DODO AMA SRL
Str. GHEORGHE ȘINCAI, ap. 1, Municipiul Baia Mare, Maramureș
În 2025: cifra de afaceri 62 mii lei, profit net 9.183 lei, 1 angajați.
Despre DODO AMA SRL
DODO AMA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 octombrie 2005 cu numărul J24/1686/2005 și codul unic de înregistrare (CUI) 18040792, cu sediul în Baia Mare, județul Maramureș. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4120). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 62 mii lei (+29% față de 2024), un profit net de 9.183 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 188 mii lei la 62 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2006.
Date de identificare
- CUI
- 18040792
- Nr. Registrul Comerțului
- J24/1686/2005
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 13 octombrie 2005
- EUID
- ROONRC.J24/1686/2005
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.09.2006
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 62 mii lei
- Profit net
- 9.183 lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- -142 mii lei
- Datorii
- 232 mii lei
- Active totale
- 90 mii lei
- Marjă netă
- 14,8%
- Cifră / angajat
- 62 mii lei
+29% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (258%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 507 mii | 294 mii | 196 mii | 571 mii | 386 mii | 188 mii | 107 mii | 76 mii | 48 mii | 62 mii |
| Venituri totale | 507 mii | 311 mii | 196 mii | 571 mii | 386 mii | 188 mii | 107 mii | 98 mii | 53 mii | 62 mii |
| Cheltuieli totale | 338 mii | 232 mii | 242 mii | 502 mii | 463 mii | 410 mii | 256 mii | 165 mii | 153 mii | 50 mii |
| Profit / pierdere brută | 169 mii | 78 mii | -46 mii | 69 mii | -76 mii | -222 mii | -149 mii | -67 mii | -101 mii | 12 mii |
| Profit / pierdere netă | 142 mii | 75 mii | -48 mii | 63 mii | -80 mii | -224 mii | -150 mii | -67 mii | -101 mii | 9.183 |
| Număr mediu de angajați | 4 | 4 | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 4.533 | 2.321 | 1.166 | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 |
| Active circulante | 624 mii | 661 mii | 607 mii | 743 mii | 866 mii | 751 mii | 241 mii | 166 mii | 93 mii | 90 mii |
| din care stocuri | 5.221 | 6.805 | 6.805 | 26 mii | 17 mii | 29 mii | 8.612 | 8.612 | 8.612 | 8.612 |
| creanțe | 112 mii | 156 mii | 227 mii | 740 mii | 461 mii | 311 mii | 38 mii | 14 mii | 9.714 | 28 mii |
| casa și conturi la bănci | 507 mii | 499 mii | 373 mii | -22 mii | 387 mii | 411 mii | 194 mii | 144 mii | 75 mii | 53 mii |
| Datorii | 247 mii | 207 mii | 200 mii | 271 mii | 474 mii | 583 mii | 223 mii | 216 mii | 245 mii | 232 mii |
| Capitaluri proprii | 381 mii | 457 mii | 409 mii | 472 mii | 392 mii | 168 mii | 17 mii | -50 mii | -151 mii | -142 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 424 din 548 în județul Maramureș și locul 12.400 din 16.143 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Maramureș
- SMECICAS BAUSTELLE S.R.L. · Poienile De Sub Munte64 mii lei · 0 ang.
- VICONIK COM SRL · Baia Mare63 mii lei · 0 ang.
- SAV PRO S.R.L. · Baia Mare63 mii lei · 1 ang.
- KANGEN MMG CONSTRUCT S.R.L. · Baia Mare63 mii lei · 0 ang.
- WANDCON SRL · Vișeu De Sus (oraș Viseu De Sus)62 mii lei · 0 ang.
- SPRING BUILDING S.R.L. · Vima Mică60 mii lei · 1 ang.
- T.P.M 1980 S.R.L. · Repedea60 mii lei · 1 ang.
- C.G.R. LUCRĂRI UNIVERSALE S.R.L. · Vișeu De Sus (oraș Viseu De Sus)60 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Registrul Comerțului nu are alte coduri CAEN autorizate pentru această firmă.
Întrebări frecvente despre DODO AMA SRL
Care este CUI-ul firmei DODO AMA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DODO AMA SRL este 18040792, iar codul de TVA este RO18040792. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J24/1686/2005, iar codul EUID este ROONRC.J24/1686/2005.
Unde are sediul DODO AMA SRL?
Sediul social al firmei DODO AMA SRL este în Str. GHEORGHE ȘINCAI, ap. 1, Municipiul Baia Mare, Maramureș, județul Maramureș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DODO AMA SRL?
Activitatea principală a firmei DODO AMA SRL este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4120.
Când a fost înființată DODO AMA SRL?
DODO AMA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 octombrie 2005, deci are 21 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DODO AMA SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0745 *** 823). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are DODO AMA SRL?
În 2025, DODO AMA SRL a raportat o cifră de afaceri de 62 mii lei și un profit net de 9.183 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DODO AMA SRL plătitoare de TVA?
Da. DODO AMA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2006. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.