DRUM PROIECT SRL
Str. PICTOR NICOLAE GRIGORESCU, Municipiul Bacău, Bacău
În 2025: cifra de afaceri 482 mii lei, profit net 85 mii lei, 1 angajați.
Despre DRUM PROIECT SRL
DRUM PROIECT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 iunie 1993 cu numărul J1993001181041 și codul unic de înregistrare (CUI) 4277846, cu sediul în Bacău, județul Bacău. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 33 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 482 mii lei, un profit net de 85 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 611 mii lei la 482 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 1995 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 4277846
- Nr. Registrul Comerțului
- J1993001181041
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 21 iunie 1993
- EUID
- ROONRC.J1993001181041
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 02.10.2026
din 01.01.1995
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 482 mii lei
- Profit net
- 85 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 88 mii lei
- Datorii
- 15 mii lei
- Active totale
- 103 mii lei
- Marjă netă
- 17,7%
- Cifră / angajat
- 482 mii lei
0% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 15% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 223 mii | 259 mii | 837 mii | 588 mii | 611 mii | 736 mii | 414 mii | 483 mii | 482 mii |
| Venituri totale | 226 mii | 259 mii | 837 mii | 588 mii | 611 mii | 736 mii | 414 mii | 498 mii | 482 mii |
| Cheltuieli totale | 115 mii | 163 mii | 369 mii | 449 mii | 368 mii | 602 mii | 349 mii | 456 mii | 383 mii |
| Profit / pierdere brută | 110 mii | 95 mii | 467 mii | 139 mii | 243 mii | 134 mii | 65 mii | 42 mii | 99 mii |
| Profit / pierdere netă | 105 mii | 88 mii | 447 mii | 133 mii | 238 mii | 127 mii | 61 mii | 33 mii | 85 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 45 | 411 | — | — | — | 1.816 | — | — | 3.346 |
| Active circulante | 89 mii | 103 mii | 302 mii | 260 mii | 226 mii | 307 mii | 104 mii | 80 mii | 100 mii |
| din care stocuri | 8.778 | — | — | — | — | — | — | — | — |
| creanțe | 58 mii | 75 mii | 251 mii | 207 mii | 54 mii | 188 mii | 161 mii | 142 mii | 176 mii |
| casa și conturi la bănci | 21 mii | 28 mii | 52 mii | 53 mii | 173 mii | 119 mii | -57 mii | -62 mii | -76 mii |
| Cheltuieli în avans | 157 mii | 100 mii | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 24 mii | 43 mii | 87 mii | 98 mii | 35 mii | 113 mii | 33 mii | 45 mii | 15 mii |
| Venituri în avans | — | 10 mii | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 222 mii | 151 mii | 215 mii | 162 mii | 191 mii | 196 mii | 71 mii | 35 mii | 88 mii |
| din care capital subscris vărsat | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 65 din 279 în județul Bacău și locul 4.709 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.
Firme similare din județul Bacău
- K-TEEL PROEB SRL · Bacău492 mii lei · 2 ang.
- RINCRAFT S.R.L. · Slănic Moldova491 mii lei · 1 ang.
- GRAM ECOHAUS S.R.L. · Bacău488 mii lei · 1 ang.
- INTEGRASYS SRL · Bacău486 mii lei · 1 ang.
- CONTECO TEHNOCONS SRL · Bacău485 mii lei · 2 ang.
- CONDICONSULT TERM SRL · Șerbești (com. Săucești)483 mii lei · 1 ang.
- CAD-CAM ENGINEERING SOLUTION SRL · Bacău478 mii lei · 1 ang.
- INSTAL GRUP SRL · Bacău475 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
Întrebări frecvente despre DRUM PROIECT SRL
Care este CUI-ul firmei DRUM PROIECT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DRUM PROIECT SRL este 4277846, iar codul de TVA este RO4277846. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1993001181041, iar codul EUID este ROONRC.J1993001181041.
Unde are sediul DRUM PROIECT SRL?
Sediul social al firmei DRUM PROIECT SRL este în Str. PICTOR NICOLAE GRIGORESCU, Municipiul Bacău, Bacău, județul Bacău, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DRUM PROIECT SRL?
Activitatea principală a firmei DRUM PROIECT SRL este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată DRUM PROIECT SRL?
DRUM PROIECT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 iunie 1993, deci are 33 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DRUM PROIECT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0747 *** 527). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are DRUM PROIECT SRL?
În 2025, DRUM PROIECT SRL a raportat o cifră de afaceri de 482 mii lei și un profit net de 85 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DRUM PROIECT SRL plătitoare de TVA?
Da. DRUM PROIECT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 1995 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.