Sari la conținut
funcțiuneNeplătitor TVA8 ani pe piață

ECLA CONSULTING S.R.L.

CUI 39616783J2018001136028

FRUMUȘENI, Sat Frumușeni, Comuna Frumușeni, Arad

În 2025: cifra de afaceri 369 mii lei, profit net 271 mii lei, 1 angajați.

Despre ECLA CONSULTING S.R.L.

ECLA CONSULTING S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 iulie 2018 cu numărul J2018001136028 și codul unic de înregistrare (CUI) 39616783, cu sediul în Frumușeni, județul Arad. Activitatea principală este „Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.” (cod CAEN 8299). Firma are 8 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 369 mii lei (+31% față de 2024), un profit net de 271 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 167 mii lei la 369 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Date de identificare

CUI
39616783
Nr. Registrul Comerțului
J2018001136028
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
12 iulie 2018
EUID
ROONRC.J2018001136028
Cod poștal
317122

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
07.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Arad

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
369 mii lei

+31% față de 2024

Profit net
271 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
273 mii lei
Datorii
151 mii lei
Active totale
424 mii lei
Marjă netă
73,3%
Cifră / angajat
369 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 36% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
0100 mii200 mii300 mii400 mii2018: cifra de afaceri 19.328 lei; profit net 17.669 lei20182019: cifra de afaceri 117.798 lei; profit net 87.506 lei20192020: cifra de afaceri 121.885 lei; profit net 112.789 lei20202021: cifra de afaceri 166.671 lei; profit net 128.115 lei20212022: cifra de afaceri 240.621 lei; profit net 191.148 lei20222023: cifra de afaceri 270.874 lei; profit net 180.824 lei20232024: cifra de afaceri 280.837 lei; profit net 185.774 lei20242025: cifra de afaceri 369.022 lei; profit net 270.622 lei2025
Indicator (lei)20182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă19 mii118 mii122 mii167 mii241 mii271 mii281 mii369 mii
Venituri totale19 mii118 mii122 mii167 mii241 mii271 mii281 mii369 mii
Cheltuieli totale1.07927 mii5.43934 mii44 mii87 mii92 mii93 mii
Profit / pierdere brută18 mii91 mii116 mii133 mii197 mii183 mii189 mii276 mii
Profit / pierdere netă18 mii88 mii113 mii128 mii191 mii181 mii186 mii271 mii
Număr mediu de angajați————1111
Active imobilizate85—4.12568 mii47 mii27 mii7.929—
Active circulante18 mii106 mii145 mii123 mii174 mii165 mii248 mii424 mii
din care stocuri——————5.000—
creanțe3012 mii32 mii52 mii58 mii71 mii172 mii372 mii
casa și conturi la bănci18 mii94 mii113 mii71 mii116 mii94 mii71 mii52 mii
Datorii5808961.27425 mii30 mii11 mii70 mii151 mii
Capitaluri proprii18 mii105 mii148 mii166 mii191 mii181 mii186 mii273 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Firme similare din județul Arad

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 31.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 8299 – Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

  • 2553 Operațiuni de mecanică generală
  • 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
  • 3312 Repararea și întreținerea mașinilor
  • 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice
  • 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Întrebări frecvente despre ECLA CONSULTING S.R.L.

Care este CUI-ul firmei ECLA CONSULTING S.R.L.?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ECLA CONSULTING S.R.L. este 39616783. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2018001136028, iar codul EUID este ROONRC.J2018001136028.

Unde are sediul ECLA CONSULTING S.R.L.?

Sediul social al firmei ECLA CONSULTING S.R.L. este în FRUMUȘENI, Sat Frumușeni, Comuna Frumușeni, Arad, județul Arad, cod poștal 317122, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are ECLA CONSULTING S.R.L.?

Activitatea principală a firmei ECLA CONSULTING S.R.L. este „Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.”, cod CAEN 8299. În Registrul Comerțului are autorizate în total 10 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată ECLA CONSULTING S.R.L.?

ECLA CONSULTING S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 iulie 2018, deci are 8 ani de activitate.

Cum pot contacta firma ECLA CONSULTING S.R.L.?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ECLA CONSULTING S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Frumușeni sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are ECLA CONSULTING S.R.L.?

În 2025, ECLA CONSULTING S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 369 mii lei și un profit net de 271 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este ECLA CONSULTING S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu. Potrivit ANAF, ECLA CONSULTING S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.

Datele acestei firme sunt disponibile și prin API

Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:

GET /api/v1/firma/39616783

API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite

Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.

Explorează