Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare18 ani pe piață

DURJA-CONSTRUCT SRL

CUI 23421416J2008000434241

Str. AVRAM IANCU, Loc. Borsa, Oraș Borșa, Maramureș

În 2025: cifra de afaceri 355 mii lei, profit net 52 mii lei, 1 angajați.

Despre DURJA-CONSTRUCT SRL

DURJA-CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 martie 2008 cu numărul J2008000434241 și codul unic de înregistrare (CUI) 23421416, cu sediul în Borsa (oraș Borșa), județul Maramureș. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 355 mii lei (+273% față de 2024), un profit net de 52 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 667 mii lei la 355 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 4 martie 2008 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
23421416
Nr. Registrul Comerțului
J2008000434241
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
03 martie 2008
EUID
ROONRC.J2008000434241
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 04.03.2008

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
06.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Vişeu De Sus

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
355 mii lei

+273% față de 2024

Profit net
52 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
345 mii lei
Datorii
29 mii lei
Active totale
375 mii lei
Marjă netă
14,8%
Cifră / angajat
355 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 8% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-250 mii0250 mii500 mii750 mii2016: cifra de afaceri 15.894 lei; pierdere netă 2.760 lei20162017: cifra de afaceri 43.156 lei; profit net 21.196 lei20172018: cifra de afaceri 658.208 lei; profit net 550.274 lei20182019: cifra de afaceri 547.755 lei; profit net 417.178 lei20192020: cifra de afaceri 543.010 lei; profit net 382.440 lei20202021: cifra de afaceri 667.197 lei; profit net 380.905 lei20212022: cifra de afaceri 430.604 lei; pierdere netă 28.404 lei20222023: cifra de afaceri 160.966 lei; pierdere netă 102.860 lei20232024: cifra de afaceri 95.242 lei; pierdere netă 194.564 lei20242025: cifra de afaceri 355.432 lei; profit net 52.459 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă16 mii43 mii658 mii548 mii543 mii667 mii431 mii161 mii95 mii355 mii
Venituri totale16 mii43 mii658 mii548 mii543 mii667 mii431 mii161 mii95 mii355 mii
Cheltuieli totale18 mii22 mii101 mii125 mii155 mii280 mii455 mii262 mii289 mii296 mii
Profit / pierdere brută-2.44222 mii557 mii423 mii388 mii388 mii-24 mii-101 mii-194 mii60 mii
Profit / pierdere netă-2.76021 mii550 mii417 mii382 mii381 mii-28 mii-103 mii-195 mii52 mii
Număr mediu de angajați1111111111
Active imobilizate————45 mii214 mii151 mii132 mii88 mii38 mii
Active circulante67 mii88 mii641 mii1,1 mil1,4 mil1,5 mil1,5 mil1,4 mil211 mii337 mii
din care stocuri————105—————
creanțe64 mii77 mii622 mii1,1 mil1,4 mil1,2 mil932 mii879 mii188 mii137 mii
casa și conturi la bănci3.08211 mii19 mii8.0546.523296 mii579 mii553 mii22 mii200 mii
Datorii1.8541.9203.9705.6668.1247.5454.2427.1805.26829 mii
Capitaluri proprii65 mii86 mii637 mii1,1 mil1,4 mil1,7 mil1,7 mil1,6 mil293 mii345 mii
din care capital subscris vărsat500500500500500500500500500500

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 301 din 598 în județul Maramureș și locul 10.300 din 19.577 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.

Firme similare din județul Maramureș

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

Întrebări frecvente despre DURJA-CONSTRUCT SRL

Care este CUI-ul firmei DURJA-CONSTRUCT SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DURJA-CONSTRUCT SRL este 23421416, iar codul de TVA este RO23421416. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2008000434241, iar codul EUID este ROONRC.J2008000434241.

Unde are sediul DURJA-CONSTRUCT SRL?

Sediul social al firmei DURJA-CONSTRUCT SRL este în Str. AVRAM IANCU, Loc. Borsa, Oraș Borșa, Maramureș, Borsa (oraș Borșa), județul Maramureș, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are DURJA-CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a firmei DURJA-CONSTRUCT SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată DURJA-CONSTRUCT SRL?

DURJA-CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 martie 2008, deci are 18 ani de activitate.

Cum pot contacta firma DURJA-CONSTRUCT SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0262 *** 138). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are DURJA-CONSTRUCT SRL?

În 2025, DURJA-CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 355 mii lei și un profit net de 52 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este DURJA-CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Da. DURJA-CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 4 martie 2008 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.

Explorează