Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA24 ani pe piață

ECOSISTEM SRL

CUI 14834294J2002000337393

Sat Jorăsti, Comuna Vânători, Vrancea

A primit finanțare publică (2 proiecte)

În 2025: cifra de afaceri 22 mil lei, profit net 862 mii lei, 9 angajați.

Despre ECOSISTEM SRL

ECOSISTEM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 august 2002 cu numărul J2002000337393 și codul unic de înregistrare (CUI) 14834294, cu sediul în Jorăsti (com. Vânători), județul Vrancea. Activitatea principală este „Recuperarea materialelor reciclabile” (cod CAEN 3821). Firma are 24 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 22 mil lei (+3% față de 2024), un profit net de 862 mii lei și 9 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 9,8 mil lei la 22 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 20 mai 2003.

Date de identificare

CUI
14834294
Nr. Registrul Comerțului
J2002000337393
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
21 august 2002
EUID
ROONRC.J2002000337393
Cod poștal
627397

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 20.05.2003

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
04.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vrancea

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
22 mil lei

+3% față de 2024

Profit net
862 mii lei
Angajați (medie)
9
Capitaluri proprii
8,4 mil lei
Datorii
28,1 mil lei
Active totale
69,9 mil lei
Marjă netă
3,9%
Cifră / angajat
2,4 mil lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 40% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
010 mil20 mil30 mil2016: cifra de afaceri 6.058.496 lei; profit net 1.450.285 lei20162017: cifra de afaceri 7.287.118 lei; profit net 1.617.123 lei20172018: cifra de afaceri 6.349.178 lei; profit net 688.952 lei20182019: cifra de afaceri 6.177.865 lei; profit net 9.192.521 lei20192020: cifra de afaceri 5.522.275 lei; profit net 5.503.773 lei20202021: cifra de afaceri 9.821.365 lei; profit net 5.071.449 lei20212022: cifra de afaceri 7.591.198 lei; profit net 6.531.169 lei20222023: cifra de afaceri 12.023.926 lei; profit net 7.273.847 lei20232024: cifra de afaceri 21.351.512 lei; profit net 1.356.637 lei20242025: cifra de afaceri 22.040.183 lei; profit net 862.161 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă6,1 mil7,3 mil6,3 mil6,2 mil5,5 mil9,8 mil7,6 mil12 mil21,4 mil22 mil
Venituri totale9,6 mil8 mil7,6 mil19,9 mil12,3 mil17,3 mil16,3 mil18,9 mil23,9 mil23,4 mil
Cheltuieli totale7,9 mil6,1 mil6,9 mil10,6 mil6,7 mil11,9 mil9,7 mil11,6 mil22,3 mil22,4 mil
Profit / pierdere brută1,7 mil1,9 mil706 mii9,3 mil5,6 mil5,4 mil6,6 mil7,3 mil1,6 mil918 mii
Profit / pierdere netă1,5 mil1,6 mil689 mii9,2 mil5,5 mil5,1 mil6,5 mil7,3 mil1,4 mil862 mii
Număr mediu de angajați161719191518—699
Active imobilizate8 mil8,2 mil8,5 mil9,6 mil9,2 mil8,1 mil7,8 mil15,6 mil14,8 mil32,1 mil
Active circulante3,7 mil4,3 mil2,9 mil5,3 mil5,2 mil6,2 mil10,8 mil8,5 mil4,5 mil37,7 mil
din care stocuri1,3 mil834 mii487 mii2,6 mil1,7 mil1,7 mil1,3 mil788 mii911 mii693 mii
creanțe874 mii766 mii2,5 mil2,5 mil1,7 mil2,4 mil9,4 mil6,8 mil3,5 mil34,6 mil
casa și conturi la bănci1,6 mil2,7 mil-87 mii261 mii1,9 mil2,2 mil76 mii911 mii81 mii2,4 mil
Cheltuieli în avans11 mii11 mii34 mii11 mii35 mii23 mii11 mii11 mii11 mii11 mii
Datorii4,8 mil4,9 mil3,7 mil2 mil707 mii1,1 mil5,3 mil6,9 mil6,7 mil28,1 mil
Venituri în avans4,2 mil3,7 mil3,1 mil2,6 mil2,1 mil1,6 mil6 mil5,6 mil5 mil33,3 mil
Capitaluri proprii2,8 mil3,8 mil4,5 mil10,3 mil11,6 mil11,6 mil7,4 mil11,7 mil7,5 mil8,4 mil
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 2 din 6 în județul Vrancea și locul 64 din 841 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 3821 – Recuperarea materialelor reciclabile.

Firme similare din județul Vrancea

Dosare în instanță

Cele mai recente 10 din 178 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 25964/303/202612.10.2026

    contestaţie la executare

    Judecătoria Sectorul 6 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Intimat

  • 36094/3/2023/a2009.10.2026

    contestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar imp.masurii adm.judiciar prezentata in Raportul nr.14 (DGRFP MB AFP sect.5)

    Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Debitor

  • 8550/312/202624.09.2026

    validare poprire

    Judecătoria Slobozia · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit

  • 29190/4/202620.08.2026

    cerere de valoare redusă

    Judecătoria Sectorul 4 Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât

  • 12294/1748/2026/a120.08.2026

    îndreptare eroare materială

    Judecătoria Cornetu · Fond · Civil · calitate: Creditor

  • 18768/1748/2026/a120.08.2026

    îndreptare eroare materială

    Judecătoria Cornetu · Fond · Civil · calitate: Creditor

  • 14697/1748/2026/a120.08.2026

    îndreptare eroare materială

    Judecătoria Cornetu · Fond · Civil · calitate: Creditor

  • 30003/301/202618.08.2026

    contestaţie la executare DOS.EX.2300/2026

    Judecătoria Sectorul 3 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Intimat

  • 16992/1748/202614.07.2026

    contestaţie la executare

    Judecătoria Cornetu · Fond · Civil · calitate: Intimat

  • 16873/1748/202613.07.2026

    contestaţie la executare

    Judecătoria Cornetu · Fond · Civil · calitate: Intimat

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 3821 – Recuperarea materialelor reciclabile

  • 1611 Tăierea și rindeluirea lemnului
  • 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
  • 1624 Fabricarea ambalajelor din lemn
  • 1628 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
  • 2221 Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic
  • 2222 Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic
  • 2226 Fabricarea altor produse din material plastic
  • 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
  • 3812 Colectarea deșeurilor periculoase
  • 3821 Recuperarea materialelor reciclabile
  • 3822 Producția de energie (electrică sau termică) prin tratarea deșeurilor (inclusiv prin incinerare)
  • 3823 Alte activități de tratare a deșeurilor
  • 3900 Activități și servicii de decontaminare
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • 4391 Activități de zidărie
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
  • 4687 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
  • 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
  • 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
  • 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
  • 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 5210 Depozitări
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
  • 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
  • 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
  • 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
  • 8123 Alte activități de curățenie
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
  • 9699 Alte servicii personale n.c.a.

Întrebări frecvente despre ECOSISTEM SRL

Care este CUI-ul firmei ECOSISTEM SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ECOSISTEM SRL este 14834294, iar codul de TVA este RO14834294. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2002000337393, iar codul EUID este ROONRC.J2002000337393.

Unde are sediul ECOSISTEM SRL?

Sediul social al firmei ECOSISTEM SRL este în Sat Jorăsti, Comuna Vânători, Vrancea, Jorăsti (com. Vânători), județul Vrancea, cod poștal 627397, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are ECOSISTEM SRL?

Activitatea principală a firmei ECOSISTEM SRL este „Recuperarea materialelor reciclabile”, cod CAEN 3821. În Registrul Comerțului are autorizate în total 43 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată ECOSISTEM SRL?

ECOSISTEM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 august 2002, deci are 24 ani de activitate.

Cum pot contacta firma ECOSISTEM SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 031). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are ECOSISTEM SRL?

În 2025, ECOSISTEM SRL a raportat o cifră de afaceri de 22 mil lei și un profit net de 862 mii lei, cu 9 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este ECOSISTEM SRL plătitoare de TVA?

Da. ECOSISTEM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 20 mai 2003. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.

Explorează