DPM CONSULTING CONSTRUCT SRL
Prof. Petru Olteanu, Sat Tomești, Comuna Tomești, Iași
În 2025: cifra de afaceri 1,3 mil lei, profit net 172 mii lei, 6 angajați.
Despre DPM CONSULTING CONSTRUCT SRL
DPM CONSULTING CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 aprilie 2017 cu numărul J2017000929228 și codul unic de înregistrare (CUI) 37401486, cu sediul în Tomești, județul Iași. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,3 mil lei (-24% față de 2024), un profit net de 172 mii lei și 6 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 487 mii lei la 1,3 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 18 septembrie 2017 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 37401486
- Nr. Registrul Comerțului
- J2017000929228
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 14 aprilie 2017
- EUID
- ROONRC.J2017000929228
- Cod poștal
- 707515
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 18.09.2017
din 01.07.2024
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,3 mil lei
- Profit net
- 172 mii lei
- Angajați (medie)
- 6
- Capitaluri proprii
- 444 mii lei
- Datorii
- 216 mii lei
- Active totale
- 660 mii lei
- Marjă netă
- 13,1%
- Cifră / angajat
- 219 mii lei
-24% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 33% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 336 mii | 211 mii | 246 mii | 573 mii | 487 mii | 692 mii | 2 mil | 1,7 mil | 1,3 mil |
| Venituri totale | 337 mii | 211 mii | 247 mii | 674 mii | 661 mii | 695 mii | 2 mil | 1,8 mil | 1,3 mil |
| Cheltuieli totale | 236 mii | 266 mii | 315 mii | 618 mii | 641 mii | 669 mii | 1,9 mil | 1,4 mil | 1,1 mil |
| Profit / pierdere brută | 101 mii | -55 mii | -68 mii | 56 mii | 20 mii | 27 mii | 65 mii | 375 mii | 209 mii |
| Profit / pierdere netă | 96 mii | -57 mii | -70 mii | 49 mii | 12 mii | 20 mii | 47 mii | 327 mii | 172 mii |
| Număr mediu de angajați | — | 1 | 3 | 6 | 7 | 4 | 5 | 6 | 6 |
| Active imobilizate | 178 | 0 | — | 0 | 9.167 | 242 mii | 7.270 | 3.529 | 94 mii |
| Active circulante | 102 mii | 52 mii | 12 mii | 80 mii | 92 mii | 27 mii | 132 mii | 472 mii | 566 mii |
| din care stocuri | 539 | 0 | 0 | 0 | 54 mii | 8.130 | 16 mii | 17 mii | 200 |
| creanțe | — | 2 | 2.440 | 17 mii | 4.962 | 16 mii | 21 mii | 94 mii | 63 mii |
| casa și conturi la bănci | — | 52 mii | 9.936 | 62 mii | 34 mii | 2.498 | 94 mii | 361 mii | 502 mii |
| Datorii | 6.133 | 13 mii | 44 mii | 62 mii | 71 mii | 219 mii | 92 mii | 148 mii | 216 mii |
| Capitaluri proprii | 96 mii | 39 mii | -31 mii | 18 mii | 30 mii | 50 mii | 47 mii | 327 mii | 444 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 255 din 800 în județul Iași și locul 5.465 din 19.582 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Iași
- ADEL BUILDING S.R.L. · Valea Lupului1,4 mil lei · 0 ang.
- NEOMONTAGE SRL · Iași1,3 mil lei · 4 ang.
- MONDIAL CONSTRUCT SRL · Iași1,3 mil lei · 2 ang.
- J.M. ROSILLO CONSTRUCT S.R.L. · Zberoaia (com. Gorban)1,3 mil lei · 1 ang.
- IRG IONOAIA S.R.L. · Uda (com. Tătăruși)1,3 mil lei · 8 ang.
- INAMSTRO SRL · Iași1,3 mil lei · 196 ang.
- IBERSOL S.R.L. · Holboca1,3 mil lei · 0 ang.
- MARIUS UNIVERSAL CONSTRUCT S.R.L. · Pietrosu (com. Tătăruși)1,3 mil lei · 7 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 5210 Depozitări
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
Întrebări frecvente despre DPM CONSULTING CONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei DPM CONSULTING CONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DPM CONSULTING CONSTRUCT SRL este 37401486, iar codul de TVA este RO37401486. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2017000929228, iar codul EUID este ROONRC.J2017000929228.
Unde are sediul DPM CONSULTING CONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei DPM CONSULTING CONSTRUCT SRL este în Prof. Petru Olteanu, Sat Tomești, Comuna Tomești, Iași, județul Iași, cod poștal 707515, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DPM CONSULTING CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei DPM CONSULTING CONSTRUCT SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 9 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată DPM CONSULTING CONSTRUCT SRL?
DPM CONSULTING CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 aprilie 2017, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DPM CONSULTING CONSTRUCT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 082). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are DPM CONSULTING CONSTRUCT SRL?
În 2025, DPM CONSULTING CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,3 mil lei și un profit net de 172 mii lei, cu 6 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DPM CONSULTING CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Da. DPM CONSULTING CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 18 septembrie 2017 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.