E.E.TIM ECHIPAMENTE DE AUTOMATIZARE SA
B-dul INDUSTRIILOR, Municipiul Timișoara, Timiș
A primit finanțare publică (4 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 6,6 mil lei, pierdere netă 141 mii lei, 22 angajați.
Despre E.E.TIM ECHIPAMENTE DE AUTOMATIZARE SA
E.E.TIM ECHIPAMENTE DE AUTOMATIZARE SA este o societate pe acțiuni (SA) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 iulie 1994 cu numărul J35/2234/1994 și codul unic de înregistrare (CUI) 5927653, cu sediul în Timișoara, județul Timiș. Activitatea principală este „Fabricarea altor echipamente electrice” (cod CAEN 2790). Firma are 32 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 6,6 mil lei (+22% față de 2024), o pierdere netă de 141 mii lei și 22 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 6,6 mil lei la 6,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 15 iulie 1994.
Date de identificare
- CUI
- 5927653
- Nr. Registrul Comerțului
- J35/2234/1994
- Formă juridică
- SA
- Data înregistrării
- 12 iulie 1994
- EUID
- ROONRC.J35/2234/1994
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 15.07.1994
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Timiş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 6,6 mil lei
- Pierdere netă
- 141 mii lei
- Angajați (medie)
- 22
- Capitaluri proprii
- 708 mii lei
- Datorii
- 1,4 mil lei
- Active totale
- 2,3 mil lei
- Marjă netă
- -2,1%
- Cifră / angajat
- 299 mii lei
+22% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 6,4 mil | 5,1 mil | 4,7 mil | 4 mil | 4,5 mil | 6,6 mil | 10,6 mil | 10 mil | 5,4 mil | 6,6 mil |
| Venituri totale | 6,4 mil | 5,1 mil | 4,7 mil | 4,1 mil | 4,6 mil | 6,6 mil | 10,7 mil | 10 mil | 5,4 mil | 6,7 mil |
| Cheltuieli totale | 4,6 mil | 4,4 mil | 3,8 mil | 3,9 mil | 4,1 mil | 5,7 mil | 8,6 mil | 8,3 mil | 5,8 mil | 6,8 mil |
| Profit / pierdere brută | 1,8 mil | 658 mii | 855 mii | 214 mii | 577 mii | 937 mii | 2,1 mil | 1,7 mil | -434 mii | -122 mii |
| Profit / pierdere netă | 1,5 mil | 568 mii | 727 mii | 194 mii | 538 mii | 822 mii | 1,8 mil | 1,5 mil | -446 mii | -141 mii |
| Număr mediu de angajați | 25 | 24 | 22 | 22 | 22 | 23 | 23 | 23 | 24 | 22 |
| Active imobilizate | 504 mii | 566 mii | 556 mii | 428 mii | 455 mii | 441 mii | 409 mii | 370 mii | 444 mii | 278 mii |
| Active circulante | 4,9 mil | 2 mil | 2,2 mil | 1,9 mil | 2,3 mil | 4,6 mil | 4,3 mil | 3,1 mil | 2,2 mil | 2 mil |
| din care stocuri | 575 mii | 466 mii | 450 mii | 625 mii | 613 mii | 2 mil | 2,3 mil | 1 mil | 822 mii | 681 mii |
| creanțe | 4,1 mil | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,9 mil | 1,2 mil | 1,7 mil | 1,2 mil | 945 mii |
| casa și conturi la bănci | 154 mii | 397 mii | 357 mii | 92 mii | 288 mii | 725 mii | 730 mii | 430 mii | 190 mii | 394 mii |
| Cheltuieli în avans | 9.110 | 18 mii | 13 mii | 28 mii | 7.924 | 30 mii | 318 mii | 13 mii | 11 mii | 14 mii |
| Datorii | 3 mil | 468 mii | 591 mii | 616 mii | 496 mii | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,1 mil | 1,7 mil | 1,4 mil |
| Venituri în avans | 113 mii | 206 mii | 156 mii | 85 mii | 355 mii | 1,7 mil | 889 mii | 227 mii | 54 mii | 90 mii |
| Provizioane | 84 mii | 84 mii | 84 mii | 84 mii | 84 mii | 84 mii | 84 mii | 84 mii | 84 mii | 84 mii |
| Capitaluri proprii | 2,1 mil | 1,8 mil | 1,9 mil | 1,6 mil | 1,8 mil | 1,9 mil | 2,5 mil | 2,1 mil | 850 mii | 708 mii |
| din care capital subscris vărsat | 180 mii | 180 mii | 180 mii | 180 mii | 180 mii | 180 mii | 180 mii | 180 mii | 180 mii | 180 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 5 din 11 în județul Timiș și locul 32 din 124 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2790 – Fabricarea altor echipamente electrice.
Firme similare din județul Timiș
- AZA AUTOMATION SRL · Giroc6,3 mil lei · 5 ang.
- SLIDE S.R.L. · Utvin (com. Sânmihaiu Roman)3,6 mil lei · 24 ang.
- CORES SRL · Ghiroda1,5 mil lei · 7 ang.
- SMART AGRI SYSTEMS SRL · Chișoda (com. Giroc)227 mii lei · 1 ang.
- CORES ELECTRONIC SRL · Ghiroda156 mii lei · 1 ang.
- ELHIDO SERVICE S.R.L. · Timișoara32 mii lei · 1 ang.
- NATTIVE-SENZ S.R.L. · Timișoara0 lei · 1 ang.
- LORAN VENTILATION SYSTEM S.R.L. · Timișoara0 lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 05.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2790 – Fabricarea altor echipamente electrice
- 2611 Fabricarea subansamblurilor electronice (module)
- 2612 Fabricarea altor componente electronice
- 2790 Fabricarea altor echipamente electrice
- 3313 Repararea echipamentelor electronice și optice
- 3314 Repararea echipamentelor electrice
- 3319 Repararea altor echipamente
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
- 3511 Producția de energie electrică
- 3514 Comercializarea energiei electrice
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4652 Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații
- 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7219 Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
Întrebări frecvente despre E.E.TIM ECHIPAMENTE DE AUTOMATIZARE SA
Care este CUI-ul firmei E.E.TIM ECHIPAMENTE DE AUTOMATIZARE SA?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei E.E.TIM ECHIPAMENTE DE AUTOMATIZARE SA este 5927653, iar codul de TVA este RO5927653. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J35/2234/1994, iar codul EUID este ROONRC.J35/2234/1994.
Unde are sediul E.E.TIM ECHIPAMENTE DE AUTOMATIZARE SA?
Sediul social al firmei E.E.TIM ECHIPAMENTE DE AUTOMATIZARE SA este în B-dul INDUSTRIILOR, Municipiul Timișoara, Timiș, județul Timiș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are E.E.TIM ECHIPAMENTE DE AUTOMATIZARE SA?
Activitatea principală a firmei E.E.TIM ECHIPAMENTE DE AUTOMATIZARE SA este „Fabricarea altor echipamente electrice”, cod CAEN 2790. În Registrul Comerțului are autorizate în total 19 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată E.E.TIM ECHIPAMENTE DE AUTOMATIZARE SA?
E.E.TIM ECHIPAMENTE DE AUTOMATIZARE SA a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 iulie 1994, deci are 32 ani de activitate.
Cum pot contacta firma E.E.TIM ECHIPAMENTE DE AUTOMATIZARE SA?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0256 *** 661). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are E.E.TIM ECHIPAMENTE DE AUTOMATIZARE SA?
În 2025, E.E.TIM ECHIPAMENTE DE AUTOMATIZARE SA a raportat o cifră de afaceri de 6,6 mil lei și o pierdere netă de 141 mii lei, cu 22 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este E.E.TIM ECHIPAMENTE DE AUTOMATIZARE SA plătitoare de TVA?
Da. E.E.TIM ECHIPAMENTE DE AUTOMATIZARE SA este înregistrată în scopuri de TVA din 15 iulie 1994. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.