EDRADACON S.R.L.
ARCAȘILOR, Municipiul Galați, Galați
În 2025: cifra de afaceri — lei, pierdere netă 35 mii lei.
Despre EDRADACON S.R.L.
EDRADACON S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 iunie 2015 cu numărul J2015000824174 și codul unic de înregistrare (CUI) 34717582, cu sediul în Galați, județul Galați. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 11 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 0 lei (-100% față de 2024), o pierdere netă de 35 mii lei. Între 2020 și 2024, cifra de afaceri a scăzut (de la 744 mii lei la 472 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2019.
Date de identificare
- CUI
- 34717582
- Nr. Registrul Comerțului
- J2015000824174
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 30 iunie 2015
- EUID
- ROONRC.J2015000824174
- Cod poștal
- 800198
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 03.11.2026
din 01.12.2019
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- — lei
- Pierdere netă
- 35 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 23 mii lei
- Datorii
- 154 mii lei
- Active totale
- 177 mii lei
-100% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani; datorii de 87% din active; cifra de afaceri a scăzut cu 100% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 183 mii | 69 mii | 280 mii | 626 mii | 744 mii | 936 mii | 634 mii | 530 mii | 472 mii | — |
| Venituri totale | 183 mii | 69 mii | 280 mii | 626 mii | 744 mii | 981 mii | 642 mii | 530 mii | 472 mii | 8.264 |
| Cheltuieli totale | 76 mii | 90 mii | 143 mii | 432 mii | 695 mii | 749 mii | 630 mii | 611 mii | 691 mii | 43 mii |
| Profit / pierdere brută | 107 mii | -21 mii | 137 mii | 195 mii | 49 mii | 233 mii | 11 mii | -80 mii | -219 mii | -35 mii |
| Profit / pierdere netă | 105 mii | -22 mii | 134 mii | 189 mii | 42 mii | 224 mii | 6.025 | -85 mii | -222 mii | -35 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 4 | 5 | 11 | 15 | 15 | 13 | 9 | 4 | — |
| Active imobilizate | 13 mii | 9.769 | 6.601 | 3.616 | 90 mii | 87 mii | 72 mii | 71 mii | 178 mii | 146 mii |
| Active circulante | 120 mii | 109 mii | 256 mii | 523 mii | 258 mii | 516 mii | 569 mii | 519 mii | 22 mii | 31 mii |
| din care stocuri | 0 | 0 | 0 | — | 17 mii | 45 mii | 342 mii | 473 mii | — | — |
| creanțe | 5.200 | 0 | 3.832 | 198 mii | 197 mii | 315 mii | 139 mii | 40 mii | 17 mii | 12 mii |
| casa și conturi la bănci | 115 mii | 109 mii | 252 mii | 325 mii | 44 mii | 156 mii | 89 mii | 5.836 | 5.294 | 19 mii |
| Cheltuieli în avans | 0 | 742 | 527 | 528 | 488 | 488 | 488 | 488 | — | — |
| Datorii | 5.965 | 14 mii | 23 mii | 99 mii | 83 mii | 114 mii | 146 mii | 310 mii | 142 mii | 154 mii |
| Capitaluri proprii | 127 mii | 105 mii | 240 mii | 428 mii | 265 mii | 490 mii | 496 mii | 280 mii | 58 mii | 23 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Firme similare din județul Galați
- TOP BUILDING STRUCTURE S.R.L. · Galați0 lei · 0 ang.
- VERT-ALERTE SRL · Costi (com. Vânători)0 lei · 0 ang.
- CONSION 1977 S.R.L. · Slobozia Conachi0 lei · 4 ang.
- ALIVI CLEANCONSTRUCT S.R.L. · Galați0 lei · 0 ang.
- M&M CONSTRU 86 S.R.L. · Șendreni0 lei · 1 ang.
- GUȘTERESCU S.R.L. · Poiana0 lei · 0 ang.
- DOMINANT CDL CONSTRUCT S.R.L. · Galați0 lei · 0 ang.
- IOAN VIOREL CONSTRUCT S.R.L. · Tecuci0 lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 03.11.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
Întrebări frecvente despre EDRADACON S.R.L.
Care este CUI-ul firmei EDRADACON S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei EDRADACON S.R.L. este 34717582, iar codul de TVA este RO34717582. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2015000824174, iar codul EUID este ROONRC.J2015000824174.
Unde are sediul EDRADACON S.R.L.?
Sediul social al firmei EDRADACON S.R.L. este în ARCAȘILOR, Municipiul Galați, Galați, județul Galați, cod poștal 800198, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are EDRADACON S.R.L.?
Activitatea principală a firmei EDRADACON S.R.L. este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 14 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată EDRADACON S.R.L.?
EDRADACON S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 iunie 2015, deci are 11 ani de activitate.
Cum pot contacta firma EDRADACON S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0746 *** 248). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are EDRADACON S.R.L.?
În 2025, EDRADACON S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 0 lei și o pierdere netă de 35 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este EDRADACON S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. EDRADACON S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2019. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 noiembrie 2026.
E firma ta? Actualizează gratuit datele de contact și adaugă insigna pe site.
Datele acestei firme sunt disponibile și prin API
Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:
GET /api/v1/firma/34717582API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite
Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.