EAST EUROPEAN SUPPLY SOLUTION SRL
D.N. 1, KM 303+800M, Sat Șelimbăr, Comuna Șelimbăr, Sibiu
În 2025: cifra de afaceri 10,4 mil lei, profit net 240 mii lei, 16 angajați.
Despre EAST EUROPEAN SUPPLY SOLUTION SRL
EAST EUROPEAN SUPPLY SOLUTION SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 februarie 1992 cu numărul J32/327/1992 și codul unic de înregistrare (CUI) 2457182, cu sediul în Șelimbăr, județul Sibiu. Activitatea principală este „Comerț cu alte autovehicule” (cod CAEN 4519). Firma are 34 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 10,4 mil lei (+5% față de 2024), un profit net de 240 mii lei și 16 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 8,4 mil lei la 10,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
Date de identificare
- CUI
- 2457182
- Nr. Registrul Comerțului
- J32/327/1992
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 14 februarie 1992
- EUID
- ROONRC.J32/327/1992
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.07.1993
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 10,4 mil lei
- Profit net
- 240 mii lei
- Angajați (medie)
- 16
- Capitaluri proprii
- 2,5 mil lei
- Datorii
- 5 mil lei
- Active totale
- 7,5 mil lei
- Marjă netă
- 2,3%
- Cifră / angajat
- 650 mii lei
+5% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 67% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 8,2 mil | 7,5 mil | 7,4 mil | 7,2 mil | 6,6 mil | 8,4 mil | 7,8 mil | 8,2 mil | 9,9 mil | 10,4 mil |
| Venituri totale | 8,3 mil | 7,8 mil | 7,3 mil | 7,3 mil | 6,8 mil | 8,4 mil | 7,9 mil | 8,3 mil | 10,1 mil | 10,9 mil |
| Cheltuieli totale | 8,2 mil | 7,8 mil | 7,3 mil | 7,1 mil | 6,2 mil | 7,9 mil | 7,6 mil | 7,9 mil | 9,8 mil | 10,6 mil |
| Profit / pierdere brută | 120 mii | -26 mii | 13 mii | 204 mii | 554 mii | 484 mii | 280 mii | 326 mii | 284 mii | 278 mii |
| Profit / pierdere netă | 99 mii | -26 mii | 10 mii | 170 mii | 474 mii | 412 mii | 234 mii | 274 mii | 238 mii | 240 mii |
| Număr mediu de angajați | 30 | 34 | 31 | 33 | 19 | 18 | 20 | 17 | 21 | 16 |
| Active imobilizate | 508 mii | 484 mii | 571 mii | 427 mii | 282 mii | 499 mii | 435 mii | 648 mii | 818 mii | 1 mil |
| Active circulante | 3,8 mil | 3,8 mil | 4 mil | 4,4 mil | 5,6 mil | 5,2 mil | 6,5 mil | 5,9 mil | 6,2 mil | 6,4 mil |
| din care stocuri | 2,5 mil | 2,1 mil | 2,6 mil | 2,8 mil | 3 mil | 3,3 mil | 4,3 mil | 4,1 mil | 4,3 mil | 4,2 mil |
| creanțe | 962 mii | 1,2 mil | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,1 mil | 928 mii | 1,4 mil | 1,7 mil | 1,8 mil | 1,9 mil |
| casa și conturi la bănci | 349 mii | 520 mii | 356 mii | 333 mii | 1,4 mil | 994 mii | 754 mii | 158 mii | 133 mii | 372 mii |
| Cheltuieli în avans | 3.201 | 111 mii | 98 mii | 159 mii | 32 mii | 1.493 | 1.474 | 4.932 | 4.932 | 4.932 |
| Datorii | 3,9 mil | 4 mil | 4,2 mil | 4,4 mil | 4,8 mil | 4,2 mil | 5,2 mil | 4,6 mil | 4,8 mil | 5 mil |
| Capitaluri proprii | 455 mii | 429 mii | 439 mii | 609 mii | 1,1 mil | 1,5 mil | 1,7 mil | 2 mil | 2,2 mil | 2,5 mil |
| din care capital subscris vărsat | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1 din 6 în județul Sibiu și locul 3 din 117 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4519 – Comerț cu alte autovehicule.
Firme similare din județul Sibiu
- JONICA MAR S.R.L. · Sibiu3,4 mil lei · 1 ang.
- HAMA TRUCKS S.R.L. · Sibiu609 mii lei · 1 ang.
- TRUCKO TRADING S.R.L. · Sibiu547 mii lei · 1 ang.
- GO TRUCKS SRL · Sibiu424 mii lei · 2 ang.
- ANHANGER LAND M&R SRL · Ocna Sibiului173 mii lei · 2 ang.
- LUCA EL CAM SRL · Cârța0 lei · 4 ang.
- TUTU SIB CAR SRL · Agnita0 lei · 0 ang.
Dosare în instanță
5 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 2326/85/2021/a3006.10.2026
acţiune în anularea hotărârii adunării creditorilor
Tribunalul Sibiu · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 7018/306/202418.08.2026
rezoluţiune contract
Tribunalul Sibiu · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Apelant Reclamant
- 7018/306/202430.04.2024
rezoluţiune contract
Judecătoria Sibiu · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant
- 3870/306/202415.03.2024
plângere contravenţională PV SERIE SBR NR. 54958/20.02.2024
Judecătoria Sibiu · Fond · Civil · calitate: Petent
- 2326/85/202115.09.2021
deschiderea procedurii la cererea debitorului
Tribunalul Sibiu · Fond · Faliment · calitate: Creditor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4519 – Comerț cu alte autovehicule
- 2920 Producția de caroserii pentru autovehicule; fabricarea de remorci și semiremorci
- 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
- 4519 Comerț cu alte autovehicule
- 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
- 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
- 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4730 Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule în magazine specializate
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5590 Alte servicii de cazare
- 5610 Restaurante
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7219 Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7990 Alte servicii de rezervare și asistență turistică
- 9311 Activități ale bazelor sportive
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Întrebări frecvente despre EAST EUROPEAN SUPPLY SOLUTION SRL
Care este CUI-ul firmei EAST EUROPEAN SUPPLY SOLUTION SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei EAST EUROPEAN SUPPLY SOLUTION SRL este 2457182, iar codul de TVA este RO2457182. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J32/327/1992, iar codul EUID este ROONRC.J32/327/1992.
Unde are sediul EAST EUROPEAN SUPPLY SOLUTION SRL?
Sediul social al firmei EAST EUROPEAN SUPPLY SOLUTION SRL este în D.N. 1, KM 303+800M, Sat Șelimbăr, Comuna Șelimbăr, Sibiu, județul Sibiu, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are EAST EUROPEAN SUPPLY SOLUTION SRL?
Activitatea principală a firmei EAST EUROPEAN SUPPLY SOLUTION SRL este „Comerț cu alte autovehicule”, cod CAEN 4519. În Registrul Comerțului are autorizate în total 25 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată EAST EUROPEAN SUPPLY SOLUTION SRL?
EAST EUROPEAN SUPPLY SOLUTION SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 februarie 1992, deci are 34 ani de activitate.
Cum pot contacta firma EAST EUROPEAN SUPPLY SOLUTION SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0758 *** 703). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are EAST EUROPEAN SUPPLY SOLUTION SRL?
În 2025, EAST EUROPEAN SUPPLY SOLUTION SRL a raportat o cifră de afaceri de 10,4 mil lei și un profit net de 240 mii lei, cu 16 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este EAST EUROPEAN SUPPLY SOLUTION SRL plătitoare de TVA?
Da. EAST EUROPEAN SUPPLY SOLUTION SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.