EKADRA CONSTRUCT SRL
ION SLAVICI, Sat Buriaș, Comuna Periș, Ilfov
În 2025: cifra de afaceri 1,4 mil lei, profit net 218 mii lei, 2 angajați.
Despre EKADRA CONSTRUCT SRL
EKADRA CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 martie 2013 cu numărul J2013000880231 și codul unic de înregistrare (CUI) 31385519, cu sediul în Buriaș (com. Periș), județul Ilfov. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 13 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,4 mil lei (+29% față de 2024), un profit net de 218 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 945 mii lei la 1,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 2018.
Date de identificare
- CUI
- 31385519
- Nr. Registrul Comerțului
- J2013000880231
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 20 martie 2013
- EUID
- ROONRC.J2013000880231
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 02.10.2026
din 01.07.2018
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,4 mil lei
- Profit net
- 218 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 228 mii lei
- Datorii
- 662 mii lei
- Active totale
- 890 mii lei
- Marjă netă
- 15,2%
- Cifră / angajat
- 716 mii lei
+29% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 74% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 31 mii | 201 mii | 883 mii | 940 mii | 478 mii | 945 mii | 338 mii | 472 mii | 1,1 mil | 1,4 mil |
| Venituri totale | 31 mii | 201 mii | 883 mii | 1 mil | 390 mii | 945 mii | 557 mii | 531 mii | 1,1 mil | 1,4 mil |
| Cheltuieli totale | 27 mii | 42 mii | 524 mii | 942 mii | 376 mii | 696 mii | 817 mii | 623 mii | 877 mii | 1,2 mil |
| Profit / pierdere brută | 4.409 | 159 mii | 359 mii | 87 mii | 15 mii | 248 mii | -260 mii | -92 mii | 239 mii | 256 mii |
| Profit / pierdere netă | 3.744 | 157 mii | 350 mii | 77 mii | 9.851 | 240 mii | -263 mii | -97 mii | 210 mii | 218 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 2 | 8 | 6 | 6 | 6 | 6 | 4 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 200 | 200 | 200 | 155 mii | 58 mii | 281 mii | 447 mii | 440 mii | 399 mii | 400 mii |
| Active circulante | 2.583 | 162 mii | 614 mii | 184 mii | 482 mii | 1,3 mil | 454 mii | 571 mii | 658 mii | 490 mii |
| din care stocuri | 478 | — | — | 8.959 | 72 mii | 9.528 | 87 mii | 164 mii | 244 mii | 136 mii |
| creanțe | — | 19 mii | 188 mii | 75 mii | 152 mii | 1,2 mil | 318 mii | 236 mii | 153 mii | 346 mii |
| casa și conturi la bănci | 2.105 | 143 mii | 426 mii | 100 mii | 258 mii | 105 mii | 49 mii | 172 mii | 260 mii | 7.153 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | 622 | — | — |
| Datorii | 4.077 | 6.952 | 109 mii | 267 mii | 535 mii | 1,3 mil | 378 mii | 607 mii | 659 mii | 662 mii |
| Capitaluri proprii | -1.294 | 155 mii | 505 mii | 72 mii | 4.853 | 245 mii | 523 mii | 406 mii | 399 mii | 228 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 378 din 1.161 în județul Ilfov și locul 5.215 din 19.569 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Ilfov
- CEZAR NEXT CONSTRUCT S.R.L. · Dudu (com. Chiajna)1,5 mil lei · 5 ang.
- STARSELL CONS S.R.L. · Berceni1,4 mil lei · 5 ang.
- DECI HOME CONSTRUCT S.R.L. · Voluntari1,4 mil lei · 4 ang.
- A.M.A. ART CONSTRUCT SRL · Bragadiru1,4 mil lei · 8 ang.
- IMD CONSTRUCT SRL · Popești Leordeni1,4 mil lei · 6 ang.
- AZURO UNIVERSAL SRL · Pantelimon1,4 mil lei · 7 ang.
- CONSTRUCT TEC S.R.L. · Afumați1,4 mil lei · 13 ang.
- FRACTIL CONSTRUCT S.R.L. · Otopeni1,4 mil lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 02.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea, în magazine specializate
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
- 9603 Activități de pompe funebre și similare
Întrebări frecvente despre EKADRA CONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei EKADRA CONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei EKADRA CONSTRUCT SRL este 31385519, iar codul de TVA este RO31385519. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2013000880231, iar codul EUID este ROONRC.J2013000880231.
Unde are sediul EKADRA CONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei EKADRA CONSTRUCT SRL este în ION SLAVICI, Sat Buriaș, Comuna Periș, Ilfov, Buriaș (com. Periș), județul Ilfov, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are EKADRA CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei EKADRA CONSTRUCT SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 11 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată EKADRA CONSTRUCT SRL?
EKADRA CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 martie 2013, deci are 13 ani de activitate.
Cum pot contacta firma EKADRA CONSTRUCT SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru EKADRA CONSTRUCT SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Buriaș (com. Periș) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are EKADRA CONSTRUCT SRL?
În 2025, EKADRA CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,4 mil lei și un profit net de 218 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este EKADRA CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Da. EKADRA CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 2018. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.