EDIL PRESTSERV SRL
Str. ALEXANDRU IOAN CUZA, Loc. Buhuși, Oraș Buhuși, Bacău
În 2025: cifra de afaceri 1,1 mil lei, profit net 41 mii lei, 2 angajați.
Despre EDIL PRESTSERV SRL
EDIL PRESTSERV SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 martie 2006 cu numărul J04/421/2006 și codul unic de înregistrare (CUI) 18492100, cu sediul în Buhuși, județul Bacău. Activitatea principală este „Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului” (cod CAEN 0812). Firma are 20 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,1 mil lei (+21% față de 2024), un profit net de 41 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 648 mii lei la 1,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 20 martie 2006 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 18492100
- Nr. Registrul Comerțului
- J04/421/2006
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 17 martie 2006
- EUID
- ROONRC.J04/421/2006
- Cod poștal
- 605100
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 20.03.2006
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Buhuşi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,1 mil lei
- Profit net
- 41 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 671 mii lei
- Datorii
- 1 mil lei
- Active totale
- 1,7 mil lei
- Marjă netă
- 3,8%
- Cifră / angajat
- 539 mii lei
+21% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 60% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 439 mii | 456 mii | 377 mii | 783 mii | 962 mii | 648 mii | 1 mil | 1,2 mil | 892 mii | 1,1 mil |
| Venituri totale | 439 mii | 456 mii | 420 mii | 783 mii | 962 mii | 657 mii | 1 mil | 1,2 mil | 892 mii | 1,1 mil |
| Cheltuieli totale | 419 mii | 452 mii | 415 mii | 713 mii | 733 mii | 585 mii | 915 mii | 1,1 mil | 745 mii | 1 mil |
| Profit / pierdere brută | 19 mii | 4.955 | 4.323 | 70 mii | 229 mii | 72 mii | 135 mii | 170 mii | 148 mii | 66 mii |
| Profit / pierdere netă | 14 mii | 390 | 126 | 63 mii | 219 mii | 60 mii | 126 mii | 159 mii | 121 mii | 41 mii |
| Număr mediu de angajați | 4 | 4 | 3 | 4 | 2 | 1 | 2 | 3 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 43 | 43 | 43 | 43 | 43 | 43 | 43 | 43 | 29 mii | 250 mii |
| Active circulante | 771 mii | 834 mii | 781 mii | 930 mii | 1,5 mil | 1,3 mil | 1,6 mil | 1,6 mil | 961 mii | 843 mii |
| din care stocuri | 13 mii | 14 mii | 36 mii | 12 mii | 20 mii | 16 mii | 16 mii | 17 mii | 26 mii | 22 mii |
| creanțe | 757 mii | 817 mii | 745 mii | 915 mii | 1,5 mil | 1,3 mil | 1,6 mil | 1,6 mil | 921 mii | 820 mii |
| casa și conturi la bănci | 985 | 2.771 | 435 | 2.813 | 1.491 | 1.322 | 106 | 27 mii | 14 mii | 1.708 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | 438 mii | 602 mii |
| Datorii | 714 mii | 776 mii | 723 mii | 810 mii | 1,1 mil | 894 mii | 1,1 mil | 930 mii | 791 mii | 1 mil |
| Capitaluri proprii | 57 mii | 58 mii | 58 mii | 120 mii | 340 mii | 400 mii | 526 mii | 685 mii | 637 mii | 671 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 5 din 8 în județul Bacău și locul 284 din 733 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0812 – Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului.
Firme similare din județul Bacău
- COM TRANS SOREA SRL · Drăgușani (com. Parava)6 mil lei · 28 ang.
- NUTEXTRACT SRL · Săucești3,9 mil lei · 10 ang.
- SAMI BETSORT SRL · Bacău2,8 mil lei · 11 ang.
- AZIM EXTRACT S.R.L. · Comănești170 mii lei · 0 ang.
- NELIMPEX UNIVERS SRL · Nicolae Bălcescu125 mii lei · 1 ang.
- AKY BET SORT S.R.L. · Fântânele (com. Hemeiuș)86 mii lei · 1 ang.
- EPITREI S.R.L. · Onești0 lei · 0 ang.
- AGREGATE RIN S.R.L. · Sascut0 lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0812 – Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului
- 0811 Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei
- 0812 Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului
- 0990 Activități de servicii anexe pentru extracția mineralelor
Întrebări frecvente despre EDIL PRESTSERV SRL
Care este CUI-ul firmei EDIL PRESTSERV SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei EDIL PRESTSERV SRL este 18492100, iar codul de TVA este RO18492100. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J04/421/2006, iar codul EUID este ROONRC.J04/421/2006.
Unde are sediul EDIL PRESTSERV SRL?
Sediul social al firmei EDIL PRESTSERV SRL este în Str. ALEXANDRU IOAN CUZA, Loc. Buhuși, Oraș Buhuși, Bacău, județul Bacău, cod poștal 605100, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are EDIL PRESTSERV SRL?
Activitatea principală a firmei EDIL PRESTSERV SRL este „Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului”, cod CAEN 0812. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată EDIL PRESTSERV SRL?
EDIL PRESTSERV SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 martie 2006, deci are 20 ani de activitate.
Cum pot contacta firma EDIL PRESTSERV SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru EDIL PRESTSERV SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Buhuși sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are EDIL PRESTSERV SRL?
În 2025, EDIL PRESTSERV SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,1 mil lei și un profit net de 41 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este EDIL PRESTSERV SRL plătitoare de TVA?
Da. EDIL PRESTSERV SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 20 martie 2006 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.