ECO MOTORS SRL
Sat Zimandcuz, Comuna Zimandu Nou, Arad
În 2025: cifra de afaceri 409 mii lei, pierdere netă 24 mii lei, 5 angajați.
Despre ECO MOTORS SRL
ECO MOTORS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 iulie 2005 cu numărul J2005001268020 și codul unic de înregistrare (CUI) 17768403, cu sediul în Zimandcuz (com. Zimandu Nou), județul Arad. Activitatea principală este „Repararea și întreținerea autovehiculelor” (cod CAEN 9531). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 409 mii lei (-53% față de 2024), o pierdere netă de 24 mii lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 294 mii lei la 409 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 13 iulie 2005 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 17768403
- Nr. Registrul Comerțului
- J2005001268020
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 11 iulie 2005
- EUID
- ROONRC.J2005001268020
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 13.10.2026
din 13.07.2005
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Arad
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 409 mii lei
- Pierdere netă
- 24 mii lei
- Angajați (medie)
- 5
- Capitaluri proprii
- 181 mii lei
- Datorii
- 672 mii lei
- Active totale
- 852 mii lei
- Marjă netă
- -6%
- Cifră / angajat
- 82 mii lei
-53% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; cifra de afaceri a scăzut cu 53% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 191 mii | 165 mii | 187 mii | 221 mii | 227 mii | 294 mii | 562 mii | 809 mii | 863 mii | 409 mii |
| Venituri totale | 213 mii | 190 mii | 187 mii | 221 mii | 227 mii | 294 mii | 562 mii | 816 mii | 864 mii | 411 mii |
| Cheltuieli totale | 225 mii | 196 mii | 231 mii | 232 mii | 219 mii | 265 mii | 449 mii | 722 mii | 803 mii | 436 mii |
| Profit / pierdere brută | -11 mii | -6.343 | -44 mii | -11 mii | 8.460 | 29 mii | 113 mii | 94 mii | 61 mii | -24 mii |
| Profit / pierdere netă | -13 mii | -8.242 | -46 mii | -13 mii | 6.324 | 26 mii | 107 mii | 87 mii | 53 mii | -24 mii |
| Număr mediu de angajați | 4 | 4 | 4 | — | — | — | — | 4 | 5 | 5 |
| Active imobilizate | 83 mii | 456 mii | 659 mii | 653 mii | 664 mii | 737 mii | 732 mii | 713 mii | 705 mii | 693 mii |
| Active circulante | 172 mii | 142 mii | 150 mii | 151 mii | 158 mii | 143 mii | 205 mii | 396 mii | 242 mii | 159 mii |
| din care stocuri | 56 mii | 50 mii | 39 mii | 30 mii | 35 mii | 37 mii | 195 mii | 315 mii | 56 mii | 26 mii |
| creanțe | 103 mii | 82 mii | 101 mii | 100 mii | 101 mii | 114 mii | 51 mii | 43 mii | 34 mii | 38 mii |
| casa și conturi la bănci | 13 mii | 11 mii | 10 mii | 21 mii | 22 mii | -7.588 | -41 mii | 39 mii | 151 mii | 95 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | 5.100 | 5.100 | 13 mii | — | — | — |
| Datorii | 264 mii | 615 mii | 871 mii | 879 mii | 897 mii | 928 mii | 885 mii | 958 mii | 741 mii | 672 mii |
| Capitaluri proprii | -7.968 | -16 mii | -62 mii | -75 mii | -69 mii | -42 mii | 65 mii | 152 mii | 205 mii | 181 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Firme similare din județul Arad
- SAFI SERVICE 78 S.R.L. · Arad428 mii lei · 3 ang.
- ROMIRA SERVICE MAD S.R.L. · Arad418 mii lei · 4 ang.
- LA ROCKERU SRL · Sânleani (com. Livada)411 mii lei · 0 ang.
- GAODE COMPANY SRL · Arad410 mii lei · 5 ang.
- DARI MAR AUTOPARTS S.R.L. · Arad409 mii lei · 0 ang.
- CUSTOM FLV SERVICE S.R.L. · Șagu392 mii lei · 1 ang.
- SMA 2025 AUTO - SERVICE S.R.L. · Șeitin387 mii lei · 2 ang.
- SVA CREATIVE CONCEPT S.R.L. · Arad379 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 04.11.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 9531 – Repararea și întreținerea autovehiculelor
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
Întrebări frecvente despre ECO MOTORS SRL
Care este CUI-ul firmei ECO MOTORS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ECO MOTORS SRL este 17768403, iar codul de TVA este RO17768403. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2005001268020, iar codul EUID este ROONRC.J2005001268020.
Unde are sediul ECO MOTORS SRL?
Sediul social al firmei ECO MOTORS SRL este în Sat Zimandcuz, Comuna Zimandu Nou, Arad, Zimandcuz (com. Zimandu Nou), județul Arad, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ECO MOTORS SRL?
Activitatea principală a firmei ECO MOTORS SRL este „Repararea și întreținerea autovehiculelor”, cod CAEN 9531. În Registrul Comerțului are autorizate în total 8 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ECO MOTORS SRL?
ECO MOTORS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 iulie 2005, deci are 21 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ECO MOTORS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0257 *** 174). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ECO MOTORS SRL?
În 2025, ECO MOTORS SRL a raportat o cifră de afaceri de 409 mii lei și o pierdere netă de 24 mii lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ECO MOTORS SRL plătitoare de TVA?
Da. ECO MOTORS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 13 iulie 2005 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 13 octombrie 2026.
E firma ta? Actualizează gratuit datele de contact și adaugă insigna pe site.
Datele acestei firme sunt disponibile și prin API
Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:
GET /api/v1/firma/17768403API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite
Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.