DRA-Q LOGISTICS SRL
EUGEN IONESCU, bl. C3ABC, sc. B, et. 1, ap. 7, Municipiul Slatina, Olt
În 2025: cifra de afaceri 364 mii lei, profit net 57 mii lei, 2 angajați.
Despre DRA-Q LOGISTICS SRL
DRA-Q LOGISTICS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 decembrie 2012 cu numărul J28/738/2012 și codul unic de înregistrare (CUI) 30979548, cu sediul în Slatina, județul Olt. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 13 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 364 mii lei (-80% față de 2024), un profit net de 57 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 1,4 mil lei la 364 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 16 ianuarie 2013.
Date de identificare
- CUI
- 30979548
- Nr. Registrul Comerțului
- J28/738/2012
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 05 decembrie 2012
- EUID
- ROONRC.J28/738/2012
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 16.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Olt
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 364 mii lei
- Profit net
- 57 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 4.775 lei
- Datorii
- 931 mii lei
- Active totale
- 936 mii lei
- Marjă netă
- 15,7%
- Cifră / angajat
- 182 mii lei
-80% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 99% din active; cifra de afaceri a scăzut cu 80% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 842 mii | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,1 mil | 987 mii | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,8 mil | 1,8 mil | 364 mii |
| Venituri totale | 891 mii | 1,3 mil | 1,6 mil | 1,3 mil | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,8 mil | 1,9 mil | 480 mii |
| Cheltuieli totale | 821 mii | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,1 mil | 1 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,9 mil | 1,7 mil | 397 mii |
| Profit / pierdere brută | 70 mii | 66 mii | 224 mii | 109 mii | 106 mii | 155 mii | 222 mii | -148 mii | 165 mii | 84 mii |
| Profit / pierdere netă | 58 mii | 55 mii | 208 mii | 97 mii | 95 mii | 140 mii | 207 mii | -166 mii | 135 mii | 57 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 315 mii | 262 mii | 246 mii | 155 mii | 95 mii | 443 mii | 418 mii | 1 mil | 671 mii | 504 mii |
| Active circulante | 406 mii | 661 mii | 580 mii | 630 mii | 730 mii | 506 mii | 711 mii | 424 mii | 377 mii | 429 mii |
| din care stocuri | 6.781 | 115 mii | 19 mii | 99 mii | 73 mii | 90 mii | — | — | — | — |
| creanțe | 242 mii | 257 mii | 169 mii | 173 mii | 178 mii | 153 mii | 395 mii | 377 mii | 330 mii | 389 mii |
| casa și conturi la bănci | 157 mii | 289 mii | 392 mii | 358 mii | 479 mii | 262 mii | 317 mii | 47 mii | 48 mii | 40 mii |
| Cheltuieli în avans | 7.902 | 19 mii | 11 mii | 12 mii | 10 mii | 1.144 | — | — | 3.004 | 3.004 |
| Datorii | 496 mii | 654 mii | 542 mii | 505 mii | 450 mii | 803 mii | 922 mii | 1,6 mil | 1,1 mil | 931 mii |
| Capitaluri proprii | 234 mii | 288 mii | 294 mii | 291 mii | 386 mii | 147 mii | 207 mii | -165 mii | -30 mii | 4.775 |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 225 din 524 în județul Olt și locul 18.796 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.
Firme similare din județul Olt
- BONDOC BM TRANS SRL · Strejești367 mii lei · 1 ang.
- ISPAS ROMTRANS S.R.L. · Crîmpoia367 mii lei · 0 ang.
- GEOCU TRANS RAPID S.R.L. · Iancu Jianu366 mii lei · 1 ang.
- IRYPYK SPEED TRANS SRL · Catanele (com. Schitu)366 mii lei · 1 ang.
- DANDOR SERVICE SRL · Slatina361 mii lei · 1 ang.
- KTDTRANS S.R.L. · Slatina361 mii lei · 1 ang.
- NASTI & IONUȚ TRANSPORT S.R.L. · Colonești361 mii lei · 1 ang.
- AUTO COSTINIKO S.R.L. · Dobrotinet (com. Curtișoara)361 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Întrebări frecvente despre DRA-Q LOGISTICS SRL
Care este CUI-ul firmei DRA-Q LOGISTICS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DRA-Q LOGISTICS SRL este 30979548, iar codul de TVA este RO30979548. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J28/738/2012, iar codul EUID este ROONRC.J28/738/2012.
Unde are sediul DRA-Q LOGISTICS SRL?
Sediul social al firmei DRA-Q LOGISTICS SRL este în EUGEN IONESCU, bl. C3ABC, sc. B, et. 1, ap. 7, Municipiul Slatina, Olt, județul Olt, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DRA-Q LOGISTICS SRL?
Activitatea principală a firmei DRA-Q LOGISTICS SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941.
Când a fost înființată DRA-Q LOGISTICS SRL?
DRA-Q LOGISTICS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 decembrie 2012, deci are 13 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DRA-Q LOGISTICS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0741 *** 621). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are DRA-Q LOGISTICS SRL?
În 2025, DRA-Q LOGISTICS SRL a raportat o cifră de afaceri de 364 mii lei și un profit net de 57 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DRA-Q LOGISTICS SRL plătitoare de TVA?
Da. DRA-Q LOGISTICS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 16 ianuarie 2013. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.