DRAGOS SRL
Str. GHEORGHE POP DE BASESTI, bl. 1, sc. E, ap. 71, Municipiul Bistrița, Bistrița-Năsăud
În 2025: cifra de afaceri 333 mii lei, profit net 69 mii lei, 1 angajați.
Despre DRAGOS SRL
DRAGOS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 octombrie 2005 cu numărul J06/897/2005 și codul unic de înregistrare (CUI) 18056438, cu sediul în Bistrița, județul Bistrița-Năsăud. Activitatea principală este „Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri” (cod CAEN 4334). Firma are 20 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 333 mii lei (+23% față de 2024), un profit net de 69 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 92 mii lei la 333 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 18056438
- Nr. Registrul Comerțului
- J06/897/2005
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 20 octombrie 2005
- EUID
- ROONRC.J06/897/2005
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 14.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bistriţa-Năsăud
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 333 mii lei
- Profit net
- 69 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 69 mii lei
- Datorii
- 37 mii lei
- Active totale
- 106 mii lei
- Marjă netă
- 20,8%
- Cifră / angajat
- 333 mii lei
+23% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 35% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 51 mii | 121 mii | 94 mii | 65 mii | 59 mii | 92 mii | 53 mii | 181 mii | 270 mii | 333 mii |
| Venituri totale | 51 mii | 121 mii | 94 mii | 65 mii | 59 mii | 92 mii | 53 mii | 181 mii | 270 mii | 333 mii |
| Cheltuieli totale | 8.003 | 17 mii | 5.753 | 501 | 858 | 698 | 106 mii | 81 mii | 266 mii | 259 mii |
| Profit / pierdere brută | 43 mii | 104 mii | 88 mii | 64 mii | 58 mii | 91 mii | -52 mii | 100 mii | 4.148 | 73 mii |
| Profit / pierdere netă | 41 mii | 100 mii | 85 mii | 62 mii | 56 mii | 89 mii | -54 mii | 84 mii | 1.446 | 69 mii |
| Număr mediu de angajați | 4 | 6 | 6 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | — | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | — | 45 mii | 45 mii | 34 mii |
| Active circulante | 8.798 | 87 mii | 173 mii | 237 mii | 290 mii | 382 mii | 354 mii | 87 mii | 12 mii | 72 mii |
| din care stocuri | 5.656 | 5.656 | 0 | 0 | 0 | 0 | — | 0 | 0 | — |
| creanțe | — | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 27 mii | 80 mii | 0 | 67 mii |
| casa și conturi la bănci | 3.142 | 81 mii | 173 mii | 237 mii | 290 mii | 382 mii | 327 mii | 6.729 | 12 mii | 5.529 |
| Datorii | 27 mii | 4.252 | 5.113 | 7.551 | 4.200 | 7.281 | 33 mii | 48 mii | 5.978 | 37 mii |
| Capitaluri proprii | -18 mii | 82 mii | 168 mii | 230 mii | 286 mii | 375 mii | 321 mii | 84 mii | 51 mii | 69 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 6 din 20 în județul Bistrița-Năsăud și locul 438 din 1.390 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4334 – Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri.
Firme similare din județul Bistrița-Năsăud
- DUALDECOR RODNA S.R.L. · Rodna545 mii lei · 2 ang.
- THERMOMOD S.R.L. · Bistrița394 mii lei · 1 ang.
- POPGLASS EXPERT S.R.L. · Bistrița289 mii lei · 2 ang.
- ROGVAIV COM SERV SRL · Bistrița280 mii lei · 1 ang.
- INSIDEDEC S.R.L. · Ivăneasa (com. Ilva Mare)163 mii lei · 3 ang.
- NXR CONSTRUCT S.R.L. · Salva154 mii lei · 2 ang.
- CALUNIK PELLET S.R.L. · Ciceu-Mihăiești130 mii lei · 1 ang.
- RADU CLAR CONSTRUCT S.R.L. · Unirea (mun. Bistrița)117 mii lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4334 – Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 9001 Activități de interpretare artistică (spectacole)
- 9002 Activități suport pentru interpretare artistică (spectacole)
- 9003 Activități de creație artistică
- 9004 Activități de gestionare a sălilor de spectacole
Întrebări frecvente despre DRAGOS SRL
Care este CUI-ul firmei DRAGOS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DRAGOS SRL este 18056438. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J06/897/2005, iar codul EUID este ROONRC.J06/897/2005.
Unde are sediul DRAGOS SRL?
Sediul social al firmei DRAGOS SRL este în Str. GHEORGHE POP DE BASESTI, bl. 1, sc. E, ap. 71, Municipiul Bistrița, Bistrița-Năsăud, județul Bistrița-Năsăud, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DRAGOS SRL?
Activitatea principală a firmei DRAGOS SRL este „Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri”, cod CAEN 4334. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată DRAGOS SRL?
DRAGOS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 octombrie 2005, deci are 20 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DRAGOS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0263 *** 327). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are DRAGOS SRL?
În 2025, DRAGOS SRL a raportat o cifră de afaceri de 333 mii lei și un profit net de 69 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DRAGOS SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, DRAGOS SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 15 octombrie 2026.