DOBEMAR SRL
Str. PRINCIPALĂ, Sat Șeica Mică, Comuna Șeica Mică, Sibiu
A primit finanțare publică (2 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 5,4 mil lei, pierdere netă 368 mii lei, 27 angajați.
Despre DOBEMAR SRL
DOBEMAR SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 februarie 2009 cu numărul J2009000145320 și codul unic de înregistrare (CUI) 25149050, cu sediul în Șeica Mică, județul Sibiu. Activitatea principală este „Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată” (cod CAEN 5520). Firma are 17 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 5,4 mil lei (-3% față de 2024), o pierdere netă de 368 mii lei și 27 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 2,6 mil lei la 5,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 22 noiembrie 2019.
Date de identificare
- CUI
- 25149050
- Nr. Registrul Comerțului
- J2009000145320
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 17 februarie 2009
- EUID
- ROONRC.J2009000145320
- Cod poștal
- 557255
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 22.11.2019
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Mediaş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 5,4 mil lei
- Pierdere netă
- 368 mii lei
- Angajați (medie)
- 27
- Capitaluri proprii
- -1 mil lei
- Datorii
- 3,9 mil lei
- Active totale
- 3,8 mil lei
- Marjă netă
- -6,8%
- Cifră / angajat
- 200 mii lei
-3% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (103%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | — | — | 2.643 | 1,4 mil | 2,6 mil | 3,6 mil | 4,2 mil | 5,6 mil | 5,4 mil |
| Venituri totale | 35 mii | 0 | 0 | 2.643 | 1,5 mil | 2,7 mil | 3,7 mil | 4,2 mil | 5,9 mil | 5,8 mil |
| Cheltuieli totale | 21 mii | 1.187 | 252 | 10 mii | 1,5 mil | 2,7 mil | 3,8 mil | 4,3 mil | 6 mil | 6,2 mil |
| Profit / pierdere brută | 14 mii | -1.187 | -252 | -7.730 | 35 mii | 38 mii | -108 mii | -66 mii | -67 mii | -368 mii |
| Profit / pierdere netă | 13 mii | -1.187 | -252 | -7.809 | 21 mii | 15 mii | -145 mii | -66 mii | -67 mii | -368 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | — | 0 | 14 | 23 | 19 | 23 | 32 | 27 |
| Active imobilizate | 109 mii | 109 mii | 109 mii | 161 mii | 744 mii | 994 mii | 1,9 mil | 2,5 mil | 3,2 mil | 3,1 mil |
| Active circulante | 35 mii | 33 mii | 3.072 | 298 mii | 590 mii | 656 mii | 830 mii | 1,1 mil | 490 mii | 746 mii |
| din care stocuri | — | — | — | 216 mii | 317 mii | 435 mii | 500 mii | 539 mii | 250 mii | 588 mii |
| creanțe | 205 | 205 | 205 | 71 mii | 267 mii | 197 mii | 232 mii | 204 mii | 213 mii | 116 mii |
| casa și conturi la bănci | 34 mii | 33 mii | 2.867 | 11 mii | 5.539 | 23 mii | 99 mii | 386 mii | 27 mii | 42 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | 930 | 0 | 0 |
| Datorii | 101 mii | 101 mii | 71 mii | 426 mii | 1,3 mil | 1,6 mil | 2,2 mil | 2,8 mil | 3,3 mil | 3,9 mil |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | 601 mii | 995 mii | 983 mii | 911 mii |
| Capitaluri proprii | 43 mii | 41 mii | 41 mii | 33 mii | 55 mii | 69 mii | -76 mii | -142 mii | -643 mii | -1 mil |
| din care capital subscris vărsat | — | — | — | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 3 din 344 în județul Sibiu și locul 35 din 5.790 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5520 – Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată.
Firme similare din județul Sibiu
- TRANSALY SPEED SRL · Sibiu6,4 mil lei · 28 ang.
- VALEA SATULUI DE MUNTE S.R.L. · Sibiu4,4 mil lei · 3 ang.
- HANUL PATRISIEI S.R.L. · Cârțișoara3,7 mil lei · 15 ang.
- CASA SALZBURG SRL · Sibiu2,6 mil lei · 1 ang.
- COUNTRY CENTER SRL · Dealu Frumos (com. Merghindeal)2,5 mil lei · 9 ang.
- LA VILLA HILL RESORT SRL · Mediaș2,5 mil lei · 8 ang.
- CONCEPT DESIGN GRUP SRL · Sibiel (oraș Săliște)2,4 mil lei · 6 ang.
- CRISTION SRL · Ocna Sibiului2,1 mil lei · 5 ang.
Dosare în instanță
1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 3746/257/202304.07.2023
cerere de valoare redusă
Judecătoria Medias · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 07.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5520 – Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 0121 Cultivarea strugurilor
- 0124 Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
- 0141 Creșterea bovinelor de lapte
- 0142 Creșterea altor bovine
- 0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
- 1052 Fabricarea înghețatei
- 1101 Distilarea, rafinarea și mixarea băuturilor alcoolice
- 1102 Fabricarea vinurilor din struguri
- 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5590 Alte servicii de cazare
- 5611 Restaurante
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 8292 Activități de ambalare
- 9013 Alte activități de creație artistică
- 9020 Activități de interpretare artistică (spectacole)
- 9039 Alte activități suport pentru creație și interpretare artistică
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Întrebări frecvente despre DOBEMAR SRL
Care este CUI-ul firmei DOBEMAR SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DOBEMAR SRL este 25149050, iar codul de TVA este RO25149050. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2009000145320, iar codul EUID este ROONRC.J2009000145320.
Unde are sediul DOBEMAR SRL?
Sediul social al firmei DOBEMAR SRL este în Str. PRINCIPALĂ, Sat Șeica Mică, Comuna Șeica Mică, Sibiu, județul Sibiu, cod poștal 557255, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DOBEMAR SRL?
Activitatea principală a firmei DOBEMAR SRL este „Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată”, cod CAEN 5520. În Registrul Comerțului are autorizate în total 24 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată DOBEMAR SRL?
DOBEMAR SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 februarie 2009, deci are 17 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DOBEMAR SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0269 *** 502). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are DOBEMAR SRL?
În 2025, DOBEMAR SRL a raportat o cifră de afaceri de 5,4 mil lei și o pierdere netă de 368 mii lei, cu 27 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DOBEMAR SRL plătitoare de TVA?
Da. DOBEMAR SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 22 noiembrie 2019. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.