DRC GRUP SRL
Luminii, Sat Hemeiuș, Comuna Hemeiuș, Bacău
În 2025: cifra de afaceri 1,2 mil lei, profit net 1.112 lei, 2 angajați.
Despre DRC GRUP SRL
DRC GRUP SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 septembrie 2009 cu numărul J2009000914043 și codul unic de înregistrare (CUI) 26044825, cu sediul în Hemeiuș, județul Bacău. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata nespecializat” (cod CAEN 4690). Firma are 17 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,2 mil lei (+4% față de 2024), un profit net de 1.112 lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 1,4 mil lei la 1,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 26 iunie 2014.
Date de identificare
- CUI
- 26044825
- Nr. Registrul Comerțului
- J2009000914043
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 30 septembrie 2009
- EUID
- ROONRC.J2009000914043
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 26.06.2014
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,2 mil lei
- Profit net
- 1.112 lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 73 mii lei
- Datorii
- 261 mii lei
- Active totale
- 334 mii lei
- Marjă netă
- 0,1%
- Cifră / angajat
- 603 mii lei
+4% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 78% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 69 mii | 67 mii | 68 mii | 71 mii | 521 mii | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,2 mil |
| Venituri totale | 69 mii | 67 mii | 68 mii | 71 mii | 521 mii | 1,5 mil | 1,6 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,3 mil |
| Cheltuieli totale | 54 mii | 60 mii | 40 mii | 63 mii | 499 mii | 1,4 mil | 1,6 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,3 mil |
| Profit / pierdere brută | 15 mii | 6.959 | 28 mii | 8.088 | 23 mii | 16 mii | 19 mii | 18 mii | 3.585 | 1.703 |
| Profit / pierdere netă | 13 mii | 6.124 | 26 mii | 5.953 | 16 mii | 1.624 | 3.142 | 4.282 | 3.011 | 1.112 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 11 mii | 11 mii | 11 mii | 11 mii | 77 mii | 108 mii | 102 mii | 75 mii | 43 mii | 13 mii |
| Active circulante | 670 | 12 mii | 34 mii | 36 mii | 251 mii | 328 mii | 406 mii | 413 mii | 377 mii | 321 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | 105 mii | 245 mii | 300 mii | 236 mii | 269 mii | 276 mii |
| creanțe | — | 1.320 | — | 7.537 | — | 9.966 | 4.892 | 95 mii | 6.482 | 10 mii |
| casa și conturi la bănci | 670 | 10 mii | 34 mii | 29 mii | 146 mii | 74 mii | 101 mii | 82 mii | 102 mii | 34 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | 21 mii | — | — | — | — |
| Datorii | 5.932 | 11 mii | 7.116 | 3.680 | 273 mii | 400 mii | 448 mii | 424 mii | 354 mii | 261 mii |
| Capitaluri proprii | 5.758 | 12 mii | 38 mii | 44 mii | 55 mii | 57 mii | 60 mii | 64 mii | 67 mii | 73 mii |
| din care capital subscris vărsat | 300 | 300 | 300 | 300 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 43 din 121 în județul Bacău și locul 2.581 din 6.117 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4690 – Comerț cu ridicata nespecializat.
Firme similare din județul Bacău
- QEST INC SRL · Onești1,3 mil lei · 1 ang.
- PROTECT DISTRIBUTION SRL · Bacău1,3 mil lei · 5 ang.
- COMTEXAURA SRL · Buhuși1,3 mil lei · 1 ang.
- DIVERS SHOP SRL · Coteni (com. Buhoci)1,2 mil lei · 2 ang.
- SANIOCOM SRL · Buciumi1,2 mil lei · 4 ang.
- ROMPLAST PLUS SRL · Bacău1,2 mil lei · 1 ang.
- TRADE MARE SRL · Bacău1,1 mil lei · 2 ang.
- METALSIM COMPANY SRL · Hemeiuș1,1 mil lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4690 – Comerț cu ridicata nespecializat
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
Întrebări frecvente despre DRC GRUP SRL
Care este CUI-ul firmei DRC GRUP SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DRC GRUP SRL este 26044825, iar codul de TVA este RO26044825. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2009000914043, iar codul EUID este ROONRC.J2009000914043.
Unde are sediul DRC GRUP SRL?
Sediul social al firmei DRC GRUP SRL este în Luminii, Sat Hemeiuș, Comuna Hemeiuș, Bacău, județul Bacău, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DRC GRUP SRL?
Activitatea principală a firmei DRC GRUP SRL este „Comerț cu ridicata nespecializat”, cod CAEN 4690. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată DRC GRUP SRL?
DRC GRUP SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 septembrie 2009, deci are 17 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DRC GRUP SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0751 *** 721). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are DRC GRUP SRL?
În 2025, DRC GRUP SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,2 mil lei și un profit net de 1.112 lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DRC GRUP SRL plătitoare de TVA?
Da. DRC GRUP SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 26 iunie 2014. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.