ECOEDIL MANAGEMENT SRL
Str. SĂRĂRIE, et. 3, ap. 13, Municipiul Iași, Iași
A primit finanțare publică (2 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 27,2 mil lei, profit net 2,5 mil lei, 3 angajați.
Despre ECOEDIL MANAGEMENT SRL
ECOEDIL MANAGEMENT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 august 2010 cu numărul J22/1166/2010 și codul unic de înregistrare (CUI) 27328906, cu sediul în Iași, județul Iași. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4120). Firma are 16 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 27,2 mil lei (+95% față de 2024), un profit net de 2,5 mil lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 10,8 mil lei la 27,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 2 septembrie 2010.
Date de identificare
- CUI
- 27328906
- Nr. Registrul Comerțului
- J22/1166/2010
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 30 august 2010
- EUID
- ROONRC.J22/1166/2010
- Cod poștal
- 700451
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 02.09.2010
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 27,2 mil lei
- Profit net
- 2,5 mil lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 2,6 mil lei
- Datorii
- 14,2 mil lei
- Active totale
- 16,8 mil lei
- Marjă netă
- 9,3%
- Cifră / angajat
- 9,1 mil lei
+95% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 85% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2,9 mil | 4,1 mil | 2,6 mil | 5,6 mil | 10,5 mil | 10,8 mil | 9,1 mil | 11 mil | 14 mil | 27,2 mil |
| Venituri totale | 4,4 mil | 4,6 mil | 4 mil | 7,1 mil | 12,2 mil | 12,6 mil | 8,9 mil | 11,9 mil | 15,5 mil | 26,2 mil |
| Cheltuieli totale | 4,3 mil | 4 mil | 3,4 mil | 6,6 mil | 11,7 mil | 12,2 mil | 8,5 mil | 11,1 mil | 15 mil | 23,2 mil |
| Profit / pierdere brută | 72 mii | 566 mii | 623 mii | 539 mii | 494 mii | 411 mii | 357 mii | 797 mii | 471 mii | 3 mil |
| Profit / pierdere netă | 60 mii | 471 mii | 581 mii | 488 mii | 412 mii | 338 mii | 310 mii | 687 mii | 403 mii | 2,5 mil |
| Număr mediu de angajați | 31 | 27 | 26 | 11 | 6 | 7 | 8 | 8 | 7 | 3 |
| Active imobilizate | 1,3 mil | 968 mii | 1,2 mil | 1,5 mil | 1,8 mil | 1,9 mil | 1,8 mil | 2 mil | 2 mil | 3,4 mil |
| Active circulante | 1,1 mil | 2,2 mil | 1,1 mil | 3,6 mil | 5,4 mil | 7,7 mil | 7,3 mil | 8,6 mil | 12,7 mil | 11 mil |
| din care stocuri | 672 mii | 1,4 mil | 584 mii | 2,1 mil | 3,8 mil | 5,7 mil | 5,4 mil | 6,1 mil | 7,8 mil | 4,2 mil |
| creanțe | 343 mii | 701 mii | 473 mii | 1,2 mil | 1,5 mil | 1,9 mil | 1,7 mil | 1,6 mil | 4,4 mil | 6,3 mil |
| casa și conturi la bănci | 132 mii | 21 mii | 7.504 | 324 mii | 174 mii | 127 mii | 205 mii | 636 mii | 463 mii | 512 mii |
| Cheltuieli în avans | 2,2 mil | 1,9 mil | 2,4 mil | 2,1 mil | 1,8 mil | 1,4 mil | 1,1 mil | 833 mii | 795 mii | 2,4 mil |
| Datorii | 3,9 mil | 3,8 mil | 2,9 mil | 4,9 mil | 6,3 mil | 8,4 mil | 7,2 mil | 7,8 mil | 11,4 mil | 14,2 mil |
| Venituri în avans | — | 0 | 2.450 | — | 0 | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 709 mii | 1,2 mil | 1,8 mil | 2,2 mil | 2,7 mil | 2,7 mil | 3 mil | 3,7 mil | 4,1 mil | 2,6 mil |
| din care capital subscris vărsat | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 4 din 569 în județul Iași și locul 52 din 16.143 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Iași
- CONEDIL IASI S.R.L. · Valea Lupului36,2 mil lei · 83 ang.
- AVEHUB S.R.L. · Iași30,9 mil lei · 36 ang.
- CĂRĂBUȘ GRUP CONSTRUCT SRL · Pausești (com. Dumești)29,1 mil lei · 57 ang.
- PROELIUM AG S.R.L. · Iași25,1 mil lei · 7 ang.
- CRIS-CRISCO SRL · Iași20 mil lei · 20 ang.
- PALAVERDE SRL · Iași10,4 mil lei · 15 ang.
- CONSTRUCȚII BOICU SRL · Iași9,4 mil lei · 1 ang.
- MICOS METAL CONSTRUCT S.R.L. · Deleni8,7 mil lei · 29 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare
- 5590 Alte servicii de cazare
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
Întrebări frecvente despre ECOEDIL MANAGEMENT SRL
Care este CUI-ul firmei ECOEDIL MANAGEMENT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ECOEDIL MANAGEMENT SRL este 27328906, iar codul de TVA este RO27328906. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J22/1166/2010, iar codul EUID este ROONRC.J22/1166/2010.
Unde are sediul ECOEDIL MANAGEMENT SRL?
Sediul social al firmei ECOEDIL MANAGEMENT SRL este în Str. SĂRĂRIE, et. 3, ap. 13, Municipiul Iași, Iași, județul Iași, cod poștal 700451, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ECOEDIL MANAGEMENT SRL?
Activitatea principală a firmei ECOEDIL MANAGEMENT SRL este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4120. În Registrul Comerțului are autorizate în total 26 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ECOEDIL MANAGEMENT SRL?
ECOEDIL MANAGEMENT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 august 2010, deci are 16 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ECOEDIL MANAGEMENT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0742 *** 307). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ECOEDIL MANAGEMENT SRL?
În 2025, ECOEDIL MANAGEMENT SRL a raportat o cifră de afaceri de 27,2 mil lei și un profit net de 2,5 mil lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ECOEDIL MANAGEMENT SRL plătitoare de TVA?
Da. ECOEDIL MANAGEMENT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 2 septembrie 2010. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.