Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare32 ani pe piață

DONPREST COM SRL

CUI 5794140J1994010235402

ARȚARULUI, București Sectorul 1, București

A primit finanțare publică (1 proiect)

În 2025: cifra de afaceri 2,6 mil lei, profit net 703 mii lei, 3 angajați.

Despre DONPREST COM SRL

DONPREST COM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 mai 1994 cu numărul J1994010235402 și codul unic de înregistrare (CUI) 5794140, cu sediul în București Sector 1, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 32 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,6 mil lei (+2% față de 2024), un profit net de 703 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,4 mil lei la 2,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 16 iunie 1994 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
5794140
Nr. Registrul Comerțului
J1994010235402
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
30 mai 1994
EUID
ROONRC.J1994010235402
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 16.06.1994

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
09.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
2,6 mil lei

+2% față de 2024

Profit net
703 mii lei
Angajați (medie)
3
Capitaluri proprii
704 mii lei
Datorii
2,2 mil lei
Active totale
3,1 mil lei
Marjă netă
27,2%
Cifră / angajat
862 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 71% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
01 mil2 mil3 mil4 mil2016: cifra de afaceri 1.105.347 lei; profit net 391.206 lei20162017: cifra de afaceri 1.230.111 lei; profit net 571.655 lei20172018: cifra de afaceri 1.278.258 lei; profit net 684.939 lei20182019: cifra de afaceri 1.219.539 lei; profit net 573.541 lei20192020: cifra de afaceri 986.492 lei; profit net 167.440 lei20202021: cifra de afaceri 1.436.784 lei; profit net 945.521 lei20212022: cifra de afaceri 1.877.610 lei; profit net 968.517 lei20222023: cifra de afaceri 3.496.863 lei; profit net 1.283.916 lei20232024: cifra de afaceri 2.523.621 lei; profit net 470.056 lei20242025: cifra de afaceri 2.586.646 lei; profit net 702.870 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă1,1 mil1,2 mil1,3 mil1,2 mil986 mii1,4 mil1,9 mil3,5 mil2,5 mil2,6 mil
Venituri totale1,1 mil1,2 mil1,3 mil1,2 mil1 mil1,5 mil1,9 mil3,6 mil2,6 mil2,7 mil
Cheltuieli totale662 mii646 mii581 mii652 mii850 mii526 mii907 mii2,1 mil2 mil1,9 mil
Profit / pierdere brută443 mii584 mii698 mii586 mii176 mii960 mii987 mii1,4 mil559 mii844 mii
Profit / pierdere netă391 mii572 mii685 mii574 mii167 mii946 mii969 mii1,3 mil470 mii703 mii
Număr mediu de angajați2333434443
Active imobilizate287 mii405 mii383 mii229 mii125 mii99 mii191 mii135 mii283 mii313 mii
Active circulante898 mii1,3 mil1,8 mil2,2 mil1,7 mil2,3 mil2,5 mil2,5 mil2,5 mil2,8 mil
din care stocuri2324.815—55 mii76 mii35 mii————
creanțe372 mii648 mii543 mii466 mii365 mii421 mii829 mii803 mii1,1 mil1,1 mil
casa și conturi la bănci525 mii640 mii1,3 mil1,6 mil1,2 mil1,9 mil1,7 mil1,7 mil1,4 mil1,6 mil
Datorii279 mii430 mii359 mii287 mii468 mii361 mii1,5 mil1,5 mil1,9 mil2,2 mil
Venituri în avans—————————197 mii
Capitaluri proprii906 mii1,3 mil1,8 mil2,1 mil1,3 mil2,1 mil1,1 mil1,2 mil899 mii704 mii
din care capital subscris vărsat1.0001.0001.0001.0001.0001.0001.0001.0001.0001.000

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 454 din 3.462 în județul București și locul 1.149 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.

Firme similare din județul București

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice

Întrebări frecvente despre DONPREST COM SRL

Care este CUI-ul firmei DONPREST COM SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DONPREST COM SRL este 5794140, iar codul de TVA este RO5794140. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1994010235402, iar codul EUID este ROONRC.J1994010235402.

Unde are sediul DONPREST COM SRL?

Sediul social al firmei DONPREST COM SRL este în ARȚARULUI, București Sectorul 1, București, București Sector 1, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are DONPREST COM SRL?

Activitatea principală a firmei DONPREST COM SRL este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată DONPREST COM SRL?

DONPREST COM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 mai 1994, deci are 32 ani de activitate.

Cum pot contacta firma DONPREST COM SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru DONPREST COM SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 1 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are DONPREST COM SRL?

În 2025, DONPREST COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,6 mil lei și un profit net de 703 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este DONPREST COM SRL plătitoare de TVA?

Da. DONPREST COM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 16 iunie 1994 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.

Explorează