DUFILIN DS SRL
PREOT TRAIAN PELEA, Sat Izvin, Oraș Recaș, Timiș
În 2025: cifra de afaceri 1,8 mil lei, profit net 277 mii lei, 3 angajați.
Despre DUFILIN DS SRL
DUFILIN DS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 mai 2017 cu numărul J35/1546/2017 și codul unic de înregistrare (CUI) 37485320, cu sediul în Sat Izvin, Oraș Recaș, județul Timiș. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare” (cod CAEN 4673). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,8 mil lei (-9% față de 2024), un profit net de 277 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,6 mil lei la 1,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 2017.
Date de identificare
- CUI
- 37485320
- Nr. Registrul Comerțului
- J35/1546/2017
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 02 mai 2017
- EUID
- ROONRC.J35/1546/2017
- Cod poștal
- 307343
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.07.2017
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,8 mil lei
- Profit net
- 277 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 864 mii lei
- Datorii
- 1 mil lei
- Active totale
- 1,9 mil lei
- Marjă netă
- 15,6%
- Cifră / angajat
- 592 mii lei
-9% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 54% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 406 mii | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,6 mil | 1,8 mil | 1,6 mil | 2 mil | 1,8 mil |
| Venituri totale | 411 mii | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,6 mil | 1,8 mil | 1,7 mil | 2 mil | 1,8 mil |
| Cheltuieli totale | 405 mii | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,6 mil | 1,6 mil | 1,9 mil | 1,5 mil |
| Profit / pierdere brută | 6.746 | 94 mii | 154 mii | 20 mii | 145 mii | 149 mii | 14 mii | 153 mii | 329 mii |
| Profit / pierdere netă | 2.633 | 80 mii | 140 mii | 7.014 | 131 mii | 134 mii | 452 | 92 mii | 277 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 3 | 3 | 3 | 4 | 3 | 4 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 4.563 | 58 mii | 36 mii | 22 mii | 34 mii | 34 mii | 37 mii | 37 mii | 43 mii |
| Active circulante | 395 mii | 483 mii | 519 mii | 620 mii | 768 mii | 1,1 mil | 1,5 mil | 1,6 mil | 1,8 mil |
| din care stocuri | 329 mii | 380 mii | 472 mii | 564 mii | 705 mii | 988 mii | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,8 mil |
| creanțe | 52 mii | 44 mii | -1.740 | 6.507 | 44 mii | 41 mii | 108 mii | 118 mii | 42 mii |
| casa și conturi la bănci | 14 mii | 60 mii | 49 mii | 50 mii | 18 mii | 96 mii | 175 mii | 185 mii | 34 mii |
| Datorii | 397 mii | 459 mii | 333 mii | 412 mii | 441 mii | 663 mii | 1 mil | 1 mil | 1 mil |
| Capitaluri proprii | 2.833 | 83 mii | 223 mii | 230 mii | 360 mii | 494 mii | 495 mii | 587 mii | 864 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 17 din 87 în județul Timiș și locul 421 din 2.016 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4673 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare.
Firme similare din județul Timiș
- EPOXY SYSTEM SRL · Moșnița Veche (com. Moșnița Nouă)2,1 mil lei · 1 ang.
- MASTER CONS SRL · Dumbrăvița2,1 mil lei · 6 ang.
- SERVICE TÂMPLĂRIE PVC S.R.L. · Jimbolia1,9 mil lei · 3 ang.
- S & S FULL TRADING SRL · Timișoara1,8 mil lei · 1 ang.
- HANDANI SRL · Timișoara1,6 mil lei · 2 ang.
- SIHN FOREST PROPERTIES SOCIETATE ÎN NUME COLECTIV · Timișoara1,5 mil lei · 0 ang.
- DAMAYOS SRL · Lovrin1,4 mil lei · 4 ang.
- MODSIGN PROJECT ARTSIDE S.R.L. · Dumbrăvița1,3 mil lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4673 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
Întrebări frecvente despre DUFILIN DS SRL
Care este CUI-ul firmei DUFILIN DS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DUFILIN DS SRL este 37485320, iar codul de TVA este RO37485320. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J35/1546/2017, iar codul EUID este ROONRC.J35/1546/2017.
Unde are sediul DUFILIN DS SRL?
Sediul social al firmei DUFILIN DS SRL este în PREOT TRAIAN PELEA, Sat Izvin, Oraș Recaș, Timiș, județul Timiș, cod poștal 307343, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DUFILIN DS SRL?
Activitatea principală a firmei DUFILIN DS SRL este „Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare”, cod CAEN 4673. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată DUFILIN DS SRL?
DUFILIN DS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 mai 2017, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DUFILIN DS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0256 *** 672). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are DUFILIN DS SRL?
În 2025, DUFILIN DS SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,8 mil lei și un profit net de 277 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DUFILIN DS SRL plătitoare de TVA?
Da. DUFILIN DS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 2017. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.