EDIL CONSTRUCT SRL
ZLASTI, Municipiul Hunedoara, Hunedoara
În 2025: cifra de afaceri 232 mii lei, pierdere netă 6.541 lei, 1 angajați.
Despre EDIL CONSTRUCT SRL
EDIL CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 martie 2003 cu numărul J20/240/2003 și codul unic de înregistrare (CUI) 15265120, cu sediul în Hunedoara, județul Hunedoara. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4120). Firma are 23 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 232 mii lei (+13% față de 2024), o pierdere netă de 6.541 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 134 mii lei la 232 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 15265120
- Nr. Registrul Comerțului
- J20/240/2003
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 05 martie 2003
- EUID
- ROONRC.J20/240/2003
- Cod poștal
- 331145
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
reactivat 06.10.2016
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Hunedoara
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 232 mii lei
- Pierdere netă
- 6.541 lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- -110 mii lei
- Datorii
- 152 mii lei
- Active totale
- 42 mii lei
- Marjă netă
- -2,8%
- Cifră / angajat
- 232 mii lei
+13% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în 2025; datorii mai mari decât activele (358%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 174 mii | 175 mii | 174 mii | 256 mii | 127 mii | 134 mii | 149 mii | 116 mii | 206 mii | 232 mii |
| Venituri totale | 174 mii | 175 mii | 174 mii | 256 mii | 129 mii | 134 mii | 149 mii | 116 mii | 206 mii | 232 mii |
| Cheltuieli totale | 164 mii | 175 mii | 174 mii | 251 mii | 175 mii | 200 mii | 203 mii | 105 mii | 165 mii | 238 mii |
| Profit / pierdere brută | 11 mii | -228 | -83 | 5.243 | -46 mii | -66 mii | -54 mii | 11 mii | 41 mii | -6.541 |
| Profit / pierdere netă | 7.244 | -1.973 | -1.823 | 2.684 | -47 mii | -67 mii | -55 mii | 9.422 | 35 mii | -6.541 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 2 | 2 | 3 | 2 | 2 | 1 | 1 | 0 | 1 |
| Active imobilizate | 3.503 | 2.090 | 19 mii | 49 mii | 47 mii | 42 mii | 36 mii | 31 mii | 26 mii | 19 mii |
| Active circulante | 27 mii | 34 mii | 89 mii | 37 mii | 49 mii | 58 mii | 20 mii | 50 mii | 36 mii | 24 mii |
| din care stocuri | 1.282 | 818 | 19 mii | 5.825 | 5.876 | 0 | 0 | -9.852 | 0 | — |
| creanțe | 17 mii | 6.873 | -206 | 18 mii | 35 mii | 50 mii | 12 mii | 44 mii | 28 mii | 16 mii |
| casa și conturi la bănci | 8.389 | 26 mii | 69 mii | 13 mii | 7.922 | 8.029 | 8.514 | 15 mii | 8.035 | 7.995 |
| Datorii | 11 mii | 18 mii | 92 mii | 67 mii | 125 mii | 197 mii | 208 mii | 223 mii | 168 mii | 152 mii |
| Capitaluri proprii | 20 mii | 18 mii | 16 mii | 18 mii | -29 mii | -96 mii | -151 mii | -142 mii | -107 mii | -110 mii |
| din care capital subscris vărsat | 650 | 650 | 650 | 650 | 650 | 650 | 650 | 650 | 650 | 650 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 83 din 258 în județul Hunedoara și locul 7.802 din 16.143 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Hunedoara
- FAURII HOME CONSTRUCT S.R.L. · Hunedoara241 mii lei · 4 ang.
- NICU IGNA CONSTRUCT S.R.L. · Hunedoara239 mii lei · 0 ang.
- GLA 7 PLUS RENOVATION & CONSTRUCTION S.R.L. · Deva236 mii lei · 1 ang.
- L.A.E. BUILDING S.R.L. · Ghelari232 mii lei · 0 ang.
- LUCAS DAMARIS S.R.L. · Cimpa (oraș Petrila)230 mii lei · 6 ang.
- MATISTIL CONSTRUCT S.R.L. · Bretea Română223 mii lei · 3 ang.
- DULGHERIA RXI S.R.L. · Hunedoara218 mii lei · 3 ang.
- SYA TEAM CONSTRUCT S.R.L. · Streisângeorgiu (oraș Călan)215 mii lei · 4 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 234 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 22864/55/202606.10.2026
validare poprire DS.EX. 784/2021
Judecătoria Arad · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Terţ poprit
- 4545/105/202602.10.2026
latură civilă disjuns din 339/105/2019
Tribunalul Prahova · Fond · Penal · calitate: Parte responsabilă civilmente
- 38226/94/202624.09.2026
validare poprire 13599/2025
Judecătoria Buftea · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 21242/55/202614.09.2026
validare poprire DS. EX. 445/2025
Judecătoria Arad · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Terţ poprit
- 21150/55/202611.09.2026
validare poprire DS. EX. 445/2025
Judecătoria Arad · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Terţ poprit
- 29868/215/202610.09.2026
validare poprire
Judecătoria Craiova · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 47489/3/202531.08.2026
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată
Curtea de Apel Bucuresti · Apel · Faliment · calitate: Intimat Debitor
- 6539/232/202628.08.2026
validare poprire dosar executare nr.4160/2022
Judecătoria Gaesti · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 880/45/202626.08.2026
Plângere împotriva deciziei CNSC Decizia nr. 2600/C5/2881, 2885 din 11.08.2026
Curtea de Apel Iasi · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Intimat
- 20804/303/202618.08.2026
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Sectorul 6 Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Întrebări frecvente despre EDIL CONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei EDIL CONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei EDIL CONSTRUCT SRL este 15265120. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J20/240/2003, iar codul EUID este ROONRC.J20/240/2003.
Unde are sediul EDIL CONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei EDIL CONSTRUCT SRL este în ZLASTI, Municipiul Hunedoara, Hunedoara, județul Hunedoara, cod poștal 331145, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are EDIL CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei EDIL CONSTRUCT SRL este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4120. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată EDIL CONSTRUCT SRL?
EDIL CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 martie 2003, deci are 23 ani de activitate.
Cum pot contacta firma EDIL CONSTRUCT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0254 *** 056). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are EDIL CONSTRUCT SRL?
În 2025, EDIL CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 232 mii lei și o pierdere netă de 6.541 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este EDIL CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, EDIL CONSTRUCT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.