Sari la conținut
funcțiuneNeplătitor TVAInactiv fiscal (ANAF)35 ani pe piață

DUMITRIU SRL

CUI 1935661J22/1571/1991

Com. TODIRESTI, Sat Hărmăneștii Vechi, Comuna Hărmănești, Iași

În 2016: cifra de afaceri 1.516 lei, profit net 347 lei.

Despre DUMITRIU SRL

DUMITRIU SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 septembrie 1991 cu numărul J22/1571/1991 și codul unic de înregistrare (CUI) 1935661, cu sediul în Hărmăneștii Vechi (com. Hărmănești), județul Iași. Activitatea principală este „nedefinită” (cod CAEN 5211). Firma are 35 ani de la înființare. În 2016, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1.516 lei, un profit net de 347 lei. Nu este înregistrată în scopuri de TVA; ANAF o figurează ca contribuabil inactiv.

Date de identificare

CUI
1935661
Nr. Registrul Comerțului
J22/1571/1991
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
06 septembrie 1991
EUID
ROONRC.J22/1571/1991
Cod poștal
707509

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Da

din 18.03.2016

Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Paşcani

Date financiare 2016

Cifra de afaceri
1.516 lei
Profit net
347 lei
Angajați (medie)
—
Capitaluri proprii
1.023 lei
Datorii
7.958 lei
Active totale
8.981 lei
Marjă netă
22,9%
Risc mediu

Indicator de risc de insolvență: Declarată inactivă fiscal de ANAF; datorii de 89% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2016, nu o evaluare de credit.

Indicator (lei)2016
Cifra de afaceri netă1.516
Venituri totale1.516
Cheltuieli totale1.124
Profit / pierdere brută392
Profit / pierdere netă347
Active circulante8.981
din care stocuri8.954
casa și conturi la bănci27
Datorii7.958
Capitaluri proprii1.023
din care capital subscris vărsat210

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Firme similare din județul Iași

Dosare în instanță

Cele mai recente 10 din 405 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 1070/233/202515.10.2026

    anularea unui act notarial contract de v.c.autentif.1270/2017

    Tribunalul Galati · Apel · Civil · calitate: Apelant Pârât

  • 20806/233/202615.10.2026

    cerere de valoare redusă

    Judecătoria Galati · Fond · Civil · calitate: Intervenient

  • 35669/3/2022*/a308.10.2026

    Verificare măsuri asiguratorii (art. 250 ind.2 C.p.p.) CO

    Curtea de Apel Bucuresti · Contestaţie(NCPP) · Penal · calitate: Inculpat

  • 20294/233/202608.10.2026

    pretenţii

    Judecătoria Galati · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât

  • 37021/300/202606.10.2026

    obligaţie de a face

    Judecătoria Sectorul 2 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Pârât

  • 5986/99/202605.10.2026

    opoziţie la dizolvare

    Tribunalul Iasi · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât

  • 18113/236/2026/a101.10.2026

    măsuri şi excepţii dispuse de judecătorul de cameră preliminară

    Judecătoria Giurgiu · Fond · Penal · calitate: Inculpat

  • 26113/301/2026/a1.930.09.2026

    îndreptare eroare materială (art.278 NCPP)

    Judecătoria Sectorul 3 Bucuresti · Fond · Penal · calitate: Inculpat

  • 18113/236/202628.09.2026

    furtul calificat (art.229 NCP)

    Judecătoria Giurgiu · Fond · Penal · calitate: Inculpat

  • 3482/110/202625.09.2026

    pretenţii

    Tribunalul Bacau · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 23.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 5211

Registrul Comerțului nu are alte coduri CAEN autorizate pentru această firmă.

Întrebări frecvente despre DUMITRIU SRL

Care este CUI-ul firmei DUMITRIU SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DUMITRIU SRL este 1935661. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J22/1571/1991, iar codul EUID este ROONRC.J22/1571/1991.

Unde are sediul DUMITRIU SRL?

Sediul social al firmei DUMITRIU SRL este în Com. TODIRESTI, Sat Hărmăneștii Vechi, Comuna Hărmănești, Iași, Hărmăneștii Vechi (com. Hărmănești), județul Iași, cod poștal 707509, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are DUMITRIU SRL?

Activitatea principală a firmei DUMITRIU SRL este cod CAEN 5211.

Când a fost înființată DUMITRIU SRL?

DUMITRIU SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 septembrie 1991, deci are 35 ani de activitate.

Cum pot contacta firma DUMITRIU SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru DUMITRIU SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Hărmăneștii Vechi (com. Hărmănești) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are DUMITRIU SRL?

În 2016, DUMITRIU SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.516 lei și un profit net de 347 lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este DUMITRIU SRL plătitoare de TVA?

Nu. Potrivit ANAF, DUMITRIU SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Datele acestei firme sunt disponibile și prin API

Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:

GET /api/v1/firma/1935661

API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite

Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.

Explorează