Sari la conținut
funcțiuneNeplătitor TVA25 ani pe piață

EL ASCENSO SRL

CUI 14215794J2001001256124

Str. MACILOR, sc. 1, et. P, ap. 1, Municipiul Turda, Cluj

În 2025: cifra de afaceri 197 mii lei, profit net 46 mii lei, 2 angajați.

Despre EL ASCENSO SRL

EL ASCENSO SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 octombrie 2001 cu numărul J2001001256124 și codul unic de înregistrare (CUI) 14215794, cu sediul în Turda, județul Cluj. Activitatea principală este „Alte lucrări de instalații pentru construcții” (cod CAEN 4324). Firma are 25 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 197 mii lei (-13% față de 2024), un profit net de 46 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 134 mii lei la 197 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Date de identificare

CUI
14215794
Nr. Registrul Comerțului
J2001001256124
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
05 octombrie 2001
EUID
ROONRC.J2001001256124
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
11.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Turda

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
197 mii lei

-13% față de 2024

Profit net
46 mii lei
Angajați (medie)
2
Capitaluri proprii
47 mii lei
Datorii
27 mii lei
Active totale
73 mii lei
Marjă netă
23,4%
Cifră / angajat
99 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 36% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
0100 mii200 mii300 mii2016: cifra de afaceri 136.562 lei; profit net 63.127 lei20162017: cifra de afaceri 112.385 lei; profit net 31.378 lei20172018: cifra de afaceri 115.526 lei; profit net 34.705 lei20182019: cifra de afaceri 142.568 lei; profit net 21.587 lei20192020: cifra de afaceri 138.865 lei; profit net 19.717 lei20202021: cifra de afaceri 133.585 lei; profit net 23.745 lei20212022: cifra de afaceri 148.561 lei; profit net 52.523 lei20222023: cifra de afaceri 149.630 lei; profit net 30.595 lei20232024: cifra de afaceri 226.826 lei; profit net 73.957 lei20242025: cifra de afaceri 197.488 lei; profit net 46.290 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă137 mii112 mii116 mii143 mii139 mii134 mii149 mii150 mii227 mii197 mii
Venituri totale137 mii112 mii116 mii143 mii139 mii134 mii149 mii150 mii227 mii198 mii
Cheltuieli totale72 mii80 mii80 mii120 mii118 mii109 mii95 mii118 mii151 mii150 mii
Profit / pierdere brută64 mii33 mii36 mii23 mii21 mii25 mii54 mii32 mii76 mii48 mii
Profit / pierdere netă63 mii31 mii35 mii22 mii20 mii24 mii53 mii31 mii74 mii46 mii
Număr mediu de angajați2455622222
Active circulante83 mii95 mii108 mii132 mii152 mii83 mii82 mii92 mii127 mii73 mii
din care stocuri11 mii11 mii12 mii12 mii14 mii14 mii21 mii13 mii13 mii13 mii
creanțe16 mii19 mii21 mii22 mii23 mii16 mii30 mii25 mii29 mii23 mii
casa și conturi la bănci56 mii65 mii75 mii98 mii115 mii54 mii31 mii54 mii86 mii37 mii
Datorii4.6276.2125.6788.4428.3595.61829 mii7.91553 mii27 mii
Capitaluri proprii78 mii88 mii102 mii124 mii143 mii78 mii54 mii84 mii74 mii47 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 24 din 32 în județul Cluj și locul 383 din 503 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4324 – Alte lucrări de instalații pentru construcții.

Firme similare din județul Cluj

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4324 – Alte lucrări de instalații pentru construcții

  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
  • 2553 Operațiuni de mecanică generală
  • 3312 Repararea și întreținerea mașinilor
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele

Întrebări frecvente despre EL ASCENSO SRL

Care este CUI-ul firmei EL ASCENSO SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei EL ASCENSO SRL este 14215794. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2001001256124, iar codul EUID este ROONRC.J2001001256124.

Unde are sediul EL ASCENSO SRL?

Sediul social al firmei EL ASCENSO SRL este în Str. MACILOR, sc. 1, et. P, ap. 1, Municipiul Turda, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are EL ASCENSO SRL?

Activitatea principală a firmei EL ASCENSO SRL este „Alte lucrări de instalații pentru construcții”, cod CAEN 4324. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată EL ASCENSO SRL?

EL ASCENSO SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 octombrie 2001, deci are 25 ani de activitate.

Cum pot contacta firma EL ASCENSO SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0740 *** 460). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are EL ASCENSO SRL?

În 2025, EL ASCENSO SRL a raportat o cifră de afaceri de 197 mii lei și un profit net de 46 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este EL ASCENSO SRL plătitoare de TVA?

Nu. Potrivit ANAF, EL ASCENSO SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.

Explorează