EBROMED CLINIC SRL
Sat Lechința, Comuna Lechința, Bistrița-Năsăud
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 558 mii lei, profit net 145 mii lei, 2 angajați.
Despre EBROMED CLINIC SRL
EBROMED CLINIC SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 februarie 2010 cu numărul J06/52/2010 și codul unic de înregistrare (CUI) 26500204, cu sediul în Lechința, județul Bistrița-Năsăud. Activitatea principală este „Activități de asistență medicală generală” (cod CAEN 8621). Firma are 16 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 558 mii lei (-4% față de 2024), un profit net de 145 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 730 mii lei la 558 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 26500204
- Nr. Registrul Comerțului
- J06/52/2010
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 09 februarie 2010
- EUID
- ROONRC.J06/52/2010
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 06.11.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bistriţa-Năsăud
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 558 mii lei
- Profit net
- 145 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 835 mii lei
- Datorii
- 76 mii lei
- Active totale
- 1,4 mil lei
- Marjă netă
- 25,9%
- Cifră / angajat
- 279 mii lei
-4% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 5% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 85 mii | 146 mii | 196 mii | 361 mii | 756 mii | 730 mii | 588 mii | 729 mii | 581 mii | 558 mii |
| Venituri totale | 123 mii | 174 mii | 227 mii | 389 mii | 784 mii | 838 mii | 616 mii | 757 mii | 615 mii | 603 mii |
| Cheltuieli totale | 120 mii | 171 mii | 200 mii | 281 mii | 517 mii | 651 mii | 468 mii | 517 mii | 491 mii | 441 mii |
| Profit / pierdere brută | 2.935 | 2.946 | 27 mii | 108 mii | 267 mii | 187 mii | 149 mii | 240 mii | 123 mii | 162 mii |
| Profit / pierdere netă | 1.238 | 700 | 21 mii | 101 mii | 259 mii | 180 mii | 143 mii | 233 mii | 106 mii | 145 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1 mil | 1,2 mil | 1,1 mil | 1 mil | 1,2 mil | 1,4 mil |
| Active circulante | 28 mii | 45 mii | 22 mii | 52 mii | 22 mii | 79 mii | 87 mii | 184 mii | 156 mii | 52 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | — | 12 mii | 26 mii | 8.652 | 19 mii |
| creanțe | 20 mii | 1.339 | 1.339 | 1.339 | 2.784 | — | — | 9.218 | — | 11 mii |
| casa și conturi la bănci | 7.643 | 44 mii | 21 mii | 51 mii | 19 mii | 79 mii | 75 mii | 149 mii | 148 mii | 21 mii |
| Datorii | 548 mii | 542 mii | 476 mii | 382 mii | 74 mii | 131 mii | 253 mii | 70 mii | 164 mii | 76 mii |
| Venituri în avans | 729 mii | 702 mii | 674 mii | 646 mii | 618 mii | 590 mii | 562 mii | 534 mii | 528 mii | 494 mii |
| Capitaluri proprii | -30 mii | -29 mii | -9.557 | 92 mii | 349 mii | 528 mii | 353 mii | 586 mii | 691 mii | 835 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Firme similare din județul Bistrița-Năsăud
- REMEDIUM MEDICAL S.R.L. · Zagra776 mii lei · 3 ang.
- PRAXI MED DAN S.R.L. · Bistrița744 mii lei · 2 ang.
- BARBU MED SRL · Tiha Bârgăului653 mii lei · 2 ang.
- OREVICEANU MED S.R.L. · Uriu615 mii lei · 3 ang.
- MEDITRUST SRL · Budacu De Sus (com. Dumitrița)592 mii lei · 3 ang.
- MAIERU MED S.R.L. · Maieru527 mii lei · 2 ang.
- IUGA VALENTINA MED S.R.L. · Sintereag447 mii lei · 3 ang.
- SANODIA MEDICAL S.R.L. · Beclean345 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 03.11.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 8621 – Activități de asistență medicală generală
- 8621 Activități de asistență medicală generală
- 8622 Activități de asistență medicală specializată
- 8623 Activități de asistență stomatologică
- 8690 Alte activități referitoare la sănătatea umană
Întrebări frecvente despre EBROMED CLINIC SRL
Care este CUI-ul firmei EBROMED CLINIC SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei EBROMED CLINIC SRL este 26500204. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J06/52/2010, iar codul EUID este ROONRC.J06/52/2010.
Unde are sediul EBROMED CLINIC SRL?
Sediul social al firmei EBROMED CLINIC SRL este în Sat Lechința, Comuna Lechința, Bistrița-Năsăud, județul Bistrița-Năsăud, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are EBROMED CLINIC SRL?
Activitatea principală a firmei EBROMED CLINIC SRL este „Activități de asistență medicală generală”, cod CAEN 8621. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată EBROMED CLINIC SRL?
EBROMED CLINIC SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 februarie 2010, deci are 16 ani de activitate.
Cum pot contacta firma EBROMED CLINIC SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0740 *** 561). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are EBROMED CLINIC SRL?
În 2025, EBROMED CLINIC SRL a raportat o cifră de afaceri de 558 mii lei și un profit net de 145 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este EBROMED CLINIC SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, EBROMED CLINIC SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 noiembrie 2026.
E firma ta? Actualizează gratuit datele de contact și adaugă insigna pe site.
Datele acestei firme sunt disponibile și prin API
Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:
GET /api/v1/firma/26500204API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite
Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.
Explorează
- Firme din Lechința
- Firme cu CAEN 8621 din județul Bistrița-Năsăud
- CAEN 8621 – Activități de asistență medicală generală
- Top firme din județul Bistrița-Năsăud
- Top firme cu CAEN 8621
- Firme noi din județul Bistrița-Năsăud
- Beneficiari de fonduri din județul Bistrița-Năsăud
- Compară EBROMED CLINIC SRL cu alte firme