EDILROMA CRIS SRL
ARINULUI, Sat Dumbrăvița, Comuna Dumbrăvița, Timiș
A primit finanțare publică (2 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 2 mil lei, profit net 262 mii lei, 15 angajați.
Despre EDILROMA CRIS SRL
EDILROMA CRIS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 februarie 2014 cu numărul J2014000489350 și codul unic de înregistrare (CUI) 32844016, cu sediul în Dumbrăvița, județul Timiș. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 12 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2 mil lei (-80% față de 2024), un profit net de 262 mii lei și 15 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 4,9 mil lei la 2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 14 martie 2014.
Date de identificare
- CUI
- 32844016
- Nr. Registrul Comerțului
- J2014000489350
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 26 februarie 2014
- EUID
- ROONRC.J2014000489350
- Cod poștal
- 307160
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 09.10.2026
din 14.03.2014
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2 mil lei
- Profit net
- 262 mii lei
- Angajați (medie)
- 15
- Capitaluri proprii
- 8,2 mil lei
- Datorii
- 6,7 mil lei
- Active totale
- 14,9 mil lei
- Marjă netă
- 12,9%
- Cifră / angajat
- 136 mii lei
-80% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 80% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 3,5 mil | 3,4 mil | 3,2 mil | 4,3 mil | 4,6 mil | 4,9 mil | 2,7 mil | 3 mil | 10,1 mil | 2 mil |
| Venituri totale | 3,5 mil | 3,5 mil | 3,2 mil | 4,7 mil | 4,9 mil | 5,5 mil | 5,7 mil | 6,7 mil | 11,9 mil | 5,4 mil |
| Cheltuieli totale | 2,2 mil | 2,9 mil | 2,1 mil | 4,5 mil | 3,4 mil | 3,3 mil | 4,6 mil | 6,4 mil | 10 mil | 5,1 mil |
| Profit / pierdere brută | 1,3 mil | 617 mii | 1,1 mil | 176 mii | 1,5 mil | 2,2 mil | 1,1 mil | 314 mii | 1,9 mil | 315 mii |
| Profit / pierdere netă | 1,1 mil | 524 mii | 1,1 mil | 137 mii | 1,5 mil | 2,2 mil | 1,1 mil | 274 mii | 1,7 mil | 262 mii |
| Număr mediu de angajați | 10 | 11 | 13 | 20 | 17 | 15 | 15 | 13 | 13 | 15 |
| Active imobilizate | 2,4 mil | 2,9 mil | 3,3 mil | 2,9 mil | 2,9 mil | 4,2 mil | 7 mil | 7,9 mil | 2,5 mil | 8,6 mil |
| Active circulante | 1,4 mil | 1,5 mil | 2 mil | 3,1 mil | 2,4 mil | 2,7 mil | 1,2 mil | 2 mil | 9,3 mil | 6,3 mil |
| din care stocuri | 767 | 1.539 | 113 | 281 mii | 112 mii | 300 mii | 286 mii | 255 mii | 119 mii | 171 mii |
| creanțe | 419 mii | 423 mii | 736 mii | 1,2 mil | 416 mii | 783 mii | 882 mii | 1,3 mil | 678 mii | 526 mii |
| casa și conturi la bănci | 1 mil | 1 mil | 1,3 mil | 1,6 mil | 1,9 mil | 1,6 mil | 73 mii | 476 mii | 8,5 mil | 5,6 mil |
| Cheltuieli în avans | 102 mii | 81 mii | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 2,6 mil | 2,7 mil | 2,4 mil | 3,1 mil | 886 mii | 782 mii | 1,6 mil | 3 mil | 3,2 mil | 6,7 mil |
| Venituri în avans | 90 mii | 19 mii | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 1,3 mil | 1,8 mil | 2,9 mil | 3 mil | 4,5 mil | 6,2 mil | 6,6 mil | 6,9 mil | 8,6 mil | 8,2 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 173 din 930 în județul Timiș și locul 4.185 din 19.578 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Timiș
- WWJ STAR CONSTRUCT S.R.L. · Timișoara2,1 mil lei · 10 ang.
- ALIDO CONSTRUCTIONS S.R.L. · Timișoara2 mil lei · 6 ang.
- CIF GAVAS CONS SRL · Deta2 mil lei · 1 ang.
- CIFO STIL SRL · Timișoara2 mil lei · 12 ang.
- ATLANTIS PROJECT SRL · Ghiroda2 mil lei · 2 ang.
- TOTAL PALADI S.R.L. · Sat Bacova, Oraș Buziaș2 mil lei · 2 ang.
- IVASCO PRO CONSTRUCT S.R.L. · Timișoara2 mil lei · 7 ang.
- CRUZEIROS SRL · Timișoara2 mil lei · 10 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
Întrebări frecvente despre EDILROMA CRIS SRL
Care este CUI-ul firmei EDILROMA CRIS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei EDILROMA CRIS SRL este 32844016, iar codul de TVA este RO32844016. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2014000489350, iar codul EUID este ROONRC.J2014000489350.
Unde are sediul EDILROMA CRIS SRL?
Sediul social al firmei EDILROMA CRIS SRL este în ARINULUI, Sat Dumbrăvița, Comuna Dumbrăvița, Timiș, județul Timiș, cod poștal 307160, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are EDILROMA CRIS SRL?
Activitatea principală a firmei EDILROMA CRIS SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 26 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată EDILROMA CRIS SRL?
EDILROMA CRIS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 februarie 2014, deci are 12 ani de activitate.
Cum pot contacta firma EDILROMA CRIS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0724 *** 579). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are EDILROMA CRIS SRL?
În 2025, EDILROMA CRIS SRL a raportat o cifră de afaceri de 2 mil lei și un profit net de 262 mii lei, cu 15 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este EDILROMA CRIS SRL plătitoare de TVA?
Da. EDILROMA CRIS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 14 martie 2014. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.