DRIVING UNIT SRL
Str. HANNA, et. 1, Sat Nușfalău, Comuna Nușfalău, Sălaj
În 2025: cifra de afaceri 742 mii lei, profit net 53 mii lei, 9 angajați.
Despre DRIVING UNIT SRL
DRIVING UNIT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 august 2006 cu numărul J2006000552318 și codul unic de înregistrare (CUI) 18913595, cu sediul în Nușfalău, județul Sălaj. Activitatea principală este „Alte activități anexe transporturilor” (cod CAEN 5226). Firma are 20 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 742 mii lei (+17% față de 2024), un profit net de 53 mii lei și 9 angajați (număr mediu). Între 2018 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 3.000 lei la 742 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 7 aprilie 2023.
Date de identificare
- CUI
- 18913595
- Nr. Registrul Comerțului
- J2006000552318
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 07 august 2006
- EUID
- ROONRC.J2006000552318
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 07.04.2023
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Şimleu-Silvaniei
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 742 mii lei
- Profit net
- 53 mii lei
- Angajați (medie)
- 9
- Capitaluri proprii
- 116 mii lei
- Datorii
- 51 mii lei
- Active totale
- 176 mii lei
- Marjă netă
- 7,2%
- Cifră / angajat
- 82 mii lei
+17% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 29% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | — | 3.000 | 4.460 | 0 | 0 | — | 379 mii | 633 mii | 742 mii |
| Venituri totale | 0 | 0 | 3.005 | 4.460 | 106 | 0 | 0 | 379 mii | 633 mii | 742 mii |
| Cheltuieli totale | 360 | 630 | 726 | 7.496 | 776 | 380 | 1.262 | 354 mii | 580 mii | 678 mii |
| Profit / pierdere brută | -360 | -630 | 2.279 | -3.036 | -670 | -380 | -1.262 | 25 mii | 53 mii | 63 mii |
| Profit / pierdere netă | -360 | -630 | 2.249 | -3.036 | -670 | -380 | -1.262 | 21 mii | 46 mii | 53 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | — | — | 0 | 0 | — | 5 | 9 | 9 |
| Active circulante | 93 mii | 937 | 1.580 | 113 | 73 | 123 | 161 | 82 mii | 147 mii | 176 mii |
| creanțe | 41 mii | 439 | 1.503 | 68 | 38 | 68 | 68 | 81 mii | 147 mii | 175 mii |
| casa și conturi la bănci | 52 mii | 498 | 77 | 45 | 35 | 55 | 93 | 777 | 385 | 683 |
| Datorii | 92 mii | 2.171 | 565 | 2.124 | 2.754 | 3.185 | 4.485 | 64 mii | 84 mii | 51 mii |
| Provizioane | — | — | — | — | — | — | — | 1.560 | 1.560 | 8.917 |
| Capitaluri proprii | 331 | -1.234 | 1.015 | -2.011 | -2.681 | -3.062 | -4.324 | 16 mii | 62 mii | 116 mii |
| din care capital subscris vărsat | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.010 | 1.010 | 1.010 | 1.010 | 1.010 | 1.010 | 1.010 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 5 din 17 în județul Sălaj și locul 530 din 932 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5226 – Alte activități anexe transporturilor.
Firme similare din județul Sălaj
- HANNA WAREHOUSE SRL · Nușfalău1 mil lei · 8 ang.
- STOCK UNIT SRL · Nușfalău727 mii lei · 9 ang.
- UNITATEA O S.R.L. · Nușfalău718 mii lei · 8 ang.
- UNITATEA P S.R.L. · Nușfalău679 mii lei · 9 ang.
- UNITATEA R S.R.L. · Nușfalău670 mii lei · 9 ang.
- UNITATEA S S.R.L. · Nușfalău648 mii lei · 8 ang.
- BTS TIR S.R.L. · Zalău526 mii lei · 2 ang.
- JODE TRANS S.R.L. · Zalău466 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5226 – Alte activități anexe transporturilor
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
- 5226 Alte activități anexe transporturilor
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
Întrebări frecvente despre DRIVING UNIT SRL
Care este CUI-ul firmei DRIVING UNIT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DRIVING UNIT SRL este 18913595, iar codul de TVA este RO18913595. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2006000552318, iar codul EUID este ROONRC.J2006000552318.
Unde are sediul DRIVING UNIT SRL?
Sediul social al firmei DRIVING UNIT SRL este în Str. HANNA, et. 1, Sat Nușfalău, Comuna Nușfalău, Sălaj, județul Sălaj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DRIVING UNIT SRL?
Activitatea principală a firmei DRIVING UNIT SRL este „Alte activități anexe transporturilor”, cod CAEN 5226. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată DRIVING UNIT SRL?
DRIVING UNIT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 august 2006, deci are 20 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DRIVING UNIT SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru DRIVING UNIT SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Nușfalău sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are DRIVING UNIT SRL?
În 2025, DRIVING UNIT SRL a raportat o cifră de afaceri de 742 mii lei și un profit net de 53 mii lei, cu 9 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DRIVING UNIT SRL plătitoare de TVA?
Da. DRIVING UNIT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 7 aprilie 2023. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.