Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare12 ani pe piață

ECO SIGN SRL

CUI 32535711J22/2006/2013

SARMISEGETUZA, bl. I2, sc. A, ap. 3, Municipiul Iași, Iași

În 2025: cifra de afaceri 382 mii lei, profit net 198 mii lei, 1 angajați.

Despre ECO SIGN SRL

ECO SIGN SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 decembrie 2013 cu numărul J22/2006/2013 și codul unic de înregistrare (CUI) 32535711, cu sediul în Iași, județul Iași. Activitatea principală este „Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat” (cod CAEN 4322). Firma are 12 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 382 mii lei (-79% față de 2024), un profit net de 198 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 438 mii lei la 382 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 7 decembrie 2015 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
32535711
Nr. Registrul Comerțului
J22/2006/2013
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
02 decembrie 2013
EUID
ROONRC.J22/2006/2013
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 07.12.2015

TVA la încasare
Da

din 07.12.2015

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
382 mii lei

-79% față de 2024

Profit net
198 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
198 mii lei
Datorii
105 mii lei
Active totale
304 mii lei
Marjă netă
51,9%
Cifră / angajat
382 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 79% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
0500 mii1 mil1,5 mil2 mil2016: cifra de afaceri 445.467 lei; profit net 386.977 lei20162017: cifra de afaceri 1.056.613 lei; profit net 969.084 lei20172018: cifra de afaceri 183.224 lei; profit net 132.454 lei20182019: cifra de afaceri 1.094.666 lei; profit net 902.626 lei20192020: cifra de afaceri 438.409 lei; profit net 295.077 lei20202022: cifra de afaceri 1.043.607 lei; profit net 935.880 lei20222023: cifra de afaceri 1.854.088 lei; profit net 1.631.392 lei20232024: cifra de afaceri 1.854.436 lei; profit net 1.692.631 lei20242025: cifra de afaceri 382.076 lei; profit net 198.240 lei2025
Indicator (lei)201620172018201920202022202320242025
Cifra de afaceri netă445 mii1,1 mil183 mii1,1 mil438 mii1 mil1,9 mil1,9 mil382 mii
Venituri totale445 mii1,1 mil183 mii1,1 mil531 mii1 mil2,4 mil1,9 mil382 mii
Cheltuieli totale51 mii77 mii49 mii181 mii231 mii98 mii794 mii107 mii145 mii
Profit / pierdere brută394 mii980 mii134 mii914 mii300 mii946 mii1,7 mil1,7 mil237 mii
Profit / pierdere netă387 mii969 mii132 mii903 mii295 mii936 mii1,6 mil1,7 mil198 mii
Număr mediu de angajați222221111
Active imobilizate———56 mii40 mii719 mii69 mii41 mii13 mii
Active circulante526 mii1,5 mil285 mii1 mil351 mii605 mii2 mil1,9 mil291 mii
din care stocuri—001.7101.7104.1621.8994.3742.374
creanțe70 mii121 mii24 mii482 mii326 mii509 mii1,5 mil1,2 mil256 mii
casa și conturi la bănci455 mii1,4 mil262 mii530 mii23 mii92 mii469 mii736 mii32 mii
Datorii139 mii246 mii119 mii168 mii95 mii388 mii420 mii258 mii105 mii
Capitaluri proprii386 mii1,3 mil167 mii903 mii295 mii936 mii1,6 mil1,7 mil198 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 120 din 346 în județul Iași și locul 3.472 din 9.074 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat.

Firme similare din județul Iași

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
  • 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
  • 2561 Tratarea și acoperirea metalelor
  • 2562 Operațiuni de mecanică generală
  • 2573 Fabricarea uneltelor
  • 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
  • 3101 Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine
  • 3102 Fabricarea de mobilă pentru bucătării
  • 3109 Fabricarea de mobilă n.c.a.
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
  • 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor
  • 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte
  • 4665 Comerț cu ridicata al mobilei de birou
  • 4666 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente de birou
  • 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
  • 4672 Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
  • 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 4942 Servicii de mutare
  • 5224 Manipulări
  • 5229 Alte activități anexe transporturilor

Întrebări frecvente despre ECO SIGN SRL

Care este CUI-ul firmei ECO SIGN SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ECO SIGN SRL este 32535711, iar codul de TVA este RO32535711. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J22/2006/2013, iar codul EUID este ROONRC.J22/2006/2013.

Unde are sediul ECO SIGN SRL?

Sediul social al firmei ECO SIGN SRL este în SARMISEGETUZA, bl. I2, sc. A, ap. 3, Municipiul Iași, Iași, județul Iași, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are ECO SIGN SRL?

Activitatea principală a firmei ECO SIGN SRL este „Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat”, cod CAEN 4322. În Registrul Comerțului are autorizate în total 32 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată ECO SIGN SRL?

ECO SIGN SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 decembrie 2013, deci are 12 ani de activitate.

Cum pot contacta firma ECO SIGN SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ECO SIGN SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Iași sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are ECO SIGN SRL?

În 2025, ECO SIGN SRL a raportat o cifră de afaceri de 382 mii lei și un profit net de 198 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este ECO SIGN SRL plătitoare de TVA?

Da. ECO SIGN SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 7 decembrie 2015 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează