7/1996)
Curtea de Apel Albaiulia · Recurs · Civil · calitate: Intimat
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4321 – Lucrări de instalații electrice
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 8130 Activități de întreținere peisagistică
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
Întrebări frecvente despre ELCOMPET SRL
Care este CUI-ul firmei ELCOMPET SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ELCOMPET SRL este 15079470, iar codul de TVA este RO15079470. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2002001000201, iar codul EUID este ROONRC.J2002001000201.
Unde are sediul ELCOMPET SRL?
Sediul social al firmei ELCOMPET SRL este în Hărăului, Municipiul Deva, Hunedoara, județul Hunedoara, cod poștal 330061, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ELCOMPET SRL?
Activitatea principală a firmei ELCOMPET SRL este „Lucrări de instalații electrice”, cod CAEN 4321. În Registrul Comerțului are autorizate în total 24 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ELCOMPET SRL?
ELCOMPET SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 decembrie 2002, deci are 23 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ELCOMPET SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ELCOMPET SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Deva sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are ELCOMPET SRL?
În 2025, ELCOMPET SRL a raportat o cifră de afaceri de 28,9 mil lei și un profit net de 2,3 mil lei, cu 60 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ELCOMPET SRL plătitoare de TVA?
Da. ELCOMPET SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2003. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.