E.M.O.-COM SRL
BRĂILEI, Municipiul Galați, Galați
În 2025: cifra de afaceri 143 mii lei, profit net 61 mii lei.
Despre E.M.O.-COM SRL
E.M.O.-COM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 octombrie 1992 cu numărul J1992002241172 și codul unic de înregistrare (CUI) 2480878, cu sediul în Galați, județul Galați. Activitatea principală este „Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate” (cod CAEN 6820). Firma are 34 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 143 mii lei (+125% față de 2024), un profit net de 61 mii lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 37 mii lei la 143 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 2480878
- Nr. Registrul Comerțului
- J1992002241172
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 05 octombrie 1992
- EUID
- ROONRC.J1992002241172
- Cod poștal
- 800379
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 09.10.2026
reactivat 10.12.2024
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 143 mii lei
- Profit net
- 61 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- -181 mii lei
- Datorii
- 435 mii lei
- Active totale
- 254 mii lei
- Marjă netă
- 42,3%
+125% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (171%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 33 mii | 50 mii | 43 mii | 0 | 0 | 37 mii | 54 mii | 55 mii | 64 mii | 143 mii |
| Venituri totale | 60 mii | 50 mii | 58 mii | 0 | 0 | 37 mii | 54 mii | 71 mii | 64 mii | 147 mii |
| Cheltuieli totale | 18 mii | 62 mii | 63 mii | 13 mii | 0 | 6.583 | 5.998 | 17 mii | 38 mii | 74 mii |
| Profit / pierdere brută | 42 mii | -12 mii | -5.049 | -13 mii | 0 | 30 mii | 48 mii | 53 mii | 25 mii | 72 mii |
| Profit / pierdere netă | 40 mii | -12 mii | -5.625 | -13 mii | 0 | 29 mii | 47 mii | 45 mii | 21 mii | 61 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | — | — |
| Active imobilizate | 197 mii | 197 mii | 192 mii | 190 mii | 190 mii | 173 mii | 192 mii | 203 mii | 194 mii | 186 mii |
| Active circulante | 27 mii | 25 mii | 7.606 | 726 | 726 | 2.419 | 6.662 | 19 mii | 34 mii | 68 mii |
| din care stocuri | 5.201 | 3.697 | 7.343 | 116 | 116 | 116 | 116 | 116 | — | — |
| creanțe | 21 mii | 20 mii | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | -8.431 | 6.437 |
| casa și conturi la bănci | 564 | 1.591 | 263 | 610 | 610 | 2.303 | 6.546 | 19 mii | 42 mii | 62 mii |
| Datorii | 582 mii | 592 mii | 593 mii | 597 mii | 597 mii | 552 mii | 506 mii | 485 mii | 470 mii | 435 mii |
| Capitaluri proprii | -358 mii | -370 mii | -393 mii | -406 mii | -406 mii | -377 mii | -308 mii | -263 mii | -242 mii | -181 mii |
| din care capital subscris vărsat | 1.150 | 1.150 | 1.150 | 1.150 | 1.150 | 1.150 | 1.150 | 1.150 | 1.150 | 1.150 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 159 din 270 în județul Galați și locul 9.173 din 14.555 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6820 – Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate.
Firme similare din județul Galați
- PRESSING J.R. SRL · Galați148 mii lei · 2 ang.
- YRY MOMENT S.R.L. · Vânători148 mii lei · 2 ang.
- LUEL IMPEX SRL · Galați147 mii lei · 1 ang.
- BIMOBILE SRL · Galați144 mii lei · 1 ang.
- EGO STILE SRL · Galați140 mii lei · 0 ang.
- NEDROM COM SRL · Galați139 mii lei · 1 ang.
- CONSTRUCTII AVRAM IANCU SRL · Tecuci137 mii lei · 0 ang.
- SPECIAL PUMA SECURITY SRL · Berești132 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6820 – Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Întrebări frecvente despre E.M.O.-COM SRL
Care este CUI-ul firmei E.M.O.-COM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei E.M.O.-COM SRL este 2480878. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1992002241172, iar codul EUID este ROONRC.J1992002241172.
Unde are sediul E.M.O.-COM SRL?
Sediul social al firmei E.M.O.-COM SRL este în BRĂILEI, Municipiul Galați, Galați, județul Galați, cod poștal 800379, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are E.M.O.-COM SRL?
Activitatea principală a firmei E.M.O.-COM SRL este „Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate”, cod CAEN 6820.
Când a fost înființată E.M.O.-COM SRL?
E.M.O.-COM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 octombrie 1992, deci are 34 ani de activitate.
Cum pot contacta firma E.M.O.-COM SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru E.M.O.-COM SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Galați sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are E.M.O.-COM SRL?
În 2025, E.M.O.-COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 143 mii lei și un profit net de 61 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este E.M.O.-COM SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, E.M.O.-COM SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.