EDAVIS CORNI S.R.L.
CORNI, Sat Corni, Comuna Corni, Galați
În 2023: cifra de afaceri 93 mii lei, pierdere netă 33 mii lei, 1 angajați.
Despre EDAVIS CORNI S.R.L.
EDAVIS CORNI S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 februarie 2018 cu numărul J17/242/2018 și codul unic de înregistrare (CUI) 38895027, cu sediul în Corni, județul Galați. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 8 ani de la înființare. În 2023, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 93 mii lei (-82% față de 2022), o pierdere netă de 33 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2019 și 2023, cifra de afaceri a scăzut (de la 488 mii lei la 93 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA; ANAF o figurează ca contribuabil inactiv.
Date de identificare
- CUI
- 38895027
- Nr. Registrul Comerțului
- J17/242/2018
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 20 februarie 2018
- EUID
- ROONRC.J17/242/2018
- Cod poștal
- 807075
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Da
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 15.10.2026
din 07.08.2025
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Târgu Bujor
Date financiare 2023
- Cifra de afaceri
- 93 mii lei
- Pierdere netă
- 33 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- -614 mii lei
- Datorii
- 620 mii lei
- Active totale
- 6.239 lei
- Marjă netă
- -35,9%
- Cifră / angajat
- 93 mii lei
-82% față de 2022
Indicator de risc de insolvență: Declarată inactivă fiscal de ANAF; capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (9939%); cifra de afaceri a scăzut cu 82% față de 2022. Calcul orientativ din bilanțul 2023, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 270 mii | 488 mii | 686 mii | 614 mii | 520 mii | 93 mii |
| Venituri totale | 332 mii | 736 mii | 688 mii | 614 mii | 520 mii | 380 mii |
| Cheltuieli totale | 473 mii | 940 mii | 755 mii | 694 mii | 580 mii | 412 mii |
| Profit / pierdere brută | -142 mii | -204 mii | -67 mii | -80 mii | -60 mii | -32 mii |
| Profit / pierdere netă | -145 mii | -211 mii | -73 mii | -86 mii | -65 mii | -33 mii |
| Număr mediu de angajați | 5 | 6 | 5 | 5 | 4 | 1 |
| Active imobilizate | 642 mii | 376 mii | 351 mii | 320 mii | 299 mii | 0 |
| Active circulante | 182 mii | 208 mii | 211 mii | 210 mii | 121 mii | 6.239 |
| din care stocuri | 24 mii | 105 mii | 121 mii | 133 mii | 66 mii | 1.630 |
| creanțe | 134 mii | 101 mii | 86 mii | 75 mii | 51 mii | 2.700 |
| casa și conturi la bănci | 24 mii | 2.710 | 3.976 | 2.402 | 3.570 | 1.909 |
| Datorii | 969 mii | 940 mii | 990 mii | 1 mil | 1 mil | 620 mii |
| Capitaluri proprii | -144 mii | -356 mii | -429 mii | -515 mii | -581 mii | -614 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Firme similare din județul Galați
- KLIGOR SRL · Tecuci41,6 mil lei · 78 ang.
- POLARIS PROD COM SERV IMPEX SRL · Tecuci34,5 mil lei · 34 ang.
- INTERTOP SRL · Galați23,6 mil lei · 9 ang.
- TAPU CARPATIN SRL · Galați21,8 mil lei · 34 ang.
- FLYROM IMPEX SRL · Liești13,1 mil lei · 26 ang.
- SOR CONSTRUCT SRL · Șivița (com. Tulucești)12,6 mil lei · 13 ang.
- SIN TRIP SRL · Galați12,2 mil lei · 13 ang.
- BIAMIRMAR FRESH FRUITS S.R.L. · Galați12,1 mil lei · 22 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Întrebări frecvente despre EDAVIS CORNI S.R.L.
Care este CUI-ul firmei EDAVIS CORNI S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei EDAVIS CORNI S.R.L. este 38895027. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J17/242/2018, iar codul EUID este ROONRC.J17/242/2018.
Unde are sediul EDAVIS CORNI S.R.L.?
Sediul social al firmei EDAVIS CORNI S.R.L. este în CORNI, Sat Corni, Comuna Corni, Galați, județul Galați, cod poștal 807075, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are EDAVIS CORNI S.R.L.?
Activitatea principală a firmei EDAVIS CORNI S.R.L. este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată EDAVIS CORNI S.R.L.?
EDAVIS CORNI S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 februarie 2018, deci are 8 ani de activitate.
Cum pot contacta firma EDAVIS CORNI S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 508). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are EDAVIS CORNI S.R.L.?
În 2023, EDAVIS CORNI S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 93 mii lei și o pierdere netă de 33 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este EDAVIS CORNI S.R.L. plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, EDAVIS CORNI S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 15 octombrie 2026.