DUROPAVIMENT SRL
Preot Francisc Lenghen, Sat Tuta, Comuna Târgu Trotuș, Bacău
În 2025: cifra de afaceri 183 mii lei, profit net 16 mii lei, 1 angajați.
Despre DUROPAVIMENT SRL
DUROPAVIMENT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 decembrie 2015 cu numărul J2015001314045 și codul unic de înregistrare (CUI) 35353730, cu sediul în Tuta (com. Târgu Trotuș), județul Bacău. Activitatea principală este „Lucrări de pardosire și placare a pereților” (cod CAEN 4333). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 183 mii lei (+110% față de 2024), un profit net de 16 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 28 mii lei la 183 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2016.
Date de identificare
- CUI
- 35353730
- Nr. Registrul Comerțului
- J2015001314045
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 23 decembrie 2015
- EUID
- ROONRC.J2015001314045
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 12.10.2026
din 01.10.2016
reactivat 23.03.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Oneşti
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 183 mii lei
- Profit net
- 16 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 485 mii lei
- Datorii
- 73 mii lei
- Active totale
- 559 mii lei
- Marjă netă
- 8,8%
- Cifră / angajat
- 183 mii lei
+110% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 13% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1 mil | 429 mii | 1,1 mil | 345 mii | 28 mii | 155 mii | 263 mii | 87 mii | 183 mii |
| Venituri totale | 1 mil | 429 mii | 1,1 mil | 348 mii | 28 mii | 155 mii | 264 mii | 115 mii | 234 mii |
| Cheltuieli totale | 859 mii | 282 mii | 566 mii | 333 mii | 199 mii | 149 mii | 250 mii | 109 mii | 215 mii |
| Profit / pierdere brută | 147 mii | 147 mii | 498 mii | 15 mii | -171 mii | 6.231 | 14 mii | 6.480 | 18 mii |
| Profit / pierdere netă | 122 mii | 143 mii | 488 mii | 11 mii | -172 mii | 4.508 | 11 mii | 5.327 | 16 mii |
| Număr mediu de angajați | 8 | 5 | 3 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 138 mii | 135 mii | 187 mii | 289 mii | 206 mii | 210 mii | 198 mii | 186 mii | 182 mii |
| Active circulante | 372 mii | 145 mii | 591 mii | 617 mii | 415 mii | 327 mii | 351 mii | 378 mii | 377 mii |
| din care stocuri | — | — | — | 114 mii | 135 mii | 82 mii | 93 mii | 119 mii | 118 mii |
| creanțe | 137 mii | 136 mii | 420 mii | 282 mii | 264 mii | 194 mii | 200 mii | 227 mii | 97 mii |
| casa și conturi la bănci | 235 mii | 9.094 | 170 mii | 220 mii | 16 mii | 52 mii | 58 mii | 33 mii | 162 mii |
| Cheltuieli în avans | — | 118 mii | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 387 mii | 254 mii | 147 mii | 751 mii | 637 mii | 84 mii | 85 mii | 95 mii | 73 mii |
| Capitaluri proprii | 123 mii | 144 mii | 631 mii | 155 mii | -17 mii | 453 mii | 464 mii | 469 mii | 485 mii |
| din care capital subscris vărsat | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 4.000 | 4.000 | 4.000 | 4.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 24 din 48 în județul Bacău și locul 1.164 din 2.147 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4333 – Lucrări de pardosire și placare a pereților.
Firme similare din județul Bacău
- NATYLORY S.R.L. · Mărgineni208 mii lei · 2 ang.
- DESYGN DANY PARQUET S.R.L. · Mărgineni206 mii lei · 1 ang.
- NICUȘOR ALEX CONSTRUCT S.R.L. · Hemeiuș173 mii lei · 0 ang.
- FLORESIN.PAV.ARIS S.R.L. · Buciumi169 mii lei · 2 ang.
- MORAR DANVIO SRL · Orbeni140 mii lei · 0 ang.
- MINRYK CONSTRUCT S.R.L. · Bacău129 mii lei · 3 ang.
- GIUSEPE EDIL 80 S.R.L. · Nicolae Bălcescu123 mii lei · 1 ang.
- ALIN-GIPS S.R.L. · Faraoani92 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4333 – Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
Întrebări frecvente despre DUROPAVIMENT SRL
Care este CUI-ul firmei DUROPAVIMENT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DUROPAVIMENT SRL este 35353730, iar codul de TVA este RO35353730. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2015001314045, iar codul EUID este ROONRC.J2015001314045.
Unde are sediul DUROPAVIMENT SRL?
Sediul social al firmei DUROPAVIMENT SRL este în Preot Francisc Lenghen, Sat Tuta, Comuna Târgu Trotuș, Bacău, Tuta (com. Târgu Trotuș), județul Bacău, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DUROPAVIMENT SRL?
Activitatea principală a firmei DUROPAVIMENT SRL este „Lucrări de pardosire și placare a pereților”, cod CAEN 4333. În Registrul Comerțului are autorizate în total 20 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată DUROPAVIMENT SRL?
DUROPAVIMENT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 decembrie 2015, deci are 10 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DUROPAVIMENT SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru DUROPAVIMENT SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Tuta (com. Târgu Trotuș) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are DUROPAVIMENT SRL?
În 2025, DUROPAVIMENT SRL a raportat o cifră de afaceri de 183 mii lei și un profit net de 16 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DUROPAVIMENT SRL plătitoare de TVA?
Da. DUROPAVIMENT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2016. Datele au fost verificate la ANAF pe 12 octombrie 2026.