EILI SOLUTIONS SRL
NAȚIONALĂ, Loc. Ovidiu, Oraș Ovidiu, Constanța
În 2020: cifra de afaceri 36 mii lei, profit net 110 mii lei, 6 angajați.
Despre EILI SOLUTIONS SRL
EILI SOLUTIONS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 septembrie 2016 cu numărul J13/2347/2016 și codul unic de înregistrare (CUI) 36576129, cu sediul în Ovidiu, județul Constanța. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor” (cod CAEN 4211). Firma are 10 ani de la înființare. În 2020, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 36 mii lei (-98% față de 2019), un profit net de 110 mii lei și 6 angajați (număr mediu). Între 2016 și 2020, cifra de afaceri a scăzut (de la 143 mii lei la 36 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA; ANAF o figurează ca contribuabil inactiv.
Date de identificare
- CUI
- 36576129
- Nr. Registrul Comerțului
- J13/2347/2016
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 28 septembrie 2016
- EUID
- ROONRC.J13/2347/2016
- Cod poștal
- 905900
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Da
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 14.10.2026
din 18.03.2022
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa
Date financiare 2020
- Cifra de afaceri
- 36 mii lei
- Profit net
- 110 mii lei
- Angajați (medie)
- 6
- Capitaluri proprii
- 115 mii lei
- Datorii
- 2,7 mil lei
- Active totale
- 2,9 mil lei
- Marjă netă
- 306,6%
- Cifră / angajat
- 5.963 lei
-98% față de 2019
Indicator de risc de insolvență: Declarată inactivă fiscal de ANAF; datorii de 96% din active; cifra de afaceri a scăzut cu 98% față de 2019. Calcul orientativ din bilanțul 2020, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 143 mii | 1,8 mil | 2,8 mil | 1,5 mil | 36 mii |
| Venituri totale | 143 mii | 1,8 mil | 2,8 mil | 1,5 mil | 554 mii |
| Cheltuieli totale | 27 mii | 1,4 mil | 2,8 mil | 1,2 mil | 439 mii |
| Profit / pierdere brută | 115 mii | 440 mii | 30 mii | 275 mii | 115 mii |
| Profit / pierdere netă | 114 mii | 422 mii | 1.932 | 259 mii | 110 mii |
| Număr mediu de angajați | 4 | 7 | 8 | 8 | 6 |
| Active imobilizate | 134 mii | 538 mii | 479 mii | 343 mii | 176 mii |
| Active circulante | 107 mii | 1,2 mil | 2,2 mil | 2,4 mil | 2,7 mil |
| din care stocuri | — | 52 mii | 239 mii | 518 mii | 515 mii |
| creanțe | 30 mii | 1,1 mil | 1,8 mil | 1,6 mil | 1,9 mil |
| casa și conturi la bănci | 77 mii | 115 mii | 158 mii | 362 mii | 252 mii |
| Datorii | 127 mii | 1,3 mil | 2,7 mil | 2,5 mil | 2,7 mil |
| Capitaluri proprii | 114 mii | 423 mii | 4.698 | 264 mii | 115 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Firme similare din județul Constanța
- AUTOPRIMA SERV SRL · Constanța229 mil lei · 219 ang.
- DAF TRANS 2000 SRL · Constanța104 mil lei · 117 ang.
- CONFORT URBAN SRL · Constanța95,6 mil lei · 357 ang.
- GÜN AL MADENCILIK INȘAAT NAKLIYE SANAYI VE TICARET ANONIM ȘIRKETI ANKARA SUCURSALA CONSTANTA · Constanța95,1 mil lei · 9 ang.
- ASFALT DOBROGEA SRL · Constanța70,7 mil lei · 157 ang.
- DRUMURI JUDEȚENE CONSTANȚA S.A. · Constanța68,1 mil lei · 280 ang.
- SERCONSTRUCT ROADS S.R.L. · Constanța32,3 mil lei · 76 ang.
- GDA SOLUTII TEAM S.R.L. · Constanța25,2 mil lei · 48 ang.
Dosare în instanță
1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 16907/212/202327.06.2023
plângere soluţii de neurmărire/netrimitere judecată (art.340 NCPP) ordonanta din data de 03.04.2023 - dup 114/P/2022
Judecătoria Constanta · Fond · Penal · calitate: Petent
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4211 – Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 3312 Repararea mașinilor
- 3317 Repararea și întreținerea altor echipamente de transport n.c.a.
- 3319 Repararea altor echipamente
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
- 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
- 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
- 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
Întrebări frecvente despre EILI SOLUTIONS SRL
Care este CUI-ul firmei EILI SOLUTIONS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei EILI SOLUTIONS SRL este 36576129. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J13/2347/2016, iar codul EUID este ROONRC.J13/2347/2016.
Unde are sediul EILI SOLUTIONS SRL?
Sediul social al firmei EILI SOLUTIONS SRL este în NAȚIONALĂ, Loc. Ovidiu, Oraș Ovidiu, Constanța, județul Constanța, cod poștal 905900, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are EILI SOLUTIONS SRL?
Activitatea principală a firmei EILI SOLUTIONS SRL este „Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor”, cod CAEN 4211. În Registrul Comerțului are autorizate în total 11 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată EILI SOLUTIONS SRL?
EILI SOLUTIONS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 septembrie 2016, deci are 10 ani de activitate.
Cum pot contacta firma EILI SOLUTIONS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0727 *** 800). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are EILI SOLUTIONS SRL?
În 2020, EILI SOLUTIONS SRL a raportat o cifră de afaceri de 36 mii lei și un profit net de 110 mii lei, cu 6 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este EILI SOLUTIONS SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, EILI SOLUTIONS SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 15 octombrie 2026.