Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare22 ani pe piață

EL-FLUX SRL

CUI 16233142J2004000407247

Anton Pann, et. 3, ap. 19, Municipiul Baia Mare, Maramureș

În 2025: cifra de afaceri 2,4 mil lei, profit net 113 mii lei, 6 angajați.

Despre EL-FLUX SRL

EL-FLUX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 martie 2004 cu numărul J2004000407247 și codul unic de înregistrare (CUI) 16233142, cu sediul în Baia Mare, județul Maramureș. Activitatea principală este „Lucrări de instalații electrice” (cod CAEN 4321). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,4 mil lei (-15% față de 2024), un profit net de 113 mii lei și 6 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 732 mii lei la 2,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 2004 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
16233142
Nr. Registrul Comerțului
J2004000407247
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
11 martie 2004
EUID
ROONRC.J2004000407247
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.07.2004

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
05.11.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
2,4 mil lei

-15% față de 2024

Profit net
113 mii lei
Angajați (medie)
6
Capitaluri proprii
1,2 mil lei
Datorii
599 mii lei
Active totale
1,8 mil lei
Marjă netă
4,7%
Cifră / angajat
398 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 33% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
01 mil2 mil3 mil2016: cifra de afaceri 652.568 lei; profit net 115.914 lei20162017: cifra de afaceri 618.972 lei; profit net 37.352 lei20172018: cifra de afaceri 1.015.423 lei; profit net 234.260 lei20182019: cifra de afaceri 487.635 lei; profit net 28.908 lei20192020: cifra de afaceri 568.614 lei; profit net 29.953 lei20202021: cifra de afaceri 732.295 lei; profit net 31.507 lei20212022: cifra de afaceri 1.685.502 lei; profit net 35.415 lei20222023: cifra de afaceri 1.822.209 lei; profit net 137.177 lei20232024: cifra de afaceri 2.802.804 lei; profit net 797.594 lei20242025: cifra de afaceri 2.386.703 lei; profit net 113.316 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă653 mii619 mii1 mil488 mii569 mii732 mii1,7 mil1,8 mil2,8 mil2,4 mil
Venituri totale655 mii722 mii1 mil553 mii532 mii734 mii1,7 mil1,8 mil2,8 mil2,7 mil
Cheltuieli totale515 mii675 mii778 mii519 mii497 mii696 mii1,6 mil1,7 mil1,9 mil2,5 mil
Profit / pierdere brută140 mii47 mii244 mii34 mii35 mii38 mii51 mii155 mii956 mii137 mii
Profit / pierdere netă116 mii37 mii234 mii29 mii30 mii32 mii35 mii137 mii798 mii113 mii
Număr mediu de angajați8766756756
Active imobilizate92 mii30 mii50 mii135 mii100 mii71 mii47 mii233 mii462 mii454 mii
Active circulante253 mii269 mii442 mii279 mii407 mii594 mii758 mii937 mii1,3 mil1,4 mil
din care stocuri014 mii099 mii197 mii159 mii318 mii14 mii42 mii269 mii
creanțe121 mii97 mii397 mii114 mii140 mii393 mii421 mii836 mii348 mii258 mii
casa și conturi la bănci132 mii159 mii46 mii66 mii69 mii42 mii19 mii87 mii951 mii835 mii
Cheltuieli în avans—8590830—1.8751.2301.4593.7654.253
Datorii114 mii72 mii208 mii159 mii223 mii353 mii528 mii758 mii597 mii599 mii
Venituri în avans———8.5617.0285.4943.9612.428894—
Capitaluri proprii231 mii229 mii284 mii247 mii277 mii308 mii274 mii411 mii1,2 mil1,2 mil
din care capital subscris vărsat510510510510510510510510510510

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Firme similare din județul Maramureș

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 05.11.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4321 – Lucrări de instalații electrice

  • 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4689 Comerț cu ridicata specializat al altor produse n.c.a.

Întrebări frecvente despre EL-FLUX SRL

Care este CUI-ul firmei EL-FLUX SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei EL-FLUX SRL este 16233142, iar codul de TVA este RO16233142. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2004000407247, iar codul EUID este ROONRC.J2004000407247.

Unde are sediul EL-FLUX SRL?

Sediul social al firmei EL-FLUX SRL este în Anton Pann, et. 3, ap. 19, Municipiul Baia Mare, Maramureș, județul Maramureș, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are EL-FLUX SRL?

Activitatea principală a firmei EL-FLUX SRL este „Lucrări de instalații electrice”, cod CAEN 4321. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată EL-FLUX SRL?

EL-FLUX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 martie 2004, deci are 22 ani de activitate.

Cum pot contacta firma EL-FLUX SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0726 *** 617). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are EL-FLUX SRL?

În 2025, EL-FLUX SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,4 mil lei și un profit net de 113 mii lei, cu 6 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este EL-FLUX SRL plătitoare de TVA?

Da. EL-FLUX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 2004 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 noiembrie 2026.

Datele acestei firme sunt disponibile și prin API

Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:

GET /api/v1/firma/16233142

API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite

Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.

Explorează